מאסטר שף 3: אפשר להפסיק לנגב לה את הדמעות

התמוטטויות העצבים הבלתי נגמרות של שלי כנראה כבר נמאסו על השופטים ולא רק על הקהל בבית ובתום משימה מביכה היא נשלחת לבכות על כתף של מישהו אחר. חבל שזה לא נעשה כמה פרקים מוקדם יותר

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זיו יצחקי, עכבר העיר

אין ברירה, כשמגיע לפרגן, צריך להסיר את הכובע ולשבח את הגורמים האחראים. לאורך הערב שודרה השקופית המטרידה על השינויים במדיניות של ערוץ 2 ועל פרידתנו מעודד בן עמי ומדנה וייס. השקופית לא הנחתה את הציבור כיצד יש לנהוג. האם להתחיל לאגור קופסאות שימורים, להצטייד בטרנזיסטורים או להיכנס לממ"ד ולהניח סמרטוט רטוב בפתח הדלת. לזכותה של "מאסטר שף" ייאמר שאת העובדה שחיים כהן הרגיש לא טוב במהלך הצילומים ולכן פרש לפני שלב הפינה לשיפוטכם, לא צירפו לשקופית. אין לדעת איזו מהומה הייתה מתרחשת אז ואיזה כאוס ציבורי היה עשוי להתחולל. אבל אין טוב בלי רע, ומישהו בהפקה יצטרך לתת את הדין על כך שמיחושיו של כהן לא נתפסו בעדשת המצלמה, אשר לא מפספסת אף כאב פיזי ורגשי של מתמודדים כמו שניר, דליה ושלי. יש לקוות שלא מסתירים מאיתנו פרטים במכוון ושראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל מעודכנים באופן שוטף במצבו של כהן ושמישהו כבר מצא מחליף לאחראי על האוכל במדינה.

» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף מחזירה את השד העדתי» מקבילית המוחות ששברה את ויקיהמשימה, לעומת זאת, נראית דווקא אופטימית למדי עם כל מיני פירות וירקות, שלולא ההסברים המלומדים, אפשר היה להישבע שנרקחו במעבדות של מכון וולקני. השמות שלהם כבר נשמעים יותר כמו משהו שנהגה במשרדי פרסום בניסיונות קדחתניים למצוא שמות ליוגורט או לשמפו. כבונוס, אי אפשר היה גם לערב בה הורים. המתמודדים, שצריכים להתמודד עם הבלתי נודע נראים עצובים למדי, חוץ ממיה שנמצאת במהדורה פרטית של המג'יקל מיסטרי טור. אם יש משהו שב"מאסטר שף" לא סובלים זה שחצנים, כשהם נמצאים בצד הלא נכון של הדלפק. על כן יש לגזום את אמיריה (הגרסא הטבעונית ללקצץ את הכנפיים, ליד מיה אין להשתמש בביטויים מן החי) ובהקדם. רושפלד ואייל שני מודיעים לה שזה נראה פולני מדי. מי שלא הקשיב או לא השלים את הסיכומים ממי שכן הקשיב בפרק הקודם, מקבל את הצד השני של תקליט מלחמת העדות ש"מאסטר שף" מנסה לעורר, אולי יצליח לה כמו שהצליח למתחרים עם שפרה ובובליל. אז מיה משתפת פעולה עם הבדיחה העבשה ומודיעה שהיא איננה פולניה. אפשר להאמין לה, אחרי הכל איזה פולניה אוהבת מורנינג גלורי? בני עובר לוחמה פסיכולוגית מסוג אחר, כששני ורושפלד רומזים לו לעזוב את החלב ולעבוד על בסיס מים. מיד הוא מבטל הכל ורץ לשנות תכניות. רק לפני כמה פרקים ביקשו ממנו השופטים להפסיק לנסות ולרצות אותם ולהיות הוא. כרגיל, לפי ההיגיון של "מאסטר שף", כשעושים, לפעמים, את ההיפך ממה שמבקשים ממך אתה נהיה המנצח הגדול.

כל ההתרחשויות האלה הן כאין וכאפס לעומת ההודעה של שלי שבעוד חמישה ימים היא מתחתנת. הלב רוצה לשמוח אותה, אבל הראש זוכר שהאחרונה לפתוח פרק של "מאסטר שף" בהודעה משמחת היתה גם זאת שהלכה הביתה בסופו, עיין ערך בשורת ההיריון של ויקי. אם יש משהו ש"מאסטר שף" לא מחפשת זה סיפורים אופטימיים שיש בהם פוטנציאל ועתיד שלא קשור לעולם הסגור שהיא מנסה לייצר. בכל מקרה, כיוון שהיה חשוב יותר להחביא את אתי ואת ג'קי על המרפסת מאימת החומרים הלא מוכרים, וגם ליתר בטחון להסתיר את דליה שעוד עלולה להכיר אחד מהם, נאלצה שלי להתמודד כמו כולם במשימה. מה כבר יכולה לעשות אישה צעירה, שכל התחרות הזאת גדולה על מידותיה בכמה מספרים הן בהיבט הקולינרי והן בהיבט הרגשי? ובהעדר אחראי מבוגר שהיה צריך לשים קץ לפארסה שביזתה אותו ואותה ללא שום צידוק, אלא זה הכלכלי, נכנסת שלי לשיתוק מוחלט. כיוון שגם בקונטרול כבר מבינים שפחות ניסיונות טיוח התגלו בפרשת קו 300 מאשר בפרשת שלי, מחליטים לפחות להוציא מתוק מעז ועל גבי המשבר של שלי לבנות עוד קצת את דמותה של ג'קי. מהמרפסת היא מחלקת הוראות ועצות לשלי, שבתמורה מסבירה באופן ממושך איזה נשמה ג'קי. התוצאה וכמות הדמעות, הן כמובן בהתאם. וכשעומדת שלי בפני שלושה מבוגרים שכל אחד מהם היה צריך לקחת אותה הצידה ולומר לה שזה לא בשבילה, לתת לה כסף למונית ולשלוח אותה הביתה, היא מקבלת נאום על עומק ורביולים שמונחים אחד על השני. בשלב הזה, אפילו שלי כבר לא קונה את הסחורה של אייל שני. נאום הפרידה של שלי:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ