מאסטר שף: מי צריך בישול כשיש תיקון?

פרק "פגוש את ההורים" של מאסטר שף הזניח לרגע את הסיבה האמיתית שבגללה התכנסנו (בישול) לטובת תחרויות מהותיות יותר: מי עשה את התיקון הגדול ביותר ולמי יש את השיש הכי קטן במטבח

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

שירות חשוב העניקה אתמול "מאסטר שף" לכל מי שמיצמץ והחמיץ את הדקות הבודדות לאורך העונה, בהן סיפרו המתמודדים על ההורים שלהם, על האוכל שבישלו ועל הזיכרונות מבית אבא.  לטובת כל אלה, זכו הצופים להכיר את מי שאחראים להבאתם לעולם את שלושת האנשים שבעוד שבוע רק התחקירנים של "אנשים" יתעניינו בהם. אך לפני שהתחיל פרק "פגוש את ההורים", התנהלה תחרות קדם גמר קטנה בה זכה תום בתואר בעל השיש הקטן ביותר. תום אולי עולה חדש, אבל גם הוא הבין שאם רוצים לגור בתל אביב, צריך להתפשר, להיות פרקטיים ולהקצות חלק מהשיש לחדר של הילד או להשכיר אותו בסאבלט. מי שרוצה שיש גדול שיילך לעיר החרדית אלעד או ליישוב הערבי כפר קאסם. לתשומת ליבה של "יש עתיד" לקראת ניהול המו"מ הקואליציוני.

» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף 3: חזרתה של שלי » מאסטר שף 3: בדרך לגמר תבשל את עצמךלפני שהם מגיעים לבקר את ההורים, מכין כל מתמודד מנה למתמודד אחר. הראשונה להשקיע היא ג'קי, שמכינה לסלמה דגים מרוקאיים. קחו דקה להסדיר נשימה מעוצמת הפיתול המפתיע בעלילה. התירוץ הוא שהמטבח המרוקאי מאוד דומה למטבח הערבי. חבל שג'קי חושבת ככה, כי אייל שני מסביר שהמטבח הערבי הוא מטבח שרק מתרפק על העבר. בהתחשב בכך ש"מאסטר שף" מתנערת באופן עקבי מכל מפגן של סנטימנטליות, נוסטלגיה וגעגועים, אפשר להבין על מה הוא מדבר. סלמה לא מחזירה מחווה דומה, ודווקא מחליטה לפנק את תום בקובה קרטופלעך. רק תום שוב לא מבין איפה הוא נמצא, ועמל על הכנת טג'ין עם כל הגשעפט. אם הוא היה מקשיב בשיעור, הוא היה מבין ממיכל אנסקי שג'קי נמצאת עכשיו במסע משלה של חמישים גוונים של חריימה מאז שהפכה את הבישול מעול לתשוקה. חיים כהן בכלל מתעקש שג'קי עושה עכשיו תיקון, אבל את התיקון האמיתי עושה רושפלד שנסוג מעמדתו הקודמת בנוגע לטעמים הארצישראליים של סלמה ומודיע שהטעמים של סלמה היו כאן עוד לפנינו. לתשומת ליבה של "הבית היהודי" לקראת המו"מ הקואליציוני.

שאלת האותנטיות של סלמה לא מסתיימת שם, כשהיא מגיעה לג'לג'וליה, היא מוצאת את עצמה מתנצלת על כך ששיפצו את בית הספר ואין לה איזה שוט של עוני ועליבות להעניק להפקה. ג'קי חוזרת אל בית שמש, ופתאום בת קול נטולת פנים צועקת לה איחולים ודברי כיבושין. כמו עם ההתעלפות של שניר, גם הפעם המצלמה מפספסת את האירוע החשוב. בשיחות של ג'קי עם השכנות, שמספרות על אחווה, חברות ומשפחתיות קשה להחליט האם הילדים גנבו אוכל בתור מעשה קונדס או סתם כי היו רעבים. זה הזמן גם לדוש שוב בסוגיית המשפחה ברוכת הילדים שאליה נולדה ג'קי. בשלב כלשהו היא שואלת את אמא שלה באופן רטורי מה היא היתה יכולה לעשות. אף אחד בחדר לא מציע להשתמש באמצעי מניעה.זוכה תחרות השיש הקטן. תום (צילום מסך)

 אל הבתים של ג'קי ושל סלמה מוזמנים האחים והאחיות שתפקידם לפרגן עד אין קץ לכוכב החדש של המשפחה. ידוע שאין דבר שאנשים אוהבים יותר מזה שהאחים שלהם גונבים להם פוקוס, אז כולם  בירכו כמו ביום הולדת בכיתה ד' ואיחלו הרבה אושר. רק אחות אחת של ג'קי חרגה מהתסריט ואמרה שהגיע הזמן שמישהו במשפחה הזאת יעשה משהו עם עצמו, ואז צעקה על בן משפחה אחר שהוא שמן. התפרצויות מהסוג הזה לא נרשמו במשפחתה המאופקת של סלמה, וכל אחות בירכה אותה בתורה בשיניים חשוקות. המסע של תום היה קצת יותר ארוך ומפרך וגם דרש טיסה לשלושה אנשים, שהסוכנות היהודית לא מימנה הפעם. את הסוגיה הסבוכה של יחסי הורים-ילדים, פער הדורות ומה קורה כשהבן שלך מחליט לסובב את הגב לא רק למדינה שבה גדל, אלא גם לכל הערכים שבהם מאמין פותרת "מאסטר שף" עם הרבה דמעות ויידישקעט. אם זה הצליח ברמה הארצית, אין שום סיבה שזה לא יצליח גם ברמה הבינלאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ