מאסטר שף 3: מקבילית המוחות ששברה את ויקי

המשימה לבשל מהמצרכים של אייל שני העמידה את המשתתפים בפני התמודדות עם מוח ושקדי עגל, אבל האתגר האמיתי היה דווקא של מיכל אנסקי שהעזה לערבב את המנה בניגוד לגחמותיו של השף הממושקף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שלא כמקובל, נפתח דווקא בחלוקת פרס המשפט ההגיוני ביותר שנשמע ב"מאסטר שף" המוענק הפעם לאתי, על אמירתה הבלתי נשכחת "מה אני עושה עם הזיפת הזה". אומנם, הדבר נאמר על משימת ההדחה, אבל הדברים יפים גם למשימת הטעימות שעמדה בפני המתמודדים בדרכם להדחה. הפעם הגיע תורו של אייל שני לזכות בכך שבתוכנית שבה הוא עובד גם יהללו וישבחו אותו.  שני לא השקיע בכניסה מפוארת כמו יונתן רושפלד ולהקת הסמוסות, שעדיין מופיעה בסיוטים של ילדים קטנים באמצע הלילה, אלא הגיש מנה שהצליחה להיות אפילו פחות פוטוגנית מזאת של עמיתו. לתבשיל שהקדיח קוראים צ'ילי קון קרנה, יש בו ל"ו מרכיבים, אבל הוא בעיקר נראה כמו משהו שמישהו כבר אכל. למזלה של מאיה החוויה נמנעה ממנה לאחר שהיא נשלחה אל המרפסת יחד עם תומאס לאור הצטיינותם במשימה הקודמת. אם נכונות השמועות על הארכת העונה השלישית של "מאסטר שף" בכמה שבועות, מדובר במהלך שנועד בעיקר להוציא שחקנים לנוח על הספסל ובעיקר למנוע סיטואציות מזיקות של חשיפת יתר ועייפות החומר.

» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» להתענג על השופט שעומד למשפט» כשהמתמודדים הופכים לעבדים

כאמור, תהליך הטעימה היה כנראה הרבה יותר ערב לחך מאשר לעין, אבל מישהו צריך להסביר לאתי שלומר לאייל שני שהוא משתמש ברסק עגבניות, זה כמו לאכול סנדוויץ' בייקון-גבינה בבית הכנסת ביום כיפור. בסך הכל, המתמודדים עמדו במשימה בגבורה רק כדי לגלות שהמרווויחה העיקרית היא שלי. ובאמת, למה לא. כשלא מבקשים ממנה לבשל היא יודעת לעשות דברים אחרים וכמו בריז'יט בארדו שתפסה כבר את העסק, היא עולה למרפסת. במקום להשאיר מאחוריה את הטוב ואת הרע, עושה שלי אודישן בזק לתפקיד כתבת של גיא פינס כשהיא מתחקרת את ג'קי באמצעות השאלה הנוקבת "מה את עושה?". כל האירועים האלה הם רק רקע  לפרק שהציע לצופה להתבונן בניתוחי מוח לא נעימים במיוחד למראה ובמאכל בעל מרקם שנוי במחלוקת, במקרה הטוב. ויקי משתייכת למחנה הנגד ונאלצת לבשל מנה שהיא לא מסוגלת לאכול. המאבק חסר הפשרות של ויקי הונצח כמעט במלואו, לא לפני שהיא בישרה לאומה שהיא בהריון. כל מי שמוצא כאן רמזים סאבלימינליים לטפשת הריון עושה זאת על אחריותו בלבד. זאת גם ההזדמנות להזכיר שכמו שחוקי המשחק ב"מאסטר שף" משתנים כל הזמן וכולם נתונים לחסדי ולשגיונות השופטים, כך גם מלאכת הבישול כל כולה מעשה כשפים שמתבצע באמצעות כל מיני אנרגיות שמשודרות אל ויקי. השאלה האם זאת הפעם הראשונה שהיא מתמודדת עם מנה כזאת, לא מקבלת מענה חד משמעי, כשעל הקווים רושפלד ושני מספרים שהאחים של אמא שלה אוכלים את זה, ואחר כך בשלב השיפוט חיים כהן מסביר שהיא לא מכירה את המנה. מצליח לעורר את האמפתיה כלפי אנסקי. שני ואנסקי (צילום מסך)

למרבה הצער או השמחה, כל אחד והעדפותיו, הסיפור של ויקי ב"מאסטר שף" נגמר עד לפרק גלגל ההצלה אם וכאשר יתרחש. העובדה שבניגוד לבני שגם הוא עמד להדחה, היא לא פישלה בפרק הקודם, לא עובדת לטובתה. מדובר, כמובן, בקוצר רואי מחפיר של ההפקה שלא שוקלת את פוטנציאל הרייטינג הגלום בכך שוויקי תלד באמצע הצילומים בין עמדות העבודה או על המקרר של הקפואים במזווה. מה כבר יכול להיות מרגש מזה? התשובה היא ג'קי משבשת את צירוף המילים "צ'ילי קון קרנה", כדי שאפשר יהיה להתנשא עליה ולהפוך אותה לגרסה הקולינרית של רוקסן מ"היפה והחנון". על השגיאה הבוטה בעברית של חיים כהן ששואל את ג'קי "מדוע נפלה ברוחך" אפשר להתענג קצת פחות. בכל זאת, הבחור עובד קשה ונראה עירני כמו טירון בשבוע השלישי של הטירונות. שמישהו כבר ייתן לו עט שייפול וירעיש על הרצפה לפני שתהיה כאן מבוכה גדולה. אבל נחזור לג'קי ולשופטים שגם מתעלפים ממוח ברוטב של דגים מרוקאיים וגם עושים לה שיחת מוטיבציה על פוטנציאל ובטחון עצמי. אם זה רק היה תקין פוליטית, הם היו משנים לה את השם למסעודה מזמן באירוע רב רושם בחסותו של אלכס גלעדי. אבל למה ללכת לרחוק, כשנדמה שכל מה שצריך להגיד לצוות השופטים שלפעמים מנגולד ממולא הוא רק מנגולד ממולא ושלא צריך להכתיר כל עגבניה מגורדת כסלסה האולטימטיבית. וכיוון שהתחלנו בפרס, נסיים גם בפרס מיוחד לאייל שני על כך שהצליח להפוך את מיכל אנסקי לדמות שאפשר לחוש אליה אמפתיה לאחר שנזף בה על שערבבה את המרק של דליה. "אז ערבבתי", ענתה לו כמו שצריך. צודק שני, זה באמת נורא מעצבן שאנשים לא מתנהלים לפי החוקים.

שווה ציטוט:

"אני לא עם פרצוף, אני מבואסת". ג'קי במחווה לג'סיקה ראביט.

"זה לא אונטריב". חיים כהן מוסיף לסלנג העברי עוד ביטוי שכל בוס ישמח לאמץ כשירצה להסביר למה לא מדובר בהרבה עבודה, כשכן מדובר בהרבה עבודה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ