מאסטר שף 3: האם ישנן טבעוניות שמחות?

מיה הודחה לפני שהתעלומה הזו נפתרה ודווקא רגע אחרי שהיא חצתה את הקווים והחליטה לבשל בשר. כנראה שלא במקרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ראשית דבר, תודה למיכל אנסקי. איך היינו יודעים על פריט המרצ'נדייז החדש של "מאסטר שף" , שבלעדיו אף ספרייה ביתית אינה שלמה. המתמודדים נראו נרגשים מאוד לשמע הבשורה, וגם נראו קצת עייפים. היום הם טוחנים משמרת כפולה, ואפילו אנסקי נשארה עם השמלה הפסבדו צהובה שלה. החידוש הערב, ותמיד חייב להיות חידוש, הוא שהשופטים יצוותו למתמודדים ויסייעו להם בהכנת המנה. באופן שמיימי, כפי שהדברים קורים בדרך כלל לג'קי, היא הקטנה מבית שמש צריכה להתמודד עם המטבח האירופאי האימתני. מטבע הדברים, זה עושה אותה סקפטית. ככה היא ג'קי, הרבה אמונה בבורא עולם יש לה, אבל מעט מאוד בעצמה. מזל שחיים כהן נמצא בסביבה, והיא יכולה להודיע לו מיד שהוא כמו אבא בשבילה, וגם לחזור על זה עוד פעמיים לפחות. ואיזה מזל שהוא מזכיר לה שהוא לקח אותה להכל כלול אצל האיטלקיה המזמרת. כרגיל, תוך עשרים דקות הופכת ג'קי משילוב של קלולס ושל הרבנית פינטו לסופר ג'קי שפותרת כל בעיה, בעזרת שיקוי שיחת המוטיבציה שהיא מקבלת מ"מאסטר שף". כדי לחדד את המסר, מסבירים שג'קי הספיקה להבין בחמש דקות באיטליה על אוכל יותר ממה שמבינים על השואה בטיול של עשרה מחנות בשישה ימים. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מוצו הטרגדיות, נגמר הפריים טיים» הטעמים הארצישראליים של סלמה

כיוון שג'קי עסוקה בהעצמה אישית, מוטלת על כתפיו הרחבות של תומאס המשימה להפיח קצת רוח באודים העשנים, שמצטופפים סביב המסך, ולהרביץ בהם קצת ציונות. תומאס מסביר שהישראלים אוהבים לעשות על האש כי זה מזכיר להם את בית המקדש ואת הקורבנות שהקריבו. יציאה פרוידיאנית משהו מפיו של מי, שעל בסיס דו שבועי מעלה זבחים לעולה לחבורת כהנים החורצים את דינו לחיים ולמוות. כדי להראות שהם לא כאלה נוראיים, גם השופטים משתתפים במשימה. אייל שני מנצל את ההזדמנות כדי לרמוז לבית המשפט, שגם אם ההופעות בטלוויזיה יסתיימו הוא ימשיך להתפרנס בהופעות בקרקסים קולינריים. כל זה מאפשר לו גם להוסיף למנה "פרפום של טיפות מים שנשרפו באש". למנה אחרונה, שני מכין אוויר בשקל. רושפלד מלהטט עשרות מנות במקביל תוך חמש שניות, ורק חיים כהן הצנוע מתעסק לו בסלק.

ואז, פתאום נוחתת ההכרה שאף אחד לא הסביר מי ישפוט את השופטים. ובכן, למי שחשב שהם ירדו להשתעשע קצת עם העם, מסתבר במהרה שאין להם שום כוונה כזאת. בכל זאת, עכשיו שבוע העסקים הקטנים או שקר כלשהוא אחר, ומה הם אם לא בעלי עסקים קטנים? הם לא צריכים קצת תמיכה, עידוד ופרסום? למלאכת הקודש נרתמת דליה שמביעה שוב ושוב את רגשי הכבוד, התודה, ההלל, ההודיה והפליאה על כך שהיא מבשלת לצידו של איש דגול כל כך. זו בדיוק רמת השימון והלישה שהמוח של הצופה צריך לעבור כדי לעכל מזון בצורת הפרומו של ראש הממשלה עושה חיקויים של אייל שני במקום לענות על שאלות ענייניות. אבל דליה לא צריכה להתאפס בכלל, כנראה שהיא יודעת על מה היא מדברת, כי גם שאר השופטים אהבו את האוכל של רושפלד, והוא אהב את שלהם. באמת? מה הסיכויים. חבל שרק את שירת הקומביה יחד עם המריבה האחרונה של רושפלד באינסטגרם השאירו על רצפת חדר העריכה. גם המנטורים לא הצליחו לעצור את הטעות. ההדחה של מיה:

המתמודדים, שכירים כולם שלא צריך לעודד אותם, לא זוכים לאותו טיפול מלטף. תומאס ודליה עוברים בקלות. ג'קי, בזכות השליכטה דשליט"א, מועלית לדרגת הרמב"ם של הרביולים ולמטאור קולינרי שנחת היישר מהפינה לשיפוטכם למקום השלישי והרביעי במצעד הפזמונים של "מאסטר שף" לאורך השנים. זמן המסך הניכר שהוענק למשבר של מאיה, שהחליטה להתמודד בפעם הראשונה עם הכנת מנה בשרית, רימז על התוצאה של הפרק. במובן מסוים, זו היתה הזדמנות למיה להיפטר מהנקודה הזאת בשלב שבו היה לצידה שף שיציל אותה. הבעיה היא שמידת העזרה שהשופטים נתנו היתה, כהרגלו בקודש של "מאסטר שף", הטרוגנית משהו. קשה לומר שמישהו ניסה להציל את מיה מהטעויות שלה, אבל כפי שלעולם לא היו לוחצים על מתמודד שומר מסורת לבשל בשר עם חלב אפשר בהחלט היה להניח לעניין. בשלב השיפוט לומדת מאיה שהגמול על העזה ויציאה ממרחב הנוחות שלך הוא גירוש ונידוי. דווקא פאולין, שמחליטה לבשל מנה שאי אפשר לתקן אותה תוך כדי פעולה, ובכך מוותרת על כל יתרון הייעוץ המקצועי, עוברת לרבע הגמר. אייל שני ממהר לקבוע שהוא היה הראשון לזהות את הכשרון של מיה. כשרון או לא כשרון, את זה כבר לא נדע, אבל למה לא חשבו לפתור לנו את השאלה האם ישנן טבעוניות שמחות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ