מאסטר שף 3: בדרך לגמר תבשל את עצמך

אחרי שנתבקשו לעשות הומאז' לחברי הנבחרת, חצי הגמר לוקח את המגלומניה צעד קדימה והמתמודדים נדרשים לבשל מנה שתגדיר אותם. בדרך לסגירת שלישיית הגמר הצפויה הספקנו גם ליהנות מגרמני בוכה התמוטטות של ג'קי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מה? כבר נגמר? אבל עוד לא הספקנו להכיר. עוד לא הראו לנו תצלומים בלעדיים מהניתוח שהפך את תום ליהודי וסלמה עוד לא סיפרה לנו מה היא עשתה בכל הזמן הזה שהיא היתה באזרחות. מזל שיש, בינתיים, את פאולין שתספר על ילדותה העשוקה אותה בילתה במיטב המסעדות בצרפת. בכל אשמה אמא שלה, שבמקום לבשל הלכה לעבודה. קשה להאשים אותה, אז לא היתה את המודעות שיש היום לשלי יחימוביץ'. הרגשות האלה מבעבעים בפאולין מכיוון שהתבקשה, יחד עם שאר המתמודדים להכין מנה שמגדירה את עצמם ואת הדרך שהם עשו במהלך "מאסטר שף". אחרי שהם עשו הומאז' לחברים שלהם, בהחלט מדובר בצעד ההגיוני הבא, לעשות הומאז' לעצמם. תום לא מבזבז זמן ומכין הומאז' לאמא שלו. הבחור עולה על גל של פטפטת ומסביר בשני משפטים קצרים שגם יש לו אבא והם גידלו יחד טרגון. כדי לסגור את הפינה למי שלא הבין, משרטט תום את שביל הפיסטוקים המרוסקים אשר מסמל את הדרך. בין לבין הוא מפריך את ההנחה שגרמנים לא בוכים, הם פשוט עושים את זה מהמצח.» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» "אייל שני: גמר של אנשים חרדים" » הלכה דליה ועמה שמחת החייםרובה של התכנית מוקדש לעלייתה ועלייתה של דונה ג'קי, שמאז ביקורה באיטליה אינה נפרדת ממכונת הפסטה. למצלמה מסבירה ג'קי, שפסטה קרועה זה החריימה החדש ושהיא ממש נובטת מתוכה. אם המסר לא עבר, אז מי שמכיר מישהו שעובד באחת מיצרניות הפסטה, שיהיה חבר וירים טלפון לג'קי ויסגור איתה כבר על חוזה פרזנטורית. תיכף נגמרת העונה, ויש חשש ממשי שהיא תתחיל לדפוק על דלתות של אנשים ולספר להם כמה פסטה זה היא. על הדרך היא מספיקה לעשות את השפיל של היחידה במדינה שלא יודעת מזה חודשיים שהיא עולה לגמר, להזכיר שוב שלא היה להם כסף לקנות לוקוס וגם חוטפת מעצור טבחים במזווה. הספק יפה לחצי גמר, בדרך כלל המתמודדים מצליחים לבצע רק את אחת מהמשימות האלה בפרק נתון. משיחת המוטיבציה שהיא מקבלת מחיים כהן על רצפת המזווה, אפשר ללמוד שג'קי היא ההורה הראשון שמתכוון לא להפעיל סטנדרטים כפולים על הילדים שלו. ולפני שמספיקים להרהר בעניין, מתעשתת ג'קי ומחליטה כמנה שנייה לעשות הומאז' לגורדון רמזי. בקטע הזה אפשר היה לחשוד שג'קי, חס וחלילה, מחליטה לבשל מאכל חג של גויים. אבל, מסתבר שביף וולינגטון הולך חזק עכשיו, וגם סלמה מכינה אחד. בשלה יש גם ערמונים.

בזמן שתומאס מבצע ווטר-בוארדינג בצלעות טלה תמימות באמצעות טחינה גולמית, עסוקה סלמה בלהעניק ציונים לעצמה ולחוות את דעתה האובייקטיבית עד כמה היא התפתחה ב"מאסטר שף". טיעונים כאלה לעונש לא מגיעים מפיה של פאולין, שנאלצת כמו סופי בשעתה לבחור בין הריזוטו, הדורש את ערבובה המתמיד, לבין הכנת המנה השנייה. חיים כהן מגיע כדי להחדיר גם בה קצת מוטיבציה, וזה עובד, אבל לאו דווקא לכיוון הרצוי. פאולין, שתמיד שידרה מידה מסוימת של הלקאה עצמית, בוחרת לעצמה את העבודה הסיזיפית של ניקוי העצמות מהסרדינים. אם היא היתה מקשיבה, היתה לומדת מג'קי שאפשר להגיש אותם עם העצמות ולמתג כשמחת עניים. החלק היחיד הלא ברור בכל הערב הוא מדוע אם כבר יודעים מהמנה הראשונה מי עולה לגמר, שניים מהמתמודדים ממשיכים לעבוד סתם.

טקס חלוקת הוורדים, סליחה, ההודעה על הזוכים נפתח בחדשה המרעישה שתומאס עולה שלב. והוא אכן מדלג בקלילות במדרגות. ההודעה המפתיעה השנייה של הערב היא זכייתה של ג'קי, שמתייפחת בבכי כאילו הרגע הודיעו לה שהתייבש לה המוח. בהומאז' לפנינה טורנה בערב כניסתה לבית "האח הגדול", מעפילה ג'קי למרפסת באיטיות רבה יותר ואף מתמוטטת על גרם המדרגות. בוסה אחת ממיכל אנסקי היא כפית הסוכר הקטנה שעוזרת לה לבלוע את התרופה המרה.  ההתענגות של השופטים על המנה העיקרית בחתונה, למי שלא בחר דג, שמגישה להם סלמה בהחלט מעוררת קנאה. המנה של פאולין זוכה לתגובות מנוגדת משהו, בין רושפלד שאומר שהיא טעימה וחכמה לבין אייל שני שקובר את קונספט הטריו אחת ולתמיד. הוא לא מצליח להבין מי המנטה, מי המסטיק ומי השוקולד במנה. חיים כהן אומר שזה בסך הכל בסדר. אנסקי מעניקה לה את עיטור העוז. כל זה לא מספיק לפאולין כדי לעבור לשלב הבא. הפרידה מפאולין קרירה משהו, והיא נראית בעיקר כאילו רווח לה. כולם נפרדים בחיבוק מרגש, אבל לא מרגש כמו לראות ילדים קטנים שרים שורות ארוכות ומפותלות של קרן פלס. עם כל הכבוד למנה המושלמת של סלמה, שתחפש אותנו בריגוש הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ