קומיוניטי: כשהשלם קטן מסך חלקיו

הפרק הראשון בעונה החדשה מעלה את השאלה האם היא יכולה להמשיך אחרי פיטוריו של דן הרמון, המוח שמאחורי התכנית. מזל שצוות השחקנים וחלק מהדיאלוגים הם עדיין מהחזקים על המסך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קרוב לתשעה חודשים חלפו מאז ששודר פרק חדש של קומיוניטי, הסיטקום החתרני ביותר שמשודר ברשת שידור אמריקאית. בהתחלה הבטיחו שהם יחזרו באוקטובר, אחר כך דחו לינואר ואפילו הכינו פרומואים ופימפו אותם ביו טיוב. בסוף התפשרו על פברואר. » קומיוניטי - כל הכתבות והביקורות» איך נראית סדרה במשבר?העתיד מזמן לקומיוניטי לא מעט אתגרים. הראשון שבהם הוא העובדה כי לעונה הרביעית הוזמנו בסך הכל 13 פרקים, סימן מבשר רעות לגבי הסיכויים שלה להמשיך לעונה נוספת. השינוי המשמעותי ביותר התרחש עם פיטוריו של המנוע היצירתי של הסדרה, דן הרמון. עבור המעריצים, החלפתו של הרמון דרמטית לא פחות ממכירת המותג מלחמת הכוכבים לאולפני דיסני. הרמון היה האחראי הראשי למבנה, לקצב, לאיפיון הדמויות ולקווי העלילה הבלתי ליניאריים בעלילה של קומיוניטי. תחת ידיו הפך הקולג' הקהילתי גרינדייל לעולם עם חוקים משלו, בעיקר לכל הקשור לשאלה כיצד מספרים סיפור.הפרומו לעונה הרביעית:

תחת ההנהלה החדשה, הפרק הראשון של העונה הרביעית מגלה סימנים בלתי מעודדים לגבי השאלה האם קומיוניטי יכולה להמשיך ללא הרמון. הוא, לעומת זאת, המשיך הלאה לסיטקום הבא, להופעות ולפודקאסט הבא. במקום להמשיך ולבנות קהל מעריצים אדוק, החליטו הפעם יוצרי התכנית לנסות לפזול אל קהל כמה שיותר רחב. אפשר כמעט לדמיין את ישיבת הפיתוח באן.בי.סי שבה שאלו למה כל הדמויות לא נחמדות ואם אפשר להוסיף להן קצת נשמה. אחרת קשה להסביר את הרומן המגושם, במובן הלא טוב של המילה, בין בריטה לטרוי ואת ההומור הפיזי הלא מוצלח שמתלווה אליו. אצל הרמון, מקסימום מישהו היה פולט שהם שוכבים, עאבד היה מרים גבה וכולם היו ממשיכים הלאה. עוד אובייקט שעובר תהליך זריז של ידידיזציה לציבור הוא עאבד. בסוף העונה השלישית פיזר הרמון באופן מקורי ויצירתי רמזים לתשובה לשאלה האם עאבד נמצא על הספקטרום האוטיסטי. בגרסתה החדשה, התשובה הפשטנית לשאלה מה עובר על עאבד היא שמדובר בבחור מאוד ילדותי. אחרי כל השעות האלה בדרימטריום, מתברר שכל מה שעאבד רוצה להיות הוא חלק מהחבובוטף. אם זה לא מספיק, לכל המסקנות האלה מגיעים באמצעות טיפול פסיכולוגי מוצלח שמעבירה בריטה לעאבד. בשאר הזמן, משתמשת קומיונטי בתרגיל המשומש של הדבקת צחוק משומר במעין קריצה של הפוך על הפוך לצופים האדוקים. אסטרטגיה משונה בהתחשב בכך שאי שם בעונתה השנייה חצתה כבר קומיונטי את קווי המטה לעבר הפוסט מטה. פוסט מטה. הצוות בעונה השלישית (צילום: יח"צ)

אם תמשיך כך קומיונטי אפשר יהיה אולי להמשיך ולצפות בה כפי שצופים בקליפורניקיישן או באחות ג'קי. כיחידה שלמה, העסק לא תמיד עובד או משכנע, אבל צוות השחקנים חזק ומוכשר וחלק מהדיאלוגים עדיין יותר טובים מכל מה שניתן למצוא בטלוויזיה, בעיקר לאחר פטירתה של רוק 30. חלק מהאלמנטים עדיין שם: הדיקן ממשיך לדגמן את המיטב שבאופנת הנשים, לקורסים שמות ומטרות מטורללים, הברקת הליהוק של פרד ווילר וריקוד הטנגו של ג'ף והידקן. מי שמתעקש להתעצבן ולרטון מול המסך יכול להמשיך ולצפות בקומיוניטי בשיטת עאבד ולנסות לדמיין מה היה קורה בטיים ליין שבו דן הרמון לא היה מפוטר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ