מאסטר שף 3: איזו השגחה עליונה מקבלת ג'קי?

למרות שחיים כהן מודיע לה כי בבישול שלה מעורבת השגחה, העריכה של הפרק והפרגון מהשופטים יוצרים את הרושם שההשגחה שעליה מדובר היא זו של ההפקה, שדואגת כי תהליך הפיכתה לגיבורה לאומית יושלם עד תומו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כשמגיע הזמן לפרגן, אין ברירה אלא להסיר את הכובע בפני העושים במלאכה ב"מאסטר שף". שיא מקומי, ואולי אף עולמי, נשבר כשהשורש נ.ח.מ על שלל הטיותיו לא הופיע בעונה השלישית של הפורמט עד לפרק השמיני. מדובר באיפוק שלא נראה כמותו במחוזותינו מאז החליט יצחק שמיר להבליג על טילי הקסאם של סדאם. באנגלית המונח "comfort food" מעורר אסוציאציות לדליי גלידה בגודל של אי יווני קטן וצירופים בלתי הגיוניים של משלוחי טייקאווי. בעברית נגרר המונח דרך כל הפרימוסים של כל היענטות במשך כל הדורות והופך ל"נחמה", כאשר כבר אפשר לשמוע את הכינור היהודי מייבב ברקע. ואכן, הלחץ על בלוטות הדמעות עושה את שלו ובזה אחר זה מתבקשים המתמודדים לעשות את אחד הדברים הלא מנחמים שיש ולהתפשט רגשית מול עם ישראל. מאיה מתוודה על ילדות בודדה, שניר מתגעגע לסבתא הנוכחת-נפקדת ובני, שפספס את האודישנים ל"ילדי השמש" ולסדרה של מודי בר און על המפעל הקיבוצי, מנצל את ההזדמנות כדי לשתף אותנו בחוויות מהלינה המשותפת. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» צעירה יפה לעולם תנצח ערביה» מאסטר שף 3: קירוב לבבות לאחר מלחמה

אם זה בכל זאת מנחם מישהו, מסתבר שהסמנכ"ל לענייני ספוילרים והמשכיות בקשת טרם שב משירות המילואים שלו בדובר צה"ל, ואנחנו מקבלים את פאולין חרדה שמא יתפרקו לה הרביולים בבישול. מאחר ובפרומואים כבר הראו שאייל שני חיבק אותה, כבר היה קצת קשה לשבת על קצה הכיסא. הפרומואים גם גילו שאיתי וג'קי משתתפים במשימת ההדחה, אז אפשר היה להסדיר נשימה בקלות רבה יותר. הסמנכ"ל לענייני "אין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא" דווקא ממלא את תפקידו נאמנה, ותומאס מכין מנה של אמא שלו שמזכירה לו את הילדות בגרמניה. תומאס? גרמני? מתגעגע? מישהו באמת חייב לעשות משהו כדי שהמסר הזה יחדור לתודעת הציבור. רק פאולין שומרת על פאסון צרפתי קוקטי ומכינה את הקינוח, שמוגש לאנשים שבאמת זקוקים לנחמה בעולם הזה. זאת גם ההזדמנות להמשיך ולעדכן אותנו שמג'קי עד ג'קי לא היתה כמו ג'קי. כמו שברגע שנינט פתחה את הפה עם "ים של דמעות" וזכינו לצפות בשידור חי בלידתה של כוכבת, כך ייזכר הרגע שבו ג'קי נפגשת לראשונה עם חזה אווז מעושן כרגע שבו נולדה גיבורה לאומית חדשה. ג'קי לא מאכזבת וגם מתקנת את פאולין שמתפללת לכל האלים שיש לנו רק אל אחד. הקהל יעבור לדום, הקהל יעבור לנוח.

כרגיל, משלב השיפוט אפשר ללמוד שלהניח אגרול על סלט כרוב סגול שנראה רענן כמו לאחר יום של התייבשות בוויטרינה של סנדביצ'יה, הוא לא רעיון מומלץ. אלינור גם מלמדת אותנו שכנראה המקום היחיד, שבו ניתן להימלט מהצלמים, הוא השירותים. להתחבא מאחוריהם כבר לא מספיק, כי אז מיכל אנסקי גוררת אותך בכובע חזרה לאולפן. בנוסף, בעדות מסוימות מרק מינסטרונה וצ'אודר של דגים נחשבים לאוכל מנחם. איך אומרים? בהצלחה עם זה. זו גם היתה הפעם הראשונה שבה צוות שופטים מעליב מנה של צמח. רגע השיא הגיע כאשר פאולין זכתה לחיבוקו של אייל שני, הדרגה השנייה של אלוהות (הראשונה היא כמובן נשיקה מחיים כהן).נס פך השמן. השופטים מחליטים ממי להיפרד אחרי משימת השאריות:

למי שסיפורי הנהי והבכי של מנת הנחמה לא הספיקו, מגיעה מנת השאריות. ובכן, מסתבר שלאיתי יש הגדרה קיצונית קצת ל"אוכל טרי" והמשימה הזאת מכניסה אותו ללחץ. מעניין, שאף אחד לא עלה על זה באף אחד משלבי התחקיר והסינון העובדתיים והפסיכולוגיים, שהפקות מסוג זה מנהלות כעניין שבשגרה. שמה של המשימה צריך בכלל להיות מוסב למשימת נס פך השמן של ג'קי שהלכה לחפש מרגרינה ומצאה מלוכה. מי ידע שמנה שנראית (מההפקה לא נשלחו טעימות) כמו מחווה לאולמי שושנים באמצע שנות השמונים עד שחסרונו של בקבוק מיץ פז בסביבה צרב את העיניים, יכולה להיות כל כך טעימה? במשימה הקודמת שוב הוכיחה שלי שהיא וטמפרטורות, פרט שולי במלאכת הבישול, לא מצליחות להתיידד. המשימה הזאת מאפשרת להבין סוף סוף שמבחינת "מאסטר שף" היא לא צריכה לדעת לעשות שום דבר, תפקידה בכוח הוא להיות אחת היפות מ"היפה והחנון". בסך הכל גם הצופים מקבלים יחס דומה כשפעמיים באותה שעה חוזרים על סיפור הבחירות הקולינריות של איתי בזמן האשפוז וכשחיים כהן מודיע לג'קי שבבישול שלה מעורבת ההשגחה. הכל שזור, כרגיל, במיני התמוטטויות עצבים של שתי נשים צעירות, אירוע שכבר מזמן הפך לחלק משגרת הבידור של הצופה הישראלי. רק שניר המסכן לא ממש מוצא את מקומו ומתחיל מאוד רע אצל השופטים כשהוא אומר שבבית הוא לא מבשל לארבעה שפים. שלושת הגברים בחבורה לא אהבו את ההערה הזאת ועל כן הוא נשלח לרקד בצעדים קלילים לעבר היציאה.

שווים ציטוט:

"חמותי לעתיד, אין לי דרך לייפות את זה". שלי מזכירה שההגדרה ל"רגשות מעורבים" היא לראות את חמותך עפה מצוק עם המכונית החדשה שלך.

"כישלונות הן המרצפות שאנחנו דורכים עליהן כדי להתקדם הלאה". אייל שני מרים להנחתה ואסתר קל היתה מוסיפה ש"כשאתה מגיע לפסגה אתה מגלה שגם שם צומחים עשבים שוטים".

"מנה שהרבה יותר מרגשת את הלב, את המחשבה ואת הדמיון מאשר שהיא מרגשת את הפה". אייל שני מספק משפטי פרידה לרווקים ולרווקות תל אביביים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ