מאסטר שף 3: קירוב הלבבות שלאחר המלחמה

למרות הפסקת האש המשימה של המתמודדים היתה אתמול דו קרב. מזל שבמאסטר שף דאגו לקבל לתוכנית מתמודדת ערבייה עוד לפני ההסלמה בדרום, ויכלו להציג אתמול מיצג של דו קיום לצד הדו קרב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

התוכנית האחרונה של מאסטר שף צולמה לפני המלחמה, לכן קשה לבוא אליה בטענות שלא הטילה על המתמודדים משימות ברוח התקופה, כמו לבשל מנה מקופסאות שימורים כשבכל חמש דקות הם נאלצים לרוץ למרפסת עם הישמע האזעקה. חבל, דווקא היה מעניין לראות מי משתטח על מי על מנת להציל את חייו. במקום זאת, מציגה "מאסטר שף" בפעם הראשונה את משימת הדו הקרב. למרבה הצער, בעקבות המלחמה האמיתית, דו הקרב הזה מותח כמו להתבונן בדליה מכינה עוד אמפנדס. וכיוון שליונתן רושפלד ולאייל שני אין את הנימוס הבסיסי לצעוד לשני כיוונים מנוגדים עם אקדחים טעונים, על מנת לצמצם את הנזק הנפשי והמוחי שנגרם לצופים ברבע, כמו עם תנאי הפסקת האש, צריך להסתפק במה שיש.» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» ההבדלים בין המינים לפי מאסטר שף» מה שבר את יונתן רושפלד?

החלוקה לצמדים גם כן היתה אמורה לעורר מתח מסוים, ואכן הוא מגיע כשתומאס הגרמני בוחר בסלמה הערבייה. לתומו חשב הגרמני הטוב שהם יעבדו ביחד על גרסא ערבית-גרמנית לשירם של פול מקרתני וסטיבי וונדר "Ibony and Ivory”", אך לסלמה יש תכניות אחרות. היא מגיבה באופן עוין ומודיעה, כפי שתמיד חשדנו בבני עמה, שהיא רוצה את הכל. ואם למישהו היה ספק, כשהיא אומרת "הכל" היא מתכוונת לזה שהיום "מאסטר שף" ומחר גבולות 48'. תומאס לא נשאר חייב ומודיע שהקבבים של סלמה הם איום. לזכותו של תומאס ייאמר שהוא שומר על פרופורציות ולא מכריז על סלמה כעל איום קיומי, אם כי ניתן לצפות שמועצת הבטחון של "מאסטר שף" תתכנס בהקדם ותטיל עליה סנקציות, והראשונה שבהן צריכה להיות איסור חד משמעי לבשל וריאציה של סינייה. חבל באמת, שב"מאסטר שף" לא חשבו לצלם את התוכנית מחדש ולהביא את רוני דניאל שיפרשן את זירת הקרב ויקרא לתומאס לחסל באופן ממוקד יותר את הכרובית ולהגביר את גובה הלהבות בתנור של סלמה. כשסלמה מנסה לשרוף את הכרובית, מתעוררות שאלות מאוד קשות בנוגע לנהלי האבטחה ב"מאסטר שף". הסטיקר "מי נתן להם ברנרים" מודפס ברגעים אלה.

שאר הזוגות נאלצים להתמודד עם הצירוף הבנאלי שלהם. קצת אקשן ניסו לסחוט כשג'קי, הנציגה העדכנית ביותר של הכפרה של המדינה, מנסה לשכנע את שי לאכול כשר. אוכל השרצים וחסר מורא השמיים מחליט לפלרטט אתה במקום לבקש שבבית הכנסת של ג'קי יתפללו למען נשמתו האבודה. שי השרמנטי שכח לקנח גם ב"אלא אם מבקשים ממני". חבל ששי לא יודע להתנהג כמו ג'נטלמן, שייקח דוגמא מאיתי, שהעיד על עצמו שוב ושוב ושוב כמה הוא ג'נטלמן. הבנו, תביאו לו את הסאנדיי טיימס, חלוק ומקטרת. מי ידע שפלאפל עם טחינה זו נוסטלגיה? חיים כהן (צילום מסך)

המשבר של הערב מגיע עם פציעתו האנושה של שניר. ובכן, מסתבר שבזמן ששניר חתך ירקות, לש בצק ורידד אותו לפסטה הוא גם חילטר כצלם בצילומים של הפרק האחרון. אחרת, קשה להסביר מדוע המצלמה הסתחררה ברגע ההתעלפות שלו, שמשום מה לא נלכד באף אחת מעדשות המצלמה שמקיפות את כל את המקום בו מצולמת תוכנית הריאליטי. אותו מחדל התרחש גם בעונה הלפני אחרונה של "הישרדות", רק שהפעם גיא זוארץ לא היה בנמצא כדי להכריז על שעת ההדחה. נוכחות החובשים בהמתנה לפיגוע קולינרי מעוררת את השאלה האם אנשי זק"א הם אלה שאחראים על איסוף שיירי הבשר והירקות והבאתם למנוחת עולמים. אחרי ששניר לוקח קצת זמן להתאוששות, הוא חוזר למשחק ואז מתברר שב"מאסטר שף", בניגוד לכדורגל, אין זמן פציעות והוא לא מקבל הארכה. זאת ההזדמנות של "מאסטר שף" שוב להלום בעדינות של פטיש שש טון בראש של הצופים, ולהזכיר כמה הם ריאליטי חיובי כשוויקי היריבה שלו מודיעה שתעזור לו. הצילומים של פעולות בהן נקטה לצאת לעזרתו, נשארו על רצפת חדר העריכה על מנת לשמש כציוד רפואי לאחר מכן. אך הסירו דאגה מלבכם, סביר להניח שהסרט התיעודי המרגש על החלמתו של שניר יפציע על מסך הטלוויזיה בשלב זה או זה. כולנו נזיל דמעה כשנראה את שניר, לאחר שבועות של פיזיותרפיה אינטנסיבית מצליח להרים את אגדולו בתנועת "הכל בסדר". "אצבע אלוהים" נשמע דווקא כשם לא מופרז בכלל לאירוע הזה.

שלב השיפוט נעדר אירועים מיוחדים, חוץ מהתענוג לצפות שוב באייל שני מתקומם כאשר מישהו מנסה לחדור לו לטריטוריה. כמו ההתפנלות שלו על שי והבמיה בשלב האודישנים, שנראתה כאילו נבעה כולה מחוסר היכרותו עם הירק ואופן ההכנה, כך גם הוא מודיע לאלינור שהיא לא עשתה שום דבר חדש בכך שאספה חומרים לקציצה, טיגנה אותם וקראה להם פלאפל. שלא תשכח לרגע, שהוא כבר היה שם קודם. משפט מאוד משונה יוצא מהפה של חיים כהן כשהוא מודיע לאלינור שהגשה של פלאפל עם טחינה היא מחווה נוסטלגית. כהן, שכל תפארתו על עממיותו האותנטית, יופתע בוודאי לגלות שבשביל לאכול פלאפל עם טחינה לא צריך מכונת זמן, אפשר פשוט לעלות על קו 4 ולרדת באלנבי. בטח הוא ימצא שם הרבה אנשים שירגשו אותו.

שווה ציטוט:

"מנה פתורה" – רושפלד בהגדרה סתומה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ