טקס האשכבה של The Killing היה מוקדם מדי

חודשים ספורים לאחר ביטולה, רשת AMC התחרטה והודיעה כי היא תחדש את הסדרה לעונה שלישית. היא כנראה יודעת למה: העונה השלישית של סדרת המקור הדנית מתפתחת ומתפתלת בקצב מסחרר. (זהירות ספוילרים לעונה השנייה)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יש חיים אחרי המוות. הגילוי המרעיש הזה כבר לא יעזור לרוזי לארסון, אבל שרה לינדן וסטיבן הולדר של "The Killing" ישמחו לגלות שהשמועות על מותם היו מוקדמות מדי. העונה הראשונה זכתה בתחילה להצלחה אצל המבקרים והצופים, אך בשלביה האחרונים חטפה כתף קרה, בעיקר בשל הסיום שהשאיר יותר מדי קצוות פתוחים. העונה השנייה המשיכה לעסוק בשאלה מי רצח את רוזי לארסון, אך כמו העץ ביער הריק, כבר לא היה מי שיקבל את התשובה. מי שרוצה לחסוך לעצמו את הצפייה בה, ישמח או יתעצבן לגלות שזאת היתה הדודה. כן, תמיד היה משהו שנראה מאוד חשוד. בעקבות היעדר העניין הציבורי הוחלט לפני כמה חודשים שלא להפיק עונה שלישית, אך בשבוע שעבר התבשרנו כי ב-AMC  התחרטו והחליטו להזמין עוד עונה של סדרת המתח, המבוססת על המקור הדני "Forbrydelsen".» The Killing - כל הכתבות והביקורות

במקרה או שלא במקרה, לפני כמה שבועות עלתה העונה השלישית של "Forbrydelsen" באנגליה, שם היא נחשבת יחד עם הסוודרים של הגיבורה הראשית, שרה לונד, לקאלט. מבלי לגלות יותר מדי מהעלילה, שמתפתחת ומתפתלת בקצב מסחרר, העונה השלישית מביאה את ניסיונותיה של לונד להיות קצת פחות וורקוהולית, והיא אפילו מתחילה להתעניין בסוגיות של גינון. מבחינה מקצועית לונד חוגגת עשרים וחמש שנה במשטרה והיא מתכננת בשקט את מעברה ליחידה קצת פחות מלחיצה מיחידת פענוח מקרי הרצח. לונד מתעניינת כרגע בשיקום היחסים עם הבן שלה, יותר מאשר בניקוי הרחובות מפושעים.

אולם כל התוכניות לפרישה מוקדמת נקטעות, כמובן, כאשר מתגלה גופה של נערה על המזח. החקירה מובילה אל ספינה ששייכת לזילנד, תאגיד הספנות הגדול ביותר במדינה. גם בעונה הזאת, העלילה מתנהלת במקביל גם בציר הפוליטי, בו מככב ראש הממשלה, קריסטיאן קמפר, שנמצא בעיצומה של מערכת בחירות במהלכה הוא מנסה לייסד קואליציה ליום שאחרי. לונד מנהלת את החקירה כמו מי שרק רוצה לדפוק כרטיס בסוף היום וללכת הביתה, אך כשמצטרף אליה בלש מצוות החקירות המיוחד, מתברר כי הפרשה גדולה יותר ממה שנדמה היה בתחילה. מבלי לספיילר, האיום של זילנד להעביר את פעילותה למזרח אסיה משחק תפקיד חשוב במערכת הבחירות ולבעל החברה, רוברט זויטן תפקיד בשתי העלילות. מחזירה את הכבוד למקור. הטריילר לעונה השלישית בסדרה:

חובבי המקור ישמחו לגלות שאחרי עונה שנייה פושרת למדי, חוזרת "Forbrydelsen" במלוא הכוח ומזכירה ל-Born"" ול-"Borgen" מי היתה הראשונה להעלות אותן על המפה. סופי גראבול מצליחה לחשוף עוד שכבות על שרה בזכות תרגילים עלילתיים חכמים, אחד מהם הוא העובדה שהבלש מצוות החקירות המיוחד היה גם הבן הזוג של לונד בזמן ששניהם היו חניכים באקדמיה לשוטרים. דמות נוספת מצליחה לחלץ מלונד גוונים שטרם נחשפו בה, אך חשיפת זהותה תהרוס את ההפתעה. גם שאר האלמנטים ההכרחיים של "Forbrydelsen" עובדים היטב: משחקי חתול והעכבר, הקצב הקדחתני והיכולת לקשור את הפרטי עם הפוליטי והלאומי עד שנדמה שהמשבר הכלכלי, שמוזכר תכופות לאורך פרקי הסדרה, מקבל מעמד של דמות משנה שנוכחת לאורך פרקי העונה השלישית. כל המרכיבים האלה יחד מצליחים להפוך את "Forbrydelsen" לחוויה מתקנת לכל מי שלא התחבר לגרסא האמריקאית, וליצירה טלוויזיונית מרתקת, אינטליגנטית ומותחת בפני עצמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ