מאסטר שף 3: מוצו הטרגדיות, נגמר הפריים טיים

אחרי שאתי התמודדה גם עם האובדן של בתה וגם עם טראומות הילדות שלה "מאסטר שף" סיימה להשתמש בה. אם זה מנחם אותה, היא לא לבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם להיתלות באי לנות גבוהים, ובמקרה הזה בשולי סינרו של יונתן רושפלד, אפשר לפתוח ולומר, שהחלק הטוב ביותר ב"מאסטר שף" היה שהפרק נגמר. כמיטב המסורת, בתומו נותר טעם מר במיוחד בגרון המוביל לצרבת קלה בואכה חמרמורת קשה על הבוקר עקב צריכה מופרזת של יין מניפולציות זולות ערבות לחיך כמו שרק יין פטישים בקידוש של ערב שישי בבסיס יכול להיות. המשימה בפרק הזה היתה די שולית, המתמודדים הצטיידו במתכונים והיו צריכים להכין וריאציה כלשהי על בצק. למשימה הוקדשו שעתיים, אך לא צריך להיות מיקי שמו או טכנולוג מזון במעדנות כדי להבין, שרוב הבצקים ששווים התעכבות דורשים עבודה מפרכת של לישה, התפחה, רידוד וקיפול שנמשכת לעתים לאורך כל היום. ואיפה שאין מה לאכול, יש מילים כמו חול. אז אייל שני מודיע למתמודדים שהם צריכים להעביר את הבצק מימד. כיוון שאף אחד לא חושב להשקיע את הממון, את הזמן ואת היצירתיות בהופעת אורח של סטיבן הוקינג, צריך להסתפק בחיים כהן ובאייל שני שמשוטטים בין הדלפקים כמו שני בני תשחורת בשוק האוכל ומעניקים עצות לא רצויות למתמודדים. על זה אישה חכמה אחת היתה נוהגת לומר לילדים שהסתובבו לה בין הרגליים במטבח "אם אין לך מה לעשות, אל תעשה את זה כאן". משוטטים מעל גיל 18 נשאלו: "אתה יודע למה אנשים לא מזדיינים ברחוב?" והתשובה מיהרה להגיע "כי כולם היו עוצרים לתת להם עצות". » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» הטעמים הארצישראליים של סלמה» מקומן של נשים אפילו לא במטבח

העצות, כנהוג בפורמט, לא איחרו להגיע. רוב הזמן היה נראה שהמטרה היחידה שלהן היא להתיש, לבלבל, לעייף ולהלחיץ את המתמודדים יותר מתמיד. המנה של פאולין נדרשה לעבור תהליך מזרח-תיכוניזציה מזורז. היצירתיות של דליה נקטעת באיבה, וכנראה לעולם לא נגלה איך נראית מנה שמתחבאת בתוך עלי תירס. אייל שני חושש שזה יהיה פולנטה ולא בצק, מחאותיה הנמרצות לא ממש עוזרות לה והיא עוברת לדבר הבא. אותה פרשנות דווקנית לבצק מתנדפת דרך החלון כאשר ג'קי מכינה ניוקי סולת בהשראת ניוקי א-לה רומנה. במקום להזכיר לה על מה המשימה, עוברת ג'קי שיעור מזורז במיתוג מחדש ונדרשת לשנות את שמה לניוקי אה-לה-ג'קי. עוד קצת עזרה מהשופטים מקבלת ג'קי כשרושפלד מבקש ממנה לבחון שוב את היחס בין הניוקי שהיא מכינה לבין הרוטב. היא מבינה את הרמז. רמזים מהסוג הזה לא מקבלת אתי, שגם אליה מגיע רושפלד לביקור. בפרץ של יצירתיות השואבת את השראתה מתורת הקוונטים, מחליטה אתי להכין בלינצ'ס מטוגן. רושפלד לא מחלק לה רמזים ולא אומר שום דבר על כך שהפעם האחרונה שמישהו הגדיר בלינצ'ס כמנה חוצת גבולות היתה ערב פתיחת הסניף הראשון של תנובל'ה בדיזנגוף סנטר, ממש ליד המדרגות הנוסעות היחידות בארץ. במקום להמליץ לה כמו לשאר המתמודדים לעבור למשהו אחר, רושפלד רק ממלמל משהו על יחס בין מילוי לעטיפה. הערה שהוא בוודאי קיבל מהחייט שלו בשלב זה או אחר של חייו הבוגרים. אתי מבינה את האמירה הזו כהמלצה להכין בלינצ'ס בסגנון עדות הקניבלים, שהוא בלינצ'ס שאכל בלינצ'ס. בין לבין, סלמה ממשיכה לבסס את מעמדה כמחליפתה של שלי במשבצת המאותגרת מבחינת טמפרטורות.

ניוקי א-לה ג'קי כן, פולנטה לא. ג'קי (צילום מסך)העצות שקיבלה מיה, לעומת זאת, לא ממש עזרו לה והיא מגישה סנדוויץ', שהדעות עליו כל כך חלוקות שהוא כנראה הכריך שמצליח לעבור מימדים בכך שהוא הדבר הטעים ביותר והנורא ביותר שמישהו אכל. כמובטח בפרומואים, מהעיניים של מיה יוצאים מים עם מלח. זה טוב, אבל לא מצוין. בשלב הזה כדי לעורר את תשומת הלב של הצופים היתה צריכה מיה לחתוך את ורידיה בסכין לחם או להטביע את עצמה במכונת הגלידה. חדשות טובות קיבלה דווקא פאולין, שהצליחה להחזיר לעצמה את הגרוב. לסתות רבות בכל רחבי ישראל בוודאי נשמטו באחת, כאשר השופטים מודיעים לג'קי שהם מאוד מרוצים מהעצות שהם נתנו לה ומעבירים אותה לשלב הבא. רק אתי נאלצת לעמוד שם ולשמוע איך אייל שני מודיע לה שהיא עברה לידה מחדש בזכות "מאסטר שף" ושהיתה לו הזכות להיות המיילד שלה. חיים כהן מגדיל עשות וכמעט מזיל דמעה, כנראה שפתאום הוא גילה חתיכה של המעמול ששבר את יונתן רושפלד בין השיניים והטעם עשה גם בו שמות. תפקידו של חיים כהן האמפתי להזכיר שוב לאתי, וגם לצופים במקרה ששכחו, שהיא איבדה את בתה למחלה קשה. וזה רק כדי להוכיח שאין שום קשר בין סיפור אישי טראגי לבין השתתפות ב"מאסטר שף". צריך להיות אדם מאוד ציני ומר נפש כדי לשער שהסיפור על ילדותה הקשה איפשר לאתי לצלוח עוד פרק, וכשנגמרו הטרגדיות גם נגמר הזמן שלה ב"מאסטר שף". על רקע הבליל של השיחדש של "מאסטר שף" אפשר לראות לשנייה ניצוץ של הכרה בעיניה של אתי שמבינה שעשו פה עליה סיבוב. אם זה מנחם אותה, היא לא לבד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ