גלית גוטמן נותנת סיבה לקום בבוקר

גבירותי ורבותי, מהפך: הדוגמנית לשעבר עברה לשחק במגרש של הגדולים ומפתיעה כמראיינת נוקבת ומגישה נינוחה בתוכנית הבוקר של קשת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם גם אתם התעוררתם הבוקר מופתעים למצוא מולכם את גלית גוטמן, אל תיבהלו - זה לא היה עוד חלום רטוב. זה כבר השבוע השני שמלכת הדוגמניות בדימוס מדגמנת זוגיות טלוויזיונית עם יואב לימור בתכנית הבוקר החדשה של קשת. בוקר הוא בדרך כלל לא זמן טוב לטלוויזיה. רוב האנשים יעדיפו עוד חמש דקות גנובות של שינה על פני עדכון של אירועי היום שבפתח. ועדיין, קומץ לא מבוטל של צופים מחליט לוותר על המאבק עם השמיכה לטובת מאבקי היום יום בזירת האקטואליה.  לפי נתוני ועדת המדרוג כ-10% אחוז מבעלי המקלטים בישראל בוחרים לבלות את הרגעים הראשונים שלהם כל יום מול המסך.

לאור נתון נוסף ולא פחות מפתיע שסיפקה השבוע הוועדה גובר החשש שמדובר בתופעה מתפשטת. מאז הושקה תכנית הבוקר החדשה בשבוע שעבר, הרייטינג לא מפסיק לטפס. יותר ויותר משקי בית מחליטים לבלות את רגעי הערות הראשונים שלהם עם גלית גוטמן ויואב לימור. שאלוהים יעזור לכולנו, אנשי הבוקר – הם מתרבים!

את הפתולוגיה הזאת אפשר להסביר בכמה דרכים, אבל אם נשלול את האפשרות של גידול פתאומי באוכלוסיית הפנסיונרים, עקרות הבית צמאות האקטואליה, ושאר משועממים משכימי קום; נצטרך להידרש לאיכויותיה של התכנית. ו"הבוקר של קשת" היא אכן תכנית איכותית. בניגוד לתכניות אחרות שממלאות את רצועת הבוקר בלהג אינסופי כאילו אין איש שבאמת צופה בהן, התכנית של גוטמן ולימור מצליחה להפוך את החיסרון של שידור בשעות הבוקר המשמימות ליתרון מובהק. בבוקר יש המון זמן מסך לשרוף. ראיון שבמהדורת החדשות המרכזית היה נמשך 5 דקות בלחץ יכול בתכנית הבוקר להתארך גם ל-20 דקות ויותר. הסידור הזה מצליח לעשות השכמה למרואיינים שסוף סוף מקבלים הזדמנות להשלים משפט בלי שיונית לוי תיאלץ אותם "לסכם במשפט". הרי בבוקר אף אחד לא באמת חייב לסכם. היום רק התחיל ויש עוד שעתיים למרוח עד שדנה רון תתחיל למרוח אותנו בקרמים - מה שמאפשר סיקור אינטליגנטי ומעמיק של הדברים.

אבל עם כל הכבוד לעומק אינטלקטואלי, כנראה שהצלחתה של תכנית הבוקר החדשה תלויה גם בקצת אבק כוכבים בצבע בלונד. גלית גוטמן ויואב לימור הם ללא ספק זוג המנחים הכי אמריקאי שנראה פה על המסכים. שניהם נראים יותר כאילו יצאו מקטלוג של H&M ולא מהמיטה בארבע בבוקר. לכאורה מהלך החלפתה של דליה מזור - מגישת החדשות הוותיקה והמוערכת, בגלית גוטמן - דוגמנית על בדימוס, מייצג יותר מכל את תופעת הבידוריזציה שמחלחלת למשדרי האקטואליה. מה הלאה תשאלו, מירי בוהדנה במקום רינה מצליח? יהודה ונינט במקום לונדון וקישנבאום? גיא פינס כמנכ"ל חברת החדשות? בתחום העיסוק החדש שבחרה לה, העבר של גוטמן כמלכת הדוגמניות עומד לה לרועץ. בעולם הדוגמנות גוטמן נחשבה כראש לשועלות, כעת היא בגוב האריות ונטל ההוכחה רובץ עליה תמיד. אך נראה שלפחות בינתיים גוטמן מוכיחה את עצמה גם מאחורי דסק רצועת הבוקר. לאחר שכבר ביססה את מעמדה כדוקומנטריסטית רגישה עם שתי עונות של "בטבעת זו" (מה שזיכה אותה בתואר הכנראה על-אנושי: "יותר מסתם פנים יפות"), כעת היא מתגלה גם כמראיינת נוקבת וכמגישה נינוחה, מהסוג שבא בטוב על הבוקר. אם זה לא היה ברור עד כה, עכשיו זה רשמי. הדוגמנית לשעבר עברה לשחק במגרש של הגדולים. מאז, עשרות אלפי צופים גילו את מה שזיו קורן כבר יודע מזמן: גלית גוטמן נותנת סיבה לקום בבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ