גמר אייל גולן קורא לך: בזבוז של פריים טיים בינוני

עם ביצועים מפוספסים, דרמה מלאכותית ופרצופי הריאליטי הלעוסים של אייל גולן, אפשר לברך רשמית את הזמר המזרחי - הצטרפת למועדון הגמרים המיותרים של ערוץ 2

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בשוך הסערה הציבורית, שהתחוללה בעיקר באתר האינטרנט של הזכיינית קשת, עלתה תכנית הגמר של "אייל גולן קורא לך" בערוץ 2. בדרך אל הגמר היה צריך לכופף כמה תקנות ולדרוך על כמה חוקים, אבל מה זה לעומת קידום הזמר המזרחי, שכידוע סובל מבעיית קיפוח קשה. זאת אומרת אם השנה היא 2001, הזמר המזרחי לא כבש עדיין את קיסריה ותחרויות גילוי כישרונות צעירים הם בבחינת בשורה חדשה.

לא במקרה התבקשו כל אחד מחמשת המתמודדים לתת את הגרסא שלהם ל"ערב טוב ניצנים!" המיתולוגי של נינט טייב. אולי ידבק באירוע אותה הרגשה רעננה של גילוי אמיתי של כישרון חדש, על אף שהשוק צפוף לעייפה בזמרים ובזמרות בעיקר, שמציפים את "כוכב נולד", "דה וויס" ו"בית ספר למוזיקה". בקרוב יצטרף אליהם ה-X Factor כדי שלא יחלוף יום מבלי שנשמע עוד מישהו שבטוח שכולנו חייבים להכיר את קול הפעמונים שלו.

כדי לעזור ל-30 האחוזים שלא עקבו אחרי האירועים לאורך העונה האחרונה בערוץ 24, גייסה קשת את כל התותחים הכבדים כדי להפוך את הערב לספק מחווה לזמר הים תיכוני ספק תוכנית גמר. הצירופים של המתמודדים עם הזמרים הוותיקים לא עשו חסד לא עם אלה ולא עם אלה. לזהבה בן, אבנר גדסי ולטריפונס מגיע קצת יותר מלשיר חצי שיר יחד עם ילדים אלמוניים שבעוד כמה דקות יישכחו מלב.

התשובה לשאלה איזה סוג של כבוד מגיע לכלת עסקת הטיעון, מרגלית צנעני, בוודאי מצויה באותו תקנון אתיקה עלום שמנסחת קשת לתכניות ריאליטי. מי שבכל זאת צריך להפיק לקח מהאירוע יכול לרשום לפניו שצרות משפטיות אולי טובות לגזרה, אבל לא ממש עושות חסד עם מיתרי הקול. ועדיין, מרגול ביום חלש לוקחת בסיבוב את שני העדנים, דניאל, מתניה וחן.

הביצועים של כולם החווירו לצד המקור ובעיקר זה של עדן אבוטובול, שלא הצליחה לטעון את הביצוע שלה ל"טיפת מזל" בקמצוץ מהגוונים שמביאה עמה זהבה בן. למרבה הצער, אי אפשר להגדיר את הביצועים המשותפים אפילו כדואטים, כשלכל אחד מהזמרים הוקצו שורות נפרדות משלו והקולות לא נפגשו ולו לאיזה קמצוץ הרמוניה שיוסיף קצת עניין באירוע. טריפונס הגדול אפילו לא שיתף פעולה עם ההצגה, ופשוט שעט לקדמת הבמה והותיר את דניאל כהן מאחור בכל המובנים.

אם מנסים לחלץ בכל זאת מסקנה אופטימית מכך ששוב כל מה שיש לטלוויזיה המסחרית בישראל להציע היא תחרות שירה לא חשובה בכלל, אפשר להיאחז בצורה שבה הוצגו המתמודדים. דווקא בערב הגדול של הז'אנר שהושמץ והוכפש כרגשני וסנטימנטלי יתר על מידה, נעלמו סיפורי הבכי והנהי הכה נהוגים בז'אנר. בפרק הגמר נחסכו כל הטרגדיות והאסונות שמקודמים ללא הרף בכל תכניות הריאליטי האחרות. חן אפילו הגדילה עשות ואמרה שהיא מרוצה מהחיים שלה.

בשאר התחומים הוכיחה "אייל גולן קורא לך", שניתן לצפות בגמרים האלה כשהטלוויזיה על 'השתק' ועדיין לא להפסיד שום דבר. השופטים מתחלקים באופן לכאורה ספונטני שווה בשווה בין אלה שאוהבים לאלה שלא אוהבים. אייל גולן מדגמן את שלל פרצופי ההתלבטות, ההתחבטות וה"לי זה קשה יותר" אותם ניתן ללמוד בבתי ספר להכשרת שופטי ריאליטי ברחבי הארץ. הבודדים שבאמת מתעניינים באיכות השירה, מוזמנים לנסות להקשיב לשירים עם גבם לטלוויזיה ולגלות שכמו שגם העיניים אוכלות, כך גם העיניים שומעות. ללא כל הפירוטכניקה, כל הביצועים נשמעים בינוניים למדי עם כמה רגעים נחמדים ושיאים ווקאליים מפוספסים. איך שר אייל גולן? "אני שר לך עוד שירים עדיין ומדחיק בלב את כל הסערה".» גמר "אייל גולן קורא לך" ישודר בערוץ 2» המהפכה האמיתית של אייל גולן קורא לך

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ