חי בלה לה לנד: זולטא ובוסקילה שולפים ציפורניים

שני הטוענים לכתר מביאים השבוע לווילה את כל מה שהיה חסר בה עד עכשיו: קנאה, חוסר מודעות ואמירות בלתי נשכחות. סער גמזו על השבוע שבו לוס אנג'לס למדה שכונה מהי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

קנאה, ציפורניים, ריבים, חוסר מודעות עצמית, פרובינציאליות, סטייל, אמירות בלתי נשכחות ואפילו אהבה – כל החומרים האלה, שהיו חסרים כל כך בארבעת השבועות של הסדרה, הגיעו השבוע. העונה הזו מתחילה להיראות יותר ויותר כמו ורסיה לבנטינית ל-Beverly hillbillies – חבורה פוחזת וסוררת מגיעה אל השכונה היוקרתית ומראה לה מה היא שכונה. בתוך השכונה הזו יש שני טוענים לכתר, כל אחד בסגנון אחר. בפינה השחורה, לבוש בעור ומתכות, האיש שלא מפחד מאייליינר – אלי זולטא. בפינה הלבנה, לבושה בשמלת הכלה השנייה שלה, האשה והמניירות – מאיה בוסקילה. עוד מוקדם לקבוע איך מתפלגים המחנות בתוך הבית, אבל כבר די ברור שעל הציר שמחבר בין שניהם נמצא את עיקר האקשן.» חי בלה לה לנד 2 - כל הכתבות והביקורות» חי בלה לה לנד: אלי זולטא מגלה אמריקה» למה לה לה לנד מחקה את מחוברים?

השבוע מתחיל בלקרדה. ליאת בנאי ושרית אביטן יוצאות לקנות כיבוד לכבוד הפרזנטציה לסרט של בנאי. לקרדה הן לא מצאו, האמריקאים הערלים כנראה לא שמעו על זה, אז הן הביאו לקס. אם חשבתם שזה מצחיק תחשבו שוב. הקטע הטוב באמת היה לראות אותן נאבקות במחסום השפה כשהן מנסות להסביר למוכר מה זה בישבש (השם המרוקאי לשומר) ומנסות לברר בכל זאת אם יש לו איזה חתיכה של "לקרדה פיש". המוזמנים לפרזנטציה זוכים לקבלת פנים חמה וליח"צ עצמי אגרסיבי מאד של סאז. הם לא מתרשמים מהלקס או מהסרט, ומדרגים אותו בליגה ד'. סאז לא מנסה ליפות את הביקורת שלהם כשהוא מתרגם אותה לבנאי. כשהאורחים עוזבים בנאי מתפוצצת עליו (שוב) ויוצאת בטריקת דלת. גם זולטא ובוסקילה מתנגחים, כשהוא נותן לסאז שיעור בשיווק אגרסיבי ומצליח להביך אותה בהתנהגות שלו. "ערב מורכב" קראה לזה בנאי, שיעור נהדר ביופמיזם.

כששאר הדמויות נותרות חלביות וחד ממדיות, בוסקילה וזולטא לא מפסיקים לייצר עניין. שניהם בטוחים שהם סטארים בקנה מידה עולמי, אבל זו בערך נקודת הדמיון היחידה ביניהם. בוסקילה מגיעה לתחרות כדי "להביא חוזה תקליטים" וזולטא בא לחופשה עם משימות מיותרות. בוסקילה מוכנה לשחק את המשחק וזולטא רוצה רק לשבור את הכלים. בוסקילה מתנהגת כאילו היא מבינה את הכללים וזולטא בכלל לא ידע שיש כאלה. המפגש הזה, של המתמסרת הטוטאלית מול המרדן הנצחי, מוציא ניצוצות. העיתונאית שלא היתה מתקבלת לעובדה. הנשיקה של זולטא (צילום מסך)

בוסקילה מגיעה למפעל הג'ינסים כדי לעבוד על ה"ג'ינס חיטובית" שהגתה. היא מאמינה שהיא מקבילה למעצבים בסדר גודל של ולנטינו, ולכן היא לא רוצה ללכת על סימן מסחרי בולט. אתם מכירים אותה, אישה של צנעה ואנדרסטייטמנט, מה לה ולצעק(נ)ות? הדיווה מככבת גם במבחן השטיח האדום (שהוא בעצם שטיח כחול), שכל פעלולי העריכה שבעולם לא גורמים לו להיראות יותר מחיקוי חיוור לדבר האמיתי. כמובן שהיא לא מתרגשת מהניצחון וכשהיא שואלת את כולם "מה יש להתרגש ממצלמות?", היא בעצם אומרת להם "וואלאק אתם ילדים, מה שאני עברתי עם מצלמות אתם לא תלמדו בחיים". ככה נראים החיים של תעשיית הבידור – לשחק את המשחק, לוותר על האמירה אישית ולרצות את הבוס. בוסקילה לא שוכחת את זה לרגע, והאמת? זה נהיה קצת מעייף.

זולטא לעומתה לא זוכה באף מבדק או מבחן, אבל מצליח לעשות חיים בלי שום קשר. אחרי החזרה מווגאס היחצנית סידרה לו ראיון עם כתבת רוק מקומית. אחרי ראיון עמוס בכל קלישאת רוק אפשרית, הוא מלווה אותה במורד המדרגות ומבקש רשות לנשק אותה. היא מסכימה. עכשיו רק נשאר להטיס אותה לישראל, לקבל את האישור של אמא (הוא לא מעז אפילו לחלום על להתחתן בלי הגושפנקא של אמא) ולשים לה טבעת. אבל זה לא רק הניחוח האדיפלי שהופך את זולטא לרוקר מוזר. ממתי כוכבי מטאל נשבעים בשם האל או מתעקשים על קידוש ליל שבת כהלכתו? ההכלאה הזו בין אליס קופר לבין הילד מכפר שלם היא אולי הדמות האולטימטיבית לסדרה מהסוג הזה. גם הוא נוטה לגינוני סטאר כמו בוסקילה ("אני המצאתי את הרוק"), אבל תמיד יש שם רגשי נחיתות שמחרבים לו את כל הפוזה.

הצבעוניות של בוסקילה וזולטא והאינטריגות ביניהם לא השאירו מקום לשאר המשתתפים. שיר לוי עשה חביתת ירק, אביטן ניסתה לעשות סולחה בין בנאי לסאז, וסאז ערך את שולחן השבת. אפילו אוקטביו, מאמן הכושר שהכרנו בעונה שעברה, לא הצליח להוציא מהם רגע זכור וראוי אחד. כרגע, הם רק דמויות משנה בסיפור, עם אופציה לתפקיד גדול יותר. מתי הם יקבלו אותו? תשאלו את אלון דה לוקו, שמסתובב כמו מנטור של כוכבים ומחלק להם טיפים להצלחה. הוא בטח יודע, הרי אין ילד באמריקה שלא שמע עליו בעקבות ההצלחה המסחררת בעונה שעברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ