"כבודו": סדרה שלא בונה על סוף טוב

קונפליקט חד, צילום מצוין וקאסט משובח הכולל בין היתר את יורם חטב, אלמה דישי ולוסי אהריש, הופכים את "כבודו" לסדרה מעניינת, אך בעיקר לכזאת שמעלה שאלות כבדות משקל

דניאל שירין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"כבודו"
דניאל שירין, עכבר העיר

אם עץ נפל ביער, אך איש לא שמע זאת, האם באמת היה רעש בעת נפילתו? ואם אדם דרס למוות אדם אחר, אך איש לא הבחין בכך, האם באמת הייתה דריסה? מובן שהתשובה לשאלה השנייה היא "כן" מוחלט, ועדיין זאת ההתלבטות המוסרית שעומדת במרכזה של  "כבודו", הדרמה החדשה של yes שיצרו שלמה משיח ורוני ניניו ("עבודה ערבית", "מרחק נגיעה").

» זמן לבינג': הסדרות החדשות של נטפליקס
» סדרות הכלא הטובות ביותר
» קורין גדעון בראיון מיוחד
» ניקי גולשטיין עושה את ג'יימס קורדן
» "אורי ואלה" כבשה את טקס פרסי הטלוויזיה הישראלית

מיכה אלקובי (יורם חטב) הוא שופט בבית משפט השלום שהקריירה שלו נמצאת בנסיקה – הוא שופט מוערך, רודף צדק ושואף להתקדם לתפקיד במחוזי. באחד הימים הוא חוזר לביתו ומחפש את בנו שי רק כדי לגלות כעבור כמה שעות שהבן הסתגר בחדרו, לאחר שנהג ברכב המשפחתי ללא רישיון ודרס אדם. אלקובי הוא איש שומר חוק ולכן הוא ממהר להסיע את בנו כדי להתוודות בתחנת המשטרה, אלא שבדרך לשם התמונה מתחילה להתבהר – האיש שנדרס הוא עבריין ממשפחת פשע ידועה שאלקובי הרשיע את אחד מראשיה ושלח אותו לכלא. האם משפחת הפשע לא תחליט שדריסה של אחד מבניה היא הזדמנות לסגור חשבון עם השופט ועם בנו? האם הרשעה של בנו לא תפגע בסיכויו בעולם המשפט? ובכלל, האם דריסה של פושע היא באמת נוראית כל כך? הלבטים האלה כנראה מכים במוחו של השופט, אך במהלך שני הפרקים הראשונים של "כבודו" לא נראה שהוא מקדיש להם מחשבה רבה מדי, אלא עסוק בפעולות.

חטב (ששב לחיינו ומככב כעת גם בסרט "נמל בית") נכנס היטב לנעליו של השופט והמעבר שלו ממצב הווידוי המתגונן למצב של תיאום והעלמת עדויות נראה הגיוני למדי. גם ארז עובד, שמגלם את בנו, עושה עבודה טובה מאוד בתפקיד הילד המבוהל וחולה האסתמה שבסך הכל רצה לצאת לסיבוב דאווין עם הרכב. עוד בקאסט: הישאם סולימאן ולוסי אהריש בתפקיד קצין דרוזי ואשתו, אילנית יעקב המרשימה כקצינה חקירות מנוסה, וגם אלמה דישי, דני שטג, ג'יטה מונטה, אגם שוסטר, ועוד נבחרת שחקנים שכולם עושים שירות טוב לסדרה.

ב"כבודו" עושה עבודה טובה מאוד. ארז עובדצילום: ורד אדיר, באדיבות

"כבודו" מעלה שאלות מוסריות כבדות משקל המציבות את ערך חיי האדם מול חשיבותה של המשפחה, והבחירה בשופט ואיש חוק לעמוד במרכזה מחדדת את הקונפליקט הזה וגורמת ללא מעט תהיות בנוגע לבחירות האפשריות שלנו במצב דומה. לתסריט המעניין מצטרפות זוויות צילום טובות (לדוגמה, בפריים התאונה מבעד לזגוגית הרכב שטופת הדם) ורעיונות סגנוניים יפים שמסייעים להגביר את עוצמת הקושי והמצוקה של הגיבורים.

מלבד קו העלילה המרכזי ישנם עוד שלל קווים דקים שיתחדדו מן סתם במהלך הסדרה על 12 פרקיה, אך כבר משני הפרקים הראשונים ניתן ללמוד כי מדובר בסבך של אינטרסים ורצונות שהמפגש ביניהם עוד יוביל לפיצוץ, וכנראה ש"כבודו" לא תסתיים ב"הפי אנד".

מה אתם הייתם עושים במקומם? לוסי אהריש ב"כבודו"צילום: ורד אדיר, באדיבות

"כבודו", החל ב-31 במרץ ב-yes VOD ומה-8 באפריל ב-yes OH, בשעה 22:00

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ