מאסטר שף 3: יונתן רושפלד מפתח פיצול אישיות

עוד בטרם נפתרה החידה שמעלה הפרומו לפרק הבא – מה גרם לרושפלד לבכות? – אפשר להתרשם מיכולתו להחמיא למתמודדים על אוכל שהוא שונא. אייל שני לעומתו מצא מישהי שמתרפקת על האוכל יותר ממנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

נתחיל דווקא מהסוף, זאת אומרת מהמקום שאחרי הסוף. מהפרומו הקצרצר לפרק הבא של "מאסטר שף". שם אפשר היה לראות את יונתן רושפלד נשבר וממרר בבכי. יכול להיות שרושפלד קיבל טלפון מהרופא שהודיע לו שהבדיקות חזרו ויש לו חדשות רעות? יכול להיות שרושפלד נדבק מעמיתיו ולקה במחלה הידועה של משתתפי תוכניות ריאליטי, אשר גורמת להם לומר דבר והיפוכו באותו משפט. יש לו שיטה מיוחדת לתת מחמאות למתמודדים: המנה של עוגת הבוטנים היתה מפגרת, אבל בעצם מעולה. הוא שונא לימון כבוש, המרכיב הדומיננטי במנה של אווה, החברה של סימה מהעונה הקודמת, אבל המנה היתה נהדרת, האוכל של אלינור מתקוע היה חמודי (ולא בקטע טוב), אבל טעים. בכלל, המפגש של אלינור עם השופטים ראוי לקטע יו-טיוב משלו שבו מוחלפות המילים הנאמרות במה שהשופטים חושבים באמת. כולם נדרשים שם ללוליונות לשונית שנועדה להסוות את העובדה הפשוטה ולפיה להשלמת צבעי הקשת של בנטון חסרה למאסטר שף מתנחלת מחמד. אלינור היא מועמדת נפלאה, היא לא באה מנוער הגבעות, השם ישמור, ולא מצוידת באיזו יראת שמיים מגלגלת עיניים בסגנון דניאלה וייס. אלינור היא כבר מתנחלת דור שלוש, גרה בהרחבה בקרוואנים, ויותר מודאגת שיהיה קפה לחבר'ה בחצר, מאשר אם יש"ע זה כאן או שם. רק המחשבות על הפוטנציאל הגלום בציוות של אלינור ושל סלמה למשימות בישול זוגיות למען דו הקיום, השלום העולמי ואחוזי הרייטינג בוודאי מרטיט את שרוכי נעליהם של כל העושים במלאכה.

» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות» אייל שני ומיכל אנסקי מפתחים יריבות» מאסטר שף מתעקשת להיות מדורת השבט

התוכנית האחרונה של "מאסטר שף" היתה צריכה להספיק הרבה ביותר מדי זמן, ולשם כך לצד קופת הדמעות נפתחה גם קופת אקספרס, לאלה שיש להם פחות משני סיפורים מרגשים בעגלה. קטיף בוטנים עם אבא בשדה לעולם יפסיד למקרה של אב שנפטר והשאיר מאחוריו חוברת מתכונים, למרות שלמקרה השני והפחות מעניין מבחינה קולינרית הוקדש זמן יותר מכפול. אבל נטע התפשטה רגשית, השופטים בחנו אותה ולא מצאו אותה כשירה להמשיך הלאה, היא יכולה להתלבש וללכת הביתה. לזכותה של נטע ייאמר שהיא נתנה את כל מה שהיה לה, רק מיכל אנסקי חשבה שזו הזדמנות מצוינת לשחק אותה מדיום ולהודיע לנטע שאבא שלה נמצא איתה באולפן. לפי "החוש השישי" (אזהרת ספוילר) מי שרואה אנשים מתים, מת בעצמו. אז יכול להיות שמיכל אנסקי מתה? אבל כהן, שני ורושפלד רואים אותה. אז גם הם מתים? וגם אנחנו שרואים את הכל, גם מתים? טוב, אולי קצת מבפנים.

וזאת לא החידה היחידה הבלתי פתורה של "מאסטר שף". כמו עם הנוסחה של קוקה קולה, אף אחד עדיין לא הצליח לפצח מהו מינון האהבה הנכון במתכונים שצריך להכין לשופטים. כשחגית, אווה ודליה מגישות אוכל, השופטים מתמוגגים מכמויות האהבה שיש בתוכו ולא יודעים ממנה שובע. חגית, שאף אחד לא עדכן אותה שהיא כבר לא גרוזינית, אלא גאורגית, אפילו זוכה לקבל ברקע את "משהו קטן וטוב", שיר שהיה פעם ההמנון של חברה סלולרית, שעד לא מזמן חשבונותיה היו לא כל כך טובים ובטח שלא קטנים. ולא במקרה, חגית היא גם אמא וגם עובדת כאחות בפגיה של אסף הרופא, ואין דבר ש"מאסטר שף" אוהבת יותר מאשר אמהות כמו ילד בן שנתיים שמבקש כל הזמן להיות על הידיים. על הצ'ילי הוונצואלי של דליה אף אחד לא טורח לשאול אם מתים מזה, היא לא עונה ש"רק נכווים", וישר כולם כבר רוצים להגשים לה חלומות כי היא הקדישה את חייה לגידול ילדים. רק נטע הבלתי נשואה בעליל מגלה שאפשר לסבול לעתים מאהבת יתר ואייל שני אפילו מודיע לה שהיא מתרפקת יותר מדי על האוכל. לשמוע הערה כזאת מאייל שני, זה כמו לשמוע אותו מעיר לך שיש לך קול צרוד או שז'קט לא עובד טוב עם טי שירט. טרגדיה ובידור בתבשיל אחד. האודישן של ויקי (צילום מסך)

אבל למה להיטפל לזוטות? כשחיים כהן מכריז שעכשיו, ממש עכשיו, מחפשים את הזוכה בסינר האחרון, אפשר היה להיכנס למתח ולחשוב שהפתעת הליהוק של העונה יהיה רמי מטבריה, אבל מתברר שהוא עוד הסחת דעת לפני בואו של הדבר האמיתי. השיבוץ של האודישן של ויקי כאודישן האחרון והפיכתו לקליף האנגר מסמנת באופן סופי את מחיקתו של הקו שהפריד בין משחק הכדורגל לבין התמונות הראשונות מזירת הפיגוע בימי טלעד והמסך המפוצל העליזים. ויקי והטרגדיה שלה הם רק עוד תירוץ בשביל "מאסטר שף" להמשיך ולחולל את הריקוד המקאברי שהיא כה מחבבת ולשוב ולהזכיר לכולנו שכל מה שצריך בחיים זה להתחרות ב"מאסטר שף" ולמות.

שווים ציטוט:

» "אני לא יכול שזה בין האצבעות שלך ולא בפה שלי"» "כשזה קר לא מרימים ידיים, מרגישים"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ