מאסטר שף 3: הלכה דליה ועמה שמחת החיים

רביעיית חצי הגמר שהורכבה אתמול לא באמת הפתיעה אף אחד: עולה מצרפת פלוס שני סיפורים טראגיים, נערת הפרברים, הגיור והערבייה. ורק לשמחת החיים של דליה לא נשאר מקום, בפריים טיים היא כבר מזמן עילה להדחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מסכנה "מאסטר שף". לה אין שעה שלמה כל ערב להציג תשדירי תעמולה ולהסביר מדוע "The Voice" תחלק את ירושלים, לשאול  את "מעושרות" לאן נעלם הכסף ולשכנע ש"האח הגדול" הוא לא הכי, אחי. בצר לו, נאלץ הפורמט להשתמש באמצעיו הדלים כדי לקדם את עצמו ולחדור לתוך הלבבות. אז אחרי שכבר הובהר כי "מאסטר שף" היא התרופה לכל מכאוב פיזי ונפשי, ולאחר שהוסבר שוב ושוב עד כמה גאונים השופטים בו, הגיע הזמן שהיא תהפוך את עצמה לקלאסיקה. כוכבות אינסטנט היא כבר לא יכולה להבטיח למשתתפיה, אבל פרק וחצי לפני הגמר היא כבר הופכת את המתכונים שנעשו רק לפני כמה שבועות לקלאסיקה אינסטנט מהשקית. ואם משימה כזאת עשויה לקדם מוצר מסוים של אותה הפקה, שרק לפני יומיים הוכרז באותה תכנית על יציאתו לחנויות, מדובר בוודאי בצירוף מקרים בלתי אפשרי שטובי הקבליסטים עדיין עמלים על פיצוחו. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» האם ישנן טבעוניות שמחות?» מוצו הטרגדיות, נגמר הפריים טיים

המשימה בה נדרשים המתמודדים לבשל מתכונים של מתמודדים אחרים, מאפשרת למצות את כל הנרטיבים של מזרח פוגש מערב עד תום. ואם כבר תום, אז סלמה מוכיחה שוב שהערבים הם אזרחים דרגה ב' במדינת ישראל, ומקבלת שני מתכונים שלו. כיוון שהם ידועים בדקדקנות, הן באופן ההכנה והן באופן ההגשה. הטוויסט בעלילה הוא שמיה הודחה, אך כמו בסרט אימה מהזן הנחות, רוחה עדיין שורה באולפן. היא נוקמת את נקמתה באמצעות סלמה, כשגם זאת צריכה לבשל עם חומר גלם שהיא לא יכולה לטעום. דליה מקבלת דווקא את תפקיד הרועה הקטנה, שלא מצליחה להבין למה התכוון המשורר באומרו הומאז'. הביקור של כהן את שני אצלה בדלפק, מסדר לה בחזרה את הראש, אבל היא לא מצליחה להפסיק להתרוצץ בין שתי המנות שלה. כשחיים כהן מתבל לסלמה את המנה, כדי שתימנע משתיית אלכוהול, רוחה של מיה עדיין שורה באולפן ומנסה לרסס לדליה בקטשופ את הכתובת על הקיר: האחרונה שהשופטים לא תיקנו לה את המנה, הייתה גם זאת שהלכה הביתה. מרוב התרוצצויות, דליה לא מצליחה להפנים את המסר. מי שכן הפנימה אותו היא פאולין, שמרגישה שהיא טובעת כמו. רגע, הביאו את הכינורות. כמו בפעם ההיא שכמעט טבעה לפני תריסר שנים. אין פה מוות או נכות פרמננטית, אבל אנחנו פרק או שניים לפני הגמר. צריך לעבוד עם מה שיש.

ובזמן ששאר המתמודדים סגרו את הבשר על המחבת, סגרה ההפקה את סיפור החינוך מחדש של ג'קי ונתנה לה לפטפט באייל שנית שוטפת. על הקווים שני את כהן מנהלים את הוויכוח שמתנהל במה שהחליף את הברזיה במשרד, האם צריך רק כשרון או צריך גם ידע. בדיון הזה מקופלת ההנחה שיש כשרון. חיים כהן משחק את תפקיד הקטגור ואייל שני את תפקיד הסניגור. כפי שהם יסבירו אחר כך, המיזם שלהם הוא בג"צ לקולינריה. הקורס לסדרי הדין בבג"ק הזה יהיה בוודאי המבוקש ביותר בפקולטות למשפטים. עוד כוכב שצריך לסיים את הפרזנטציה  שלו לציבור לפני הגמר הוא תומאס, שגם הוא גילה כי כמה מחבריו הטובים ביותר הם מזרחיים. והוא עוד הכיר אותם בבית הכנסת. זאת הגרסה של "מאסטר שף" לסיבוב בשוק מחנה יהודה ערב בחירות. ובקמפיין, כמו בקמפיין.  המחזה הנדיר מגיע לסיומו. נפרדים מדליה:

בשלב השיפוט קשה להבין אם קוראים למנה של סלמה עוואמה או עוואמי. כך או כך, היה אלוהי. איך לא. אם השיפוט של דליה הוכיח שהמצב לא טוב, השלב שבו פאולין הגישה את שתי המנות שלה, הוכיח שהעניין גמור. פאולין זכתה לארבע חוות דעת ולדקות ארוכות של ויכוחים בין השופטים. לכאורה, אפשר היה לפתור את הוויכוח בקלות. להסביר האם במקור התפוחים היו מרוסקים או לא. במקום זה, בדיון הראשון בבג"ק אי אפשר להבין אפילו מה הפרמטר לפיו נבחנת המנה, באחת המשימות הבודדות שאפשר היה להצמיד להן מבחן אובייקטיבי כלשהו. הטענות של השופטים על כך שלא נעשו הומאז'ים מספקים היו די מגוחכות, בהתחשב בכך שיוצרי המחווה מעולם לא חוו את מושא החיקוי. קשה לשער שהרבה לסתות נשמטו כאשר העולה מצרפת פלוס שני סיפורים טראגיים, נערת הפרברים, הגיור והערביה עלו לשלב חצי הגמר. ורק לדליה לא נשאר, והיא נשלחה הביתה. על חיבתה המוזרה של "מאסטר שף" למקאברי כבר נשפכו כבר פיקסלים רבים, אך יותר מהדחתה מפתיעה העובדה שזה לא קרה מוקדם יותר. אישה בגיל העמידה, אופטימית, חייכנית ויצירתית שהאוכל שלה לפחות נראה מעניין, נטולת כל טרגדיה או טראומה הוא מחזה נדיר בפריים טיים של ערוץ 2, ושלא תעזו לנסות את זה בעצמכם בבית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ