בובה של מדינה: רגע של אופטימיות בים של שעמום

הניסיונות של פרשני החדשות להפיח חיים במערכת הבחירות המוניציפאלית צלחו כמו הניסיון של רפי גינת להפוך את המילה רעלנים לתופעה מרתקת. מזל ש"בובה של מדינה" חזרה לעונה שנייה והצילה את המצב

טל מסר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל מסר, עכבר העיר

לרונן יש עוד סיבה אחת להתלונן: שיעור ההצבעה בבחירות לרשויות המקומיות עמד נכון למועד כתיבת שורות אלו על 43%. זה אומר שיותר מחצי מתושבי המדינה ויתרו על זכותם להשפיע בשאלת זהות האנשים שגובים מהם ארנונה. הסיבה לחוסר ההיענות האזרחית גלויה לעין כמו דיל מסריח במרוץ לראשות עריית ירושלים: בחירות מוניציפליות זה עסק משעמם. נדמה שעצם הגיית המילה (מ-ו-נ-י-צ-י-פ-ל-י-ו-ת) יכולה לשלוח כבמטה קסם כל ילד היפראקטיבי למיטה ולגרום לכל מבוגר לפהק פיהוק רחב.לטובת הצופים שעדיין נותרו ערים, ניסו פרשני החדשות ליצוק בכוח קצת עניין אל תוך קלחת הפוליטקה הזעירה. כתבי השטח נשלחו לקלפיות ברחבי הארץ ודיווחו בחוסר התלהבות על חוסר ההתלהבות בקרב הציבור. שמות מתמודדים נזרקו אל חלל האולפנים בתדירות מסחררת ורפרפו על פני עשרות רשויות מוניציפליות אשר סוקרו באופן שטחי. בליל הבחירות, היה ניכר שמהדורות החדשות הארציות מתקשות להתמודד עם שטף סיפורי העיירה הקטנים. מי שבכל זאת עקב לעומק אחר מצב הבחירות ברחבי הארץ במהלך השבועות האחרונים, גילה מציאות מרתקת ומטרידה של שוחד, איומים, האזנות סתר ודילים מפוקפקים. "יש מאבקים מרתקים בכל הארץ!", קבע בהתלהבות רביב דרוקר בתכניתם של לונדון וקירשנבאום – אחת התכניות היחידות שסיקרו לעומק את מערכת הבחירות. חבל רק ששיעור הצפייה בלונדון וקירשנבאום עומד על כ-6% בממוצע. אפילו פחות משיעור ההצבעה בבחירות המקומיות.משעמום לשעמום "מים מזוהמים זורמים בברז שלנו!", הרעים בקולו רפי גינת בפרומו לעונה החדשה של "כלבוטק". כבר שבועיים שבערוץ 10 חופרים עם פרומו שמזהיר מפני שתיית מים לצד פרומו לתכנית של אמנון לוי על אדם שמתקיים רק על אנרגיית אוויר. האם בערוץ מנסים לרמוז לנו משהו? האם מדובר בקונספירציה מכוונת? מי יודע, אולי יום אחד נשמע עוד על כך בתחקיר מפי רפי גינת או אמנון לוי. ובנימה רצינית יותר, כלבוטק היא תכנית בעלת ערך ציבורי – אי אפשר לקחת זאת ממנה. גם אם רובנו לא באמת רוצים לדעת, חשוב שמישהו יהיה שם כדי להתריע מפני קוליפורמים בחומוס, סלמונלה בטחינה או מתכות כבדות במי השתייה. הבעיה היא שמבחינה טלוויזיונית, כלבוטק היא חתיכת פיהוק. התחקיר ששודר אתמול על "שקר דודי השמש הגדול", כמו רוב תחקירי כלבוטק, היה יכול להסתכם בכתבת צרכנות בסוף מהדורת החדשות. במקום זה קיבלנו כמעט שעה של הסברים על רעלני נחושת, ניסויים בדודי שמש וקישוטים דרמטיים מוגשים באווירה פומפוזית. אחרי שבועיים של שתיית מים ביד רועדת, לבסוף זכיתי לנשום לרווחה. יש לי דוד חשמל, אפשר לחזור לשגרה.בינתיים משתעממים עם המים. הפרומו לתחקיר כלבוטק:

בובה של חברים מפורסמים בתוך ים השעמום הזה, טוב שבובה של מדינה חזרה לעונה שנייה. "בובה של מדינה" היא תכנית סאטירה מצחיקה ואתמול הבדיחות בה נורו בקצב מסחרר. אלי יצפאן ושלישית מה קשור הפליגו בחיקויים פרועים ובובות החרצופים המטירו בדיחות שנונות עטופות בקאצ' פרייזים מדויקים. האחראי על דיבוב הבובות הוא מיקו ג'מאל – בחור מוכשר מאין כמוהו בעל אלף קולות. אותו מיקו הופיע רק שעה קלה לפני כן בכתבת פרופיל על אלי טביב ששודרה בחדשות ערוץ 10. שניהם רואיינו באולם מסיבות כשהם חוגגים יחד את הניצחון של בית"ר ירושלים. כתבתי כאן בעבר על הבעייתיות בנוהג של בובה של לילה לארח מפורסמים בשר ודם. המפורסמים מגיעים לתכנית מטעמים של יחסי ציבור וזוכים ליחס מלטף מהקומיקאים שמרסנים בפניהם את הבדיחות. לעיתים זה מביך, לרוב זה פשוט לא מצחיק. אתמול בתכנית התארח רמי לוי ויושבי הפאנל מסביב נהגו בו בכפפות של משי. עכשיו מסתבר שגם אלי טביב יכול להיות רגוע לגבי החיקוי שלו. מיקו ג'מאל הוא אוהד בית"ר, ולטביב יש חבר בהפקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ