מאסטר שף 3: מקומן של הנשים אפילו לא במטבח

חיים כהן הפתיע בהתבטאויות שלו על ויקי לפיהן נשים כנראה מוטרדות מדי כדי להצטיין בבישול. הקאמבק של סלמה לא באמת הפתיע, מזל שהוא הגיע אחרי השת"פ עם הסוכנות היהודית, העדויות שלה על הבידוק בנתב"ג היו יכולות לקלקל את האווירה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אחד הריקודים החביבים ביותר על "מאסטר שף" הוא דווקא ריקוד הטנגו. צעד קדימה, שניים אחורה. הפרטנר לריקוד היא האמת, שמתקרבת, אך בעיקר מתרחקת. העמותה לנפגעי פרומואים מוליכי שולל בוודאי כבר שוקדת על העתירה לבג"ץ נגד הפרומו, שנראה כאילו הוא מקדם תוכן חדש, אך למעשה היה מדובר בפרק לקט. לקט ירקות, אם תרצו. מי שבטוח כל כך שהמוח של הצופים שלו הפך לפשטידה, קובע עבורו שהוא לא יעמוד באינפלציה של ריגושים, המורכבת מפרק רגיל של "מאסטר שף" ופרק סיום העונה של "חטופים". אחרי שכולם עברו במשבצת של כמה אנחנו מופתעים מכך שיש גלגל הצלה, מספקת "מאסטר שף" הצצה לכאורה לתהליך קבלת ההחלטות שלה. התפאורה היא ישיבה של צוות שופטים אשר שוקל בכובד את המהלך הבא. למעשה, ההחלטות מהסוג הזה מתקבלות במשרדי הפקה צרים ונטולי חלונות והן מתבססות בעיקר על  סקרי שוק, קבוצות מיקוד, פיקים ברייטינג עם הופעתו של מתמודד מסוים ושאר שיקולים עסקיים קרים. אולי קשת הצליחה להסדיר את ענייניה הרגולטוריים זה מכבר, אך ההודעה על הפיכתה למלכ"ר טרם יצאה לציבור. מסך העשן שהיא מפזרת בעיני צופיה, לעומת זאת, אינו חדל לעולם לעבוד.

» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף 3: מי שלא בוכה, מודח» מאסטר שף מחזירה את השד העדתיהמשימה בפרק הבא תהיה לבשל משהו עם לימונים. קצת השראה יכלו לשאוב המתמודדים מישיבת השופטים, שנראתה כמו ניסיון אחרון לסחוט עוד קצת מיץ מהול בכמה שוטים של ציניות מהלימון הסחוט שנקרא סיפור החיים האישי של ויקי ושל איתי. על האחרון אמרו שהוא סגור, שזו דיאגנוזה הרבה יותר מדאיגה ממה שבוודאי קיבל מאז הפציעה. משמעותה ב"מאסטר שף" הדחה וכיליון, כיוון ש"סגור" הוא שם הקוד למי שלא נותן להפקה לחטט לו בנשמה ולחלץ משם וידויים נפשיים עמוקים. כל העדויות של איתי על השיקום מהפציעה היו מרוחקות באופיין וכללו מעט מאוד דיבורים על רגשות. סבלת, ולא שיתפת ב"מאסטר שף" משול ללא סבלת. את ויקי היללו ושיבחו כמובן על הבישול הביתי המעולה, אבל אז חיים כהן מסביר מה בעצם הרס לויקי. מסתבר, שנשים במטבח זו לא מציאה גדולה. יש להן אלף דברים על הראש, הילד בוכה, הטלפון מצלצל, מכונת הכביסה מקרקשת, והשכנה דופקת בדלת. בכלל, זה פלא שהן לא עולות כולן באש כשהחגורה של שמלת הפעמונית מסתבכת בדלת התנור. לפי חיים כהן בגלל זה נכשלה ויקי, לפחות הוא עצר לפני שהדיח אותה על רקע טפשת הריון.

הדיון באלינור נראה כמו שיחה של מתבגרות עם חברה בטלפון מיד אחרי שהחבר זרק אותה. הכתובים מוכיחים שאלינור עזבה את התחרות ביוזמתה, אז בשביל מה בכלל לדון בה. גם במקרה הזה, תפקידו של חיים כהן האמפתי להכריז שהיא לא זורקת אותו, הוא זורק אותה. שי קיבל את הכבוד להיות מושמץ בשני ערבים בשבוע, על כך שהוא עושה את הדברים טוב מדי, ולכן הוא משעמם. צודקים, חיים ללא אסונות אינם חיים. יש לקוות שהעתירה של עמותת נפגעי פרומואים מוליכי שולל לא תיתקע בצנרת בעקבות תביעות של מצטיינים התובעים את הוריהם בטענת טוב מותי מחיי.קאמבק צפוי. סלמה חוזרת לתחרות (צילום מסך)

ובכל זאת, אי אפשר בלי איזה אסון קטן או שניים, אז קיבלנו קטעים שטרם שודרו על ההתעלפות של שניר, אשר הקפיץ בצלצלים ביד אחת כאשר ידו השנייה נחבשת. לאחר שהודח מ"מאסטר שף" התגלה פתק מגולגל בין אצבעותיו בו נרשם בעזרת זילוף דק של סילן תמרים אורגני "לא שרפתי". הדיונים וההתחבטויות האלה הובילו אל האטרקציה המרכזית של הערב, לראות מה יעשו עם שלי. הרביעייה לא מאכזבת, ואפשר כמעט לראות את הלשונות שלהם מתחילים למעוד זו על זו. למי שלא הצליח לעקוב אחר חילופי הדברים המבלבלים, התקציר הוא שזאת לא שלי. זאת הרצפה שעקומה, זאת התחרות, שלי באמת מבשלת טוב. זאת אומרת, לא עכשיו. אז מתי כן? אדוני, כאן זה לא מודיעין. הפור נופל בסוף על סלמה, שלמרבה הנוחות של כולם חוזרת בדיוק אחרי שהטיול השנתי של הסוכנות היהודית נגמר. מזל, העדויות שלה מחוויות הבידוק הביטחוני היו יכולות להיות לא נעימות בכלל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ