הכפר: קמפיין הסברה לישראלי המכוער

הכל היה לא בסדר ב-90 הדקות של "הכפר", שהוכיחה שבסופו של יום תוכניות ריאליטי קמות ונופלות על ליהוק. בנוף הזה, גם נוכחותו של עבריין מין לא נראית משונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בואו נאמר את האמת, אתם לא צופים בנשיונל ג'יאוגרפיק. נשיונל ג'יאוגרפיק הוא ערוץ שנודדים אליו ביום כיפור, בהיעדר הקלטות ראויות ב-VOD או לחילופין בשעות לילה מאוחרות ושוממות, כשהשידור ה-3489 של "שני גברים וחצי" מרגיש מפתה כמו חוקן. הוא מציע אמנם שלל תכנים מרתקים ומלאי אינפורמציה שייתכן שתעשיר את עולמכם, אבל חוץ מתרחישים לא מאוד שכיחים שכאלה, אתם בטח לא זוכרים מתי הייתה הפעם האחרונה שבה זפזפתם לכם במקרה לערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק, במחוזות הנידחים של השלט, ומצאתם את עצמכם בוהים בדוקומנטרי על אורח החיים של הבבונים המצויים בטבע.

בר רפאלי ועבריין מין - סדרות הסתיו הישראליותוידאו: פנטזיית הפורנו של "גירלז"

והנה אמש (רביעי), הגורל זימן לכולנו רגע של בלבול. אם צפיתם אמש בפרק הראשון של "הכפר", תוצר הריאליטי החדש של ערוץ 10, בטח הייתה לכם שנייה של היסוס מול המראות הקשים שריצדו על המסך, כי אולי חשבתם שנפלתם בדיוק על זה – סרט דוקו של נשיונל ג'יאוגרפיק. משהו על האבולוציה, מוצאו של האדם מן הקוף וכיו"ב. למעשה, הלוואי שכך היה. אבל מה שהוקרן על המסך היה מיצג ריאליטי שנועד לזעזע ולטלטל אותנו. ובמטלטל הכוונה היא לכך שניקח את המיטלטלין שלנו ונעוף מכאן לאירופה (וזה לפחות מתכתב נהדר עם סדרת הכתבות של חדשות 10 על הישראלים המהגרים) או למקום שבו אין טיפוסים כאלה. לפחות לא דוברי עברית. אחרת פשוט אין הסבר הגיוני לעובדה שכל מי שיכול היה לגלם את הישראלי המכוער בקמפיין ה"בואו נזרוק טילים על תל אביב" הבא של החמאס, מצא את עצמו, במקריות, מלוהק לתוכנית החדשה הזו.

כי זה מה שהיה שם – אוסף של ישראלים מכוערים, כמיטב הקלישאה המפוארת: בהמתיים, גסים, מתנסחים בעילגות, מקללים הרבה, מפונקים, תחמנים, עצלנים, צווחנים, מקטרים. פלוס משפחת חנונים מתנשאת אחת ואישה שטוענת שמעולם לא נתקלה ב"אנשים כאלה", ככל הנראה כי כל נוסעי החללית היו מאוד מנומסים. הקונספט של "הכפר" הוא להחזיר חמש משפחות לימי החלוצים ולאלץ אותן לחיות בתנאי שטח פרימיטיביים, כולל סרדינים בשימורים שכידוע, היו להיט גדול בתחילת המאה. בין לבין הן מתחרות זו בזו כי, ובכן, אין שום דבר אחר לעשות שם.

הכל היה לא בסדר ב-90 הדקות האלה – הפורמט המשמים והמאולץ (ובמרתפי "קשת" שוכבת כבר שנתיים סדרה בעלת פורמט זהה בשם "מאה שנה לאחור" שמעולם לא שודרה, כנראה בצדק), התחרויות שמעוררות געגועים לאח הגדול (וזו לא מחמאה), המשפחות שנשלפו, כאמור, היישר מתוך יום כיף משפחתי במימדיון ולא תוכלו למצוא דמות אחת שם – מהילדות הערסיות של משפחה אחת ועד הבנים המפונקים והכה מרגיזים של משפחה אחרת שהיו צריכים להישלח בכלל לעונה הבאה של "היפה והחנון". המנחה, המגה-סטאר-הפוטוגנטי-להפליא בוקי נאה, שנובח את הוראות התוכנית, והדובדבן שבקצפת – עבריין המין המורשע, דודי דיגמי, שנוכחותו שם חוללה סערה ברשת השבוע וככל הנראה תרמה לא מעט לרייטינג של התוכנית.

הרבה מלים כבר נשפכו על נוכחותו של דיגמי בתוכנית הזו, אבל אחרי הפרק הראשון אפשר לומר שהוא הגיע בדיוק למקום שבו היה צריך לנחות. בסדרת הריאליטי שתעניין בהמשך רק אנתרופולוגיים מנשיונל ג'יאוגרפיק. "הכפר" מוכיחה, בסופו של דבר, שתוכניות ריאליטי קמות ונופלות על ליהוק. ולפעמים, כשמתאמצים כל כך לגייס דמויות צבעוניות שיעוררו עניין על המסך, מגלים שנשאר רק שחור בעיניים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ