מאסטר שף 3: אייל שני ומיכל אנסקי עובדים על פוזת היריבים

הפרק השני של העונה השלישית הבהיר כי העניין האמיתי בעונה הזו לא יהיה המתמודדים, אלא השופטים. שבסך הכל מחפשים שהמשתתפים לא יגנבו להם את ההצגה, ובטח שלא ידרכו על האגו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עשרים דקות פחות או יותר לתוך הפרק השני של העונה השלישית של מאסטר שף מתחיל להתבהר יותר ויותר היכן נמצאת נקודת שיווי המשקל שלה. נבחנים ומתמודדים יבואו ויילכו, אבל השופטים יישארו שם עד לסוף המר. ואם הדרמה לא תבוא אל ההר, ההר יבוא אל הדרמה, שאותה אחראים לספק, במידה כזו או אחרת של כשרון משחק, אייל שני ומיכל אנסקי. השניים עובדים חזק על פוזת היריבים, על האיש שבא מן האדמה והלך בשדות לבין האקדמאית הקרירה שכל מה שהיא יודעת היא למדה באוניברסיטאות. » מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» מאסטר שף מתעקשת להיות מדורת השבט

בפרק הראשון זה לא עבד מי יודע מה, בעיקר בגלל משחק מופרז של אייל שני, שיתחרה בהצלחה עם סצנות של בוקי נאה מהישרדות על פרס הסצנה המבוימת ביותר בתוכנית ריאליטי לשנת 2012. כיוון שלטאלנטים יש נטיה להסתובב עם מטען עודף של אגו, הוכיחו אתמול שני ואנסקי איך המתמודדים הם לא אלא בבואה ושיקוף של עצמם. כשמגיעה שני הצרפתיה עם הבישול הביתי שלה ומרק הדגים, אנסקי נדרכת כולה כאל לקראת קרב. היא מודיעה לשני בצורה נחרצת שאין פה שום דבר מעבר ושצריך יותר. כמו טינאייג'רית שהתעייפה מהאייפון חמש החדש שלה, אנסקי צריכה שיעשו לה וואו עם כל ביס. מה שאנסקי לא אומרת בקול רם הוא שבאולפן הזה יש מקום רק לבלונדינית נחשקת אחת. את לקחי העונה הקודמת למדה אנסקי היטב, ותאונה כמו הבלונדינית תוצרת איטליה, ולא מהלימודים, לא תחזור על עצמה. אנסקי לא תתחרה באור הזרקורים עם מישהי שעלולה להתחרות במשבצת של קהל היעד ופלח השוק שאליו היא פונה. סימפתיה, אמפתיה ודמעות בעיניים יש לה בכמויות בלתי נדלות לבחורות כמו ג'קלין ואורטל. עם בחורים כמו עומרי נחמיאס היא נוטה לפלרטט, ואפילו שי ההייטקיסט הצליח להקסים אותה בזכות ההומור שלו.

אותו שי חושף גם את הצד השני של המטבע. יותר מהכל הוא הזכיר את הדמות החביבה של המדען מהחבובות, שלרגע היה נדמה שמימי יחצה את האולפן. שי הרהיב עוז וניסה גם לבשל וגם להקסים בעת ובעונה אחת. שני, שלא ריק ריח ניצני העגבניה מעיר אותו בבוקר, אלא גם ניחוח של גבר אחר שמנסה להתחרות בטריטוריה שלו, מתנפל עליו בשצף קצף. כל חטאו של שי היה שניסה לעשות מה ששני עושה במשך שנים, לבשל ולבלבל את המוח בעת ובעונה אחת. שני לא מחמיץ הזדמנות לשחרר עוד משפט שנשמע כאילו נכתב על ידי זלמן קינג לאחד מסרטי הפורנו הרך שלו. "במיה אם היא רירית, לך אל תוך הרירית שבה ואל תתנגד לה". כמה דקות לפני כן הוא הסביר לאנסקי ש"אם המוסקט בראש שלך ולא ביד שלך, הקרם הזה יישא את המוסקט בתוכו". בליל החוכמות האלה השתרג באחד הפרקים המופקים היטב של "מאסטר שף", שנתנה עוד לחיצה על מסחטת הדמעות. "מי אתה שתלך נגד במיה?" שי ברנדס, המתמודד שעצבן את אייל שני (צילום מסך)

בתוכנית הוצגו שתי נבחנות שמתמודדות עם מחלות לא פשוטות. האחת, כנרת, מרותקת לכיסא גלגלים מגיל 16 בעקבות תאונה ונהנית בעיקר לבשל. בעלה מארגן לה אודישן בהפתעה, והיא כמובן עוברת לשלב הבא. השניה היא רינת השוטרת, שמתמודדת עם טרשת נפוצה ומאז גם מחבקת את החיים. לכאורה, מסרים חיוביים של אופטימיות, העצמה והתמודדות עם קשיים כנגד כל הסיכויים, אך כמו תמיד בעסקאות של הטלוויזיה המסחרית הן מגיעות עם מחיר וגם ההצגה של ההתמודדות היא בסופו של דבר שטחית, שמאלצית ודביקה. כל שעה של דרמה סבירה עם גיבורה כמו כנרת או רינת היתה יכולה להציף בצופה ים של רגשות ומחשבות מורכבים ומנוגדים. אין סיכוי שזה יקרה כאן, "מאסטר שף", כמו רגיעון, נומבון או זאנקס, מרדימה ומרגיעה את הצופה ומזכירה לו שאצלו הכל בסדר, אין תלונות כולם בריאים. מה זה חשוב כמה עולה הדלק, לאן נעלמים הכספים בחברת חשמל ומה יהיה עם מחירי הדיור. תראו את ההיא מהטלוויזיה, שלא נדע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ