זיו יצחקי, עכבר העיר

אין ספק, בכל יום לומדים משהו חדש. ולמרות זאת ב"מאסטר שף" לא מסתפקים בהתרפקות על העבר של המתמודדים והשופטים, ומתחילים גם להתרפק על עצמם. זוכרים את הזמנים של משימת ביצת הפברז'ה? זוכרים כמה יפים, צעירים ותמימים היינו, תסתכלו על התמונות איך הן הצהיבו עם הזמן. סליחה, מדווחים לי באוזניה שזה רק האפקטים של אינסטגרם. בעונה הקודמת המשימה הזו הופיעה בשלב יותר מאוחר, אך "מאסטר שף 3" לוחצת על דוושת הגז עם מנת האטלס, שנראית בעיקר כמו אורגיה מופרכת של שוקולד ובזבוז בלתי נתפס של חומרי גלם יקרים. הקוראים הוותיקים יותר, זוכרים בוודאי שבעונה הראשונה הכנת מקרון היתה משימה שהוטלה על המתמודדים בפרק הגמר, והנה כאן על הפרק הראשון הם נאלצים להיאבק בה. באמת, כמה נאיביים היינו. הטוויסט בעלילה הוא שהיריבים לשעבר צריכים לעבוד עכשיו ביחד. החלטה הגיונית למדי בכל הנוגע לעמידה בלוחות הזמנים, אך משמימה מכל הבחינות האחרות כיוון שכל אחד מבני הזוג עובד לבדו על חלק אחר של המנה. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף 3: קירוב לבבות לאחר מלחמה» ההבדלים בין המינים לפי מאסטר שף

כיוון שב"מאסטר שף" אי אפשר לנעול את המתמודדים בחדר אחד ולשלול מהם את הסיגריות, או לשגר אותם לאי בודד ללא מזון ומים, משמשת משימת האטלס כתירוץ נחמד לערער את תושייתם של כל המשתתפים עד לנקודת השבירה או הפיק ברייטינג, המוקדם מבין השניים. אין ספק שכולנו יודעים עכשיו הרבה יותר על קירור שוקולד מאשר על הדרך שבה מחושבים חשבונות המים שלנו, אך למען השם, אם לא היו נותנים להם תבניות סיליקון, כל סאגת חילוץ הכדור הזאת לא היתה נחסכת מהאומללים האלה? סביר להניח שהתשובה היא כן, אבל אז אי אפשר היה למתוח את עצביהם של המתמודדים עד אין קץ ולהגג סיפורי גבורה על מאבקם ההירואי בקופסת פלסטיק. מה כבר היה נשאר לנו אז בחיים? להביט בג'קי מנהלת את שי, כשברקע מתנגן עיטור מוזיקלי שמבהיר כי אכן מדובר באנומליה ובהיפוך סדרי עולם כאשר אישה מזרחיה מחלקת הוראות לגבר אשכנזי ולבנבן. כשהיא לא מחלקת הוראות, ג'קי מכלה את זמנה בהצהרות על המעורבות של לא פחות מהקדוש ברוך הוא בזיווג עם שי, שאפילו הוא מעיר לה שספק אם אדושם היה מרוצה מהבחירות הקולינריות שלו.

רק מאיה, עם הרצינות התהומית שלה, מצליחה להרוויח מהמשימה הזאת שדורשת הרבה קפדנות ומידה מסוימת של אנאליות. סימנים ראשונים של רגש אנושי אמיתי מתגלה בתחרות כששלי שואלת אותה איך הצליחה לחלץ את הכדורים, ומאיה מנסה לנדב כמה שפחות מידע. צודקת, באהבה ובמלחמה הכל הוגן. זה לא מחזיק הרבה זמן מעמד, כי שלי שכבר נמצאת בשלב מתקדם של היפר וינטלציה והראשונה לבכות בפרק הזה, סוחטת ממנה עוד קצת מידע כאשר המצלמה מתמקדת בקלוז אפ על המחשוף שלה. העורכים קצת משתעשעים להם בציטוטים שמוצאים מהקשרם בסוגיית העובי של הכדור, שכמובן מזמינים את כל האסוציאציות הנחותות ביותר אשר לא יעלה על הדעת להעלותן על הכתב. בעוד שאלה הולכים סחור סחור, רק דליה ופאולין מספקות את הסחורה האמיתית בנשיקה שבוודאי תהפוך במהרה לקובץ GIF  לרווחתם של כל חובבי המילפיות והקוגריות, באשר הם שם.המלחמה שלה לא הספיקה. סלמה מאבדת את מקומה בגלל כדור (צילום מסך)כשמגיעים לפינה לשיפוטכם, כבר די ברור מה המצב. ההפתעה היחידה היא שרושפלד לוקח פיקוד על השיפוט, חיים כהן נראה מאוד לא מרוצה. כרגיל, תרגילים בלוגיקה מספק צוות השופטים למכביר. די לציין את ההכרזה של רושפלד שהמנה נבחנת באופן השבירה שלה, שאצל מאיה היה מושלם. כשמגיעה המנה של ג'קי, ורושפלד, בחור לא צנום וחלש במיוחד, נאלץ להכות בה שלוש פעמים עד שתואיל להתפקע, מודיע אותו רושפלד שזו המנה הטובה ביותר הערב. הופעתו של בני מאפשרת לאייל שני להגג כאילו הוא נמצא בשיח לוחמים גרסאת 2012 או במהדורה חדשה של "מקרמלים ובוכים – עדויות מהשטח". בני הוא לא היחיד שמתנדנד, גם סלמה שעשתה פדיחות עם המדחום ושלי שבקושי סיימה את המנה מועמדות להדחה. משום מה, ההחלטה של ג'קי להגיש שני כדורים ולא להכין אף מקרון לא מעוררת את זעמו של אף אחד, אלא זוכה לתשבוחות על ההתעקשות שלה לצפצף על הכללים שהם קבעו. אם זה לא היה כל כך מגוחך, אפשר היה לומר משהו על עד כמה זה דומה לאופן שממשלת ישראל לא אוכפת את חוקיה שלה. הבחירה לבסוף מתמצה בין סלמה לבין שלי ומסתיימת בהדחתה של סלמה, שלומדת משהו על החיבור שבין ריאליטי לבין הריאל פוליטיק. ערבים ממילא לא צופים בערוץ 2, ילדים ומתבגרים יהודיים צופים אף צופים. לכן, במתמטיקה של החיים צעירה יפה שמצליחה לשרוף גם כוס תה לעולם תנצח ערביה עטוית רעלות, שכל תפקידה לתת לנו להרגיש קצת טוב עם עצמנו אבל לא ליותר מזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ