מאסטר שף 3: להתענג על השופט שעומד למשפט

תוכנית הריאליטי המציאותית יותר שהתרחשה אמש במקביל לשידור: המירוץ של אייל שני ל(חמישית) המיליון, נתנה תחושה כי הצופים מפספסים את הדרמה האמיתית. ובכל זאת הפתיתים הצליחו להשכיח את הנעשה בחוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחרונה נדמה כי החלקים הטובים ביותר ב"מאסטר שף", לא מגיעים בכלל אל המסך. הדרמה האמיתית מתחוללת בכלל באולמות ובמסדרונות בית המשפט במסגרת תכנית הריאליטי החדשה "המירוץ ל(חמישית) המיליון". כוכב המופע הוא אייל שני שצריך לגייס את הסכום הנ"ל על מנת להימנע ממאסרו. כל כך הרבה שופטים נטולי כל הכשרה מקצועית אמיתית יש על המסך, ודווקא כאשר שופטים אמיתיים עושים משהו שלציבור יש בו עניין, אסור לאף מצלמה להיכנס פנימה. וחבל שכך, סביר להניח שכל דיאלוג שהתקיים, אם התקיים, בין שני לבין השופטת ורדה אלשייך הידועה באפס הסובלנות שלה לסחורה העיקרית שיש לשני למכור מילים מכובסות ותודעות נפרדות, היה מרתק. נכון לכתיבת שורות אלה, רב הנסתר על הגלוי. האם יספיק שני לגייס את הסכום הנדרש? האם האירוע האחרון מקרב את מירי חנוך להעפיל למקצה הגמר של גרסת הסלבס של מחוברים ומחוברות? האם מישהו שם בירושלים שקל את ההתנגשות בין האינטרס של נושיו של שני לקבל את כספם בחזרה לבין האינטרס הציבורי לצמצם את הופעתיו בטלוויזיה?» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» איזו השגחה עליונה מקבלת ג'קי?» כשהמתמודדים הופכים לעבדים » אייל שני שילם את חובו ולא ייכנס לכלא

במקום זאת, אחרי פרק ירוד למדי, חוזרת "מאסטר שף" לעצמה במשימה שעוד תילמד בבתי הספר לשיווק בקורס שיעסוק בתוכן שיווקי. האם הקדשת שעה וחצי למתכונים על טהרת הפתיתים הוא בבחינת פרסומת סמויה או שימוש במוצר שכבר מזמן הפך לשם גנרי לסוג של אוכל? שאלה לא פשוטה, אבל מה שכן ברור הוא שמשימות מסוג זה הן תמיד משימות בסגנון מרק אבן. כל אחד מחפש את דרכו מסביב לחומר הגלם כדי להפוך אותו למשהו אכיל שמחמם את הלב. המתמודדים מקבלים את הבשורה הראשונה - ההודעה על כך שצריך להכין שתי מנות במקום אחת - רבע שעה לתוך המשימה. כך מתאפשר למרוח עוד חמש דקות שבו כל אחד מתאר מה הרגע אמרו ואיזה התרגשות.

דווקא במשימה שהיתה יכולה להפוך לאחד מאותם פרקים בהם כולם מתרפקים על האוכל של הילדות ועל אמא, סוטה "מאסטר שף" מהמסלול ומקדישה אותו לתהליך ההתאזרחות של תומאס. ובכן, תומאס איננו קשור בעבותות העבר לפתיתים, הוא לא ינק אותם משד אמו, ובכל זאת בחר בנו מכל העמים לחיות בקרבו. המשימה מאפשרת לו לנטוש את העבר הגלותי שלו באירופה על הקונבנציות הבורגניות המיושנות שלו, לבתק את השלשלאות ולהמציא את עצמו מחדש. את המפגש הראשון עם פתיתים מתאר תומאס כפי שתיארו בעבר עולים חדשים כיצד ריססו אותם בדי.די.טי. הניסיון הראשון שלו נכשל, הפתיתים נשרפים והוא זורק אותם. עוד הוכחה שהוא לא מכאן, מי לעזאזל זורק אוכל? טקס ההתאזרחות והטהרה מתרחש כשהמנה של תום זוכה לתשבוחות של השופטים. "טלטלת אותי", שח חיים כהן לישראלי החדש בישראלית שוטפת וסימן לו שהוא אחד מאנשינו וגם פרס ההצטיינות מוענק לו. רק אייל שני לא תופס את הקטע ומנסה לומר משהו על בטהובן, אבל אז תומאס מוכיח שהוא הפך לישראלי אמיתי כשהוא מכריז "אני כאן בגלל אשתי".תהליך הגיור לפתיתים. תומאס (צילום מסך)

מטעמים השמורים עם ההפקה, המקבילה של "מאסטר שף" להופעתן של שתי נשים לבושות באותו בגד לאותו אירוע, טוטאה בשקט מופתי מתחת לשטיח. גם ויקי וגם ג'קי מכינות ברקוקש. מזה אפשר ללמוד שההונגרים לא לבד, וגם למרוקאים יש קינוחים שהשם שלו נשמע כמו משהו שמלח יוגוסלבי שיכור במיוחד היה מכנה את העז החביבה עליו. המנה של ויקי מתגלה כטעימה מאוד, המנה של ג'קי לא והשיפוט שלהן לא הוצג גב אל גב. מוזר. עוד מתגלה שבני הוא השלי החדש, ושעכשיו תפקידו בכוח להיות זה שלא מצליח לבשל את האוכל. המקרה העגום של המילפיי של פאולין מלמד את כולנו אחת ולתמיד שנשים, שכבות ו"מאסטר שף" ממש לא הולכים ביחד. הביתה נשלח איתי שהסטואיות המשולבת בנטייתו להכין מנות שלא נראות מפתות במיוחד בטח לא הוסיפו לו נקודות. על כל האירועים האלה ניצח שף אחד, שגורם לך לתהות איזה סוג טיפוס של אנשים מתהדר בכך שהוציא שבעים דולר על מנה של פתיתים. יכול להיות, שהתשובות, כרגיל, נמצאות בפרסומות, ובעיקר בפרסומת של סניקרס. זאת אופציה הרבה יותר טובה מלאכול את דן חסכן מטוגן.

שווים ציטוט:

"כשאת רוצה שמשהו יקבל בעוצמה, את לא מרבה בו". אייל שני מלמד פרק בהלכות "זן ואמנות תחזוק הטאבולה".

"מטבח, בית ואוכל", מיכל אנסקי עושה פרפראזה לגרסא של ויקי ל"להתפלל, לאכול, לאהוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ