מאסטר שף 3: מה שבר את יונתן רושפלד?

בפרק אתמול הוחלט ללחוץ עוד קצת על בלוטות הרגש ולבקש מהמתמודדים (הפעם מתמודדות) להכין מנה של געגוע. אלא שעיקר הגעגועים באולפן נשפכו מהשופטים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

איך שהזמן עובר, בקושי הספקנו להכיר את כל הנבחנים של מאסטר שף על סיפוריהם האישיים המרגשים וכבר אנחנו נאלצים להיפרד מהם. וכיוון שגם שעון מקולקל צודק פעמיים ביממה, גם למיכל אנסקי יוצא דבר של טעם מן הפה, כשהיא אומרת בערך שתי דקות אחרי שהתוכנית התחילה "מה קרה? כבר דמעות?". היא עוד תתחרט על השאלה הזאת. התוכנית מוקדשת הפעם לנשים שהגיעו לשלב הנוכחי. צוות השופטים מתעקש לכנות אותן "בנות" ובכך מעניק למרב מיכאלי פלטפורמה משמעותית ויציבה לרוץ עליה בפריימריז של העבודה. שנים של עבודה פמיניסטית קשה ושל דיבור בלשון נקבה לכולן ולכולם נמחות באחת, כשלא רק מחזירים את האישה למטבח ב"מאסטר שף", אלא גם מקטינים אותה לגודל של ילדה. לא במקרה, משימת הבזק שבה יחולקו כרטיסי הזהב של ווילי וונקה, מוקדשת להכנת מנות קרות. הרי ידוע לכל בר בי רב כי מנות קרות ל"מאסטר שף" הן כמו מלח לשוקולד, עד שהחליטו שבעצם זה כן הולך ביחד. בכל מקרה, על השלב הזה מדלגים די בקלילות ומצעידים לשלב הבא מגוון של נשים מבשלות, או כמו שאנשים ציניקנים במיוחד יכנו אותן: האם השכולה, הבת השכולה, הטבעונית, הנכה, המתנחלת והערביה.» מאסטר שף - כל הכתבות והביקורות»מאסטר שף 3: רושפלד מפתח פיצול אישיות» אייל שני ומיכל אנסקי מפתחים יריבות

המשימה שתכריע מי מהן תזכה להגיע לנבחרת, מאלצת אותן להכין ממולאים. לפי "מאסטר שף" ההגדרה לממולא היא בעצם ה"מה זאת אהבה" החדש. מי ממלא את מי, מה הוא חומר הגלם ומי העוטף זוכים לדיון נרחב ומעמיק. רק השאלה מי בקונסטלציה הזאת ממלא את כיסיו של מי במזומנים לרוב לא עולה, כי על כסף, לעומת אוכל, לא יפה לדבר. מסע הקסם המסתורי של הממולא עובר אצל אלינור, שחמדה לה לצון והחליטה להתל במשחקי לשון, המכוונים למגזר שלה. המתנחלת מתקוע תקועה. הצופה אבשלום קור בוודאי לא ידע את נפשו מרוב שמחה. זהו גם האות לכך שהערב יוקדש להתעללות נפשית מן הסוג הסבלימנלי, שבוודאי רק התחקירנים של "חטופים" מכירים. אתי מכינה אמפנדס ולמעשה מסיימת את המשימה הרבה לפני הזמן. כמו בגן, גם ב"מאסטר שף" הממונים לא אוהבים ילדים זריזים שמשתעממים מהר, אז אייל שני מחליט להרוג שני עופיונים במכה אחת. הוא גם חד לאתי חידה, כאילו היה איזה גמד מעשן על פטריה, על כך שהממולא צריך להיות בתוך מילוי של משהו, או להפך. לא בטוח שהבנתי. שכרו של שני יוצא בצידו כשלמצלמה הוא מסביר שהיא צריכה לעטוף את האמפנדס בפיתה. ומי עושה את הונו מהכנסת דברים לפיתות? בין הפותרים נכונה תוגרל לאפה ממולאת בפיתה. האישה ששברה את השף. האודישן של אתי לוי:

שלב השיפוט מבלבל משהו. חלק מהתמודדים זוכים לחוות דעת נוספת וחלק רואים רק שופט מומחה אחד. עוד עדות לכך שהכל במדינה הזאת זה פרוטקציות. אפשר לסכם שכנראה צריך לנסות לעשות את השישברק של סלמה, שמי שסובל ממאנצ' קשה מוזמן לבדוק את הקדאיף של ויקי, שרושפלד רוצה לשבור את החליל של שירת העשבים של מיה ושהגיע הזמן שמישהו יגיד לאנסקי שהמילים התקניות בעברית לקראנצ'יות וקריספיות הן פריכות והתפצפצות. לשלב הבא עוברות אלינור, סלמה ומיה שמסבירה שגם במצפים בגליל יודעים איך עובד הראש של מלהקים תל אביביים. שאר הנשים נשלחות שוב אל המטבח, לכאורה כדי לבשל, אבל למעשה כדי לנצל את ההזדמנות האחרונה לאיזה בכי קבוצתי משחרר כמו באשראם במדבר, רק עם מצלמות בפרצוף, מחבתות לוהטות והפסקות פרסומות. "מאסטר שף" מקדימה את המאוחר ומצווה על כולן להכין מנה של געגוע. באופן די מפתיע, אולי בגלל חוסר השיוויון בתוחלת החיים, עושים לאבות כבוד במשימה הזאת ומכינים מנות לכבודם. העובדה שאתי וויקי נמצאות בסביבה לא מזיקה לציווי עליהן להתגעגע למי שאינם בטרם עת. גם כנרת חושפת סיפור יפה ומקסים, שחבל שבוזבז על אירוע שכזה. שלב השיפוט שוב מבלבל. המנה שפאולין מכינה היא מנה המוכרת לרושפלד מהבית, אבל הוא בכלל לא שופט אותה. המתמודדת שהמשימה הזאת הכי באה לה לא טוב היא שלי, כולה בת 24 וכבר צריכה להתגעגע. התוצאה, אגב, בהתאם. לדרגה נוספת של ניצול ציני וטריביאליזציה של האבל עולה "מאסטר שף" כשחיים כהן מזכיר לויקי שהיא יתומה בזמן שהוא שופט את המנה שלה, למקרה שלמישהו נמחק המוח במהלך אחת מהפסקת הפרסומות שהפרידה בין הפעם האחרונה שהעובדה הזו צוינה.

כל האירועים האלה מובילים אל הקרשנדו, או אולי הקתרזיס, הגדול שעליו דיווחו הפרומואים. גבירותיי ורבותיי, אם הפרינט לא היה בכזה מצב בעייתי, היינו מבקשים לעצור את מכונות הדפוס, מבזק החדשות המיוחד להערב הוא שתעלת הדמעות של יונתן רושפלד מתפקדת היטב. בזמן שאנשים שיש להם לב שמופעל על דם ולא על חנקן נוזלי התרגשו עד דמעות יחד עם רושפלד, הציניקנים עשו את עבודתם השחורה ולא יכלו לשים לב ליחסי הכוחות שמנציחה "מאסטר שף" בה רושפלד המתייפח מצולם מהגב, והמצלמה מתמקדת בפניה של אתי הבוכיה. אחר כך ניגש אליה חיים כהן ומתנצל בפניה על כך שיש דברים יותר דחופים לטפל בהם ושתתפוס קצת פרופורציה, מה זה לאבד ילדה לעומת לבכות בגלל ביס ממעמול?

שווים ציטוט:

»  "היוגורט הוא הרחם שמכיל את הכל" – אייל שני נותן טיפ לאבות לעתיד להגיע לחדר הלידה עם מלפפונים ונענע להכנת ציזיקי מהירה. שליה זה הכי העונה שעברה.

»  "כל גוף שיוצא לדרך צריך לדעת מה רגע העצירה שלו" – אייל שני ברגע של מודעות עצמית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ