מאסטר שף 3: מסע התיקון של שלי

עד שתגיע גרסה ישראלית ל"גירלז" אימצו ב"מאסטר שף" את קו העלילה בו הגיבורה חוזרת לאקס המתעלל כי הפעם היא תדע לעשות את זה אחרת. במקרה של שלי היא גם הצליחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כמה פרידות אפשר להכיל ביום? לא רק שנגמרו תשדירי התעמולה, וטרם הספקנו לקבל תשובה לשאלה מי אנחנו שנצא נגד שאול מופז, גם צריך להיפרד (בשנית) מכל אלה שכבר נפרדנו מהם בעבר. עוד לא הספיקו להתייבש הדמעות, שזלגו בעקבות הקראת מגילת העצמאות על ידי חברי רשימת מפלגת העבודה, וכבר גועשים וצפים כל הרגשות היהודיים והדמוקרטיים למראה שארית הפליטה, שמצטופפת באולפן "מאסטר שף". כנהוג בז'אנר, גם הפורמט הקולינרי משתעשע קצת במשחק החוויה המתקנת. כיוון שגרסא ישראלית ל"גירלז" מבוששת להגיע, נאלצת "מאסטר שף" למלא את החלל, ולהציג את קו העלילה שבו הגיבורה הראשית חוזרת לאקס, שדרך עליה ואימלל אותה, כיוון שהיא בטוחה שהפעם היא תדע לעשות את זה אחרת. כמוה, גם המתמודדים לשעבר מגיעים גאים ובטוחים, שהפעם הם יעשו את זה כמו שצריך ויוכיחו אחת ולתמיד את העוול שנגרם להם. הבעיה היא שלרוב, כמו במקרה של ההיא שחזרה לאקס, התוצאה היא הפוכה. וכמו שג'ורג' קונסטנזה כבר למד, גם אם תיקח שתי רכבות כדי לומר את המילה האחרונה, הצד השני יספיק לומר אותה אחריך.» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף 3: בדרך לגמר תבשל את עצמך» "אייל שני: גמר של אנשים חרדים"

למעשה, פרק האיחוד הנוסטלגי היה רק תירוץ כדי להחזיר לאור הזרקורים את אחת הכוכבות הגדולות של כל הזמנים, שלי. תמונות מהחתונה וחוות דעת של השופטים על התפריט, לא קיבלנו. אבל שלי מגיעה נחושה כדי להוכיח לכולם שמה שהם ראו על המסך לא משקף את אישיותה והיא מתחננת בפני עם ישראל שלא ישפוט אותה לפי התנהגויות הקיצון שלה. צודקת שלי, העם הוא זה שעורך את התכנית ובוחר איזה מהתנהגויותיה ישודרו ובאיזה הקשר, ולא כל האנשים שהסתובבו סביבה עם מצלמות ואוזניות כל השבועות האלה. שלי מגלה מהר מאוד חזרה למוקד הטראומה מה הוא, ומנסה לכפות פטריות קצוצות על דג תמים. רושפלד מריח את הפוטנציאל הנפיץ של הסיטואציה, ומבהיר לה שזה כבר לא יידבק. במקום לנסות את זה קודם בבית, עושה שלי את הניסיון הראשון שלה באולפן. לבסוף זה נגמר בסחיטה בעינויים של פטריות שנקצצו, אודו וטוגנו בשמן עמוק. מסביבה המשיכו שאר החברים לעשות את מה שהם יודעים. אתי, עוד אחת שלא חשבה לפתוח ספר בישול לפני שהמונית אספה אותה, מחליטה שצלעות כבש מתאימות לבישול ארוך במקלובה וכמצע שמגן בינו לבין האורז. בני שוב עושה פסטה, מיה מגלה כישרון שיותר מתאים למכון וולקני מאשר למוצר קולינרי, איתי מתנהל בניתוק רגשי מסוים, שניר עדיין מחכה להצעת עבודה מקפולסקי עם תפוח האדמה ועלה הדפנה שלו, וויקי שוב משתפת באירועים הקשים שפקדו אותה. רק למקרה שמישהו שכח. חבל שבמשך כל הזמן הזה אף אחד לא טרח במה היא עובדת, ועדיין בכתובית שלה היא מקבלת את התואר "בעלת עסק".השופטים הצליחו להוריד את הטוקבקים מהגב של שלי?

שלב השיפוט היה למעשה חסר משמעות וחסר תכלית, אלא אם כן להעליב אנשים על עבודה שנעשתה תחת לחץ וללא מטרה נחשבת לתכלית ראויה. לפחות, הפעם כשהמנות היו לא טובות, קיבל כל אחד מהננזפים רק דיאגנוזה אחת, חוץ מפאולין שזוכה לשתי נזיפות למחצה. בכל זאת, יש התקדמות. בעוד שהשופטים עפים על המנות של דליה, ודי מודים שהיא לא הגיעה לגמר בגלל שטות, צריך להתקדם מהר לעבר שלב הריהבליטציה הציבורית של שלי. במקום לשלוח אותה לאופרה ווינפרי כדי שתתוודה אם האוכל שלה טעים או לא, מחליטים ב"מאסטר שף" לא להסתכן. למה לתת לאופרה, לבייניש או לאחינו בנט לשפוט? הם כבר יודע ים לעשות את זה לבד. אז רושפלד ואייל שני מסבירים איזה טבחית מעולה שלי, ואיך כל הרעים האלה מהטוקבקים לא יודעים על מה הם מדברים. מזל שיש שני גורמים אובייקטיביים, נטולי אינטרס ובלתי תלויים באמינות ובהצלחה של "מאסטר שף" שינפקו חוות דעת שכזאת. חבל שאי אפשר להחיל את זה גם על ביקורת המדינה, למרות שקשה להתלונן שלא מנסים. לזה מצטרפת שירה צעירה על דגי יער מאת אייל שני, שבוודאי משכשכים באגם ממנו שותים חדי קרן שעליהם רכובים דובי אכפת לי. ספק גדול אם הפרק האחרון של "מאסטר שף" יוריד את הטוקבקיסטים מהגב של שלי. אבל את שלב השיפוט שלה והכתרה כמיס ריבאונד שמרו לסוף. אם כבר תיקון, אז למה לא גם למאזן?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ