רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

"מטומטמת", עונה 2: המהפך של שירי אזוגי

אם בעונה הראשונה הדמות שכתבה בת-חן סבג הובלה על יד דמויות חזקות ממנה, הרי שבעונה הזאת היא מתחילה לנצל את הסיטואציה לטובתה ועושה את זה בדרך הכי מגניבה שיש

תגובות
כרזת הסדרה "מטומטמת"
אוהד רומנו

"מטומטמת" היא לא סדרה מושלמת – זה ברור לכל מי שצפה ביותר משני פרקים שלה. לעיתים היא ארוכה מדי, חלק מסיפורי המשנה לא אחידים ברמתם, פה ושם צץ לו דיאלוג פחות אמין, המוזיקה לעיתים בולעת את הסצנות. אפשר להמשיך עוד קצת, אבל אז מגיעה סצנה הארד-קור לפנים כמו זאת שחותמת את הפרק השני בעונה החדשה וכל אלה נדחקים לצד. לכן על אף מגרעותיה הקיימות, "מטומטמת" ממשיכה להיות הדבר הכי מגניב ואותנטי כרגע בטלוויזיה הישראלית.

» מטומטמת - לכל הפרטים
» בת חן סבג: עדיין יש לי פה גדול
»​ נפרדים מהעונה הראשונה של "מטומטמת": בת חן סבג ומוקי צמודים


יש משהו מעט לא נכון בכתיבת ביקורת על העונה השנייה של "מטומטמת", שכן לא באמת מדובר בעונה שצולמה כיחידה נפרדת – 50 פרקי הסדרה צולמו יחדיו ופוצלו מטעמי שידור, לכן אי אפשר באמת לבחון דרכה את התפתחות היוצרת בראי הזמן. אבל לו הייתם שואלים את שירי אזוגי בעצמה היא היתה אומרת "מי שם זין" וזה כבר טיעון שקשה להתווכח איתו. העונה השנייה מתחילה רגע אחרי הנשיקה של שירי (בת-חן סבג, יוצרת הסדרה) עם אסף (מוקי), מנהל בית הספר התיכון שלתוכו נכנסה בהסוואה. שירי ממשיכה בחקירה המשטרתית ונאבקת להמשיך ולנהל את העולמות המקבילים בהם היא חיה: לא מדווחת למפעיל המשטרתי שלה מוריס (יעקב דניאל) על הרומן עם אסף ומנצלת את עמוס (ליאור רז, שכל סצנה איתו היא חגיגה) להיכנס לתוככי עולם הפשע.

אם המהלכים שהובילו את העונה הראשונה היו אלה שבהם היא נסחטת על ידי המשטרה כדי לשתף פעולה, הרי שלפחות כרגע שירי מחליטה להפסיק להיות הקורבן ולהתחיל לנצל את הסיטואציה לטובתה. אחת ההוכחות לכך שהיא התבגרה מגיעה כשעסקת סמים קשה מתפוצצת לה בפנים (ליטרלי) והיא מחליטה לשקר ולהפעיל את כל הגורמים סביבה כדי ליצור מצג שווא כאילו העסקה הצליחה. באורח פלא, זה אשכרה עובד לה. לפחות בינתיים. השינוי הזה שעוברת הדמות, הוא אחד המאפיינים שגורמים לה להמשיך להישאר מעניינת ואניגמטית.

מתוך "מטומטמת"
באדיבות HOT

במקביל גם יתר הדמויות נמצאות בסרטים משלהן – אסף/אסי משתגע מהמחשבה שמישהו יגלה על הנשיקה שלו עם שירי, נתי (שני קליין) מגלה על מותה של השכנה יונה ומתחילה להשתבש, לירוי (משה אשכנזי) ממשיך להיתקל בניסו (אבי דנגור) באופן מקרי, דודי (מיקי לאון) ותמי (רותי אסרסאי) מנסים להבין אם הקשר הבעייתי שלהם יכול להימשך, וויקטור (דובר קוסאשווילי) מחליט ששירי היא אורלנדו בלום. בקיצור, מצעד הדמויות בפצועות בטלוויזיה מתחיל מכאן.

הסדרה כאמור לא חפה ממגרעות והבולטת שבהן, על אף ארסנל הדמויות המוצלחות, היא זירת סיפורי המשנה שלעיתים מצליחים ממש לייבש. הפער בולט במיוחד ביחס לעובדה שהדמות הראשית מוצלחת כל כך ואפילו ברגעיהן המוצלחים חלק מהדמויות האחרות (כמו דודי ותמי, הבורגנים יחסית לעולם של הסדרה) מתקשות להוות לה קונטרה ראויה. כמובן שאף סדרה לא יכולה להעמיס 50 פרקים בני 30 דקות על דמות אחת, ראשית ומוצלחת ככל שתהיה, אז פה ושם יש ויהיו נפילות. אנחנו נמשיך לחכות לשירי אזגי.  
 

מטומטמת - ראשון-שלישי, 22:15 HOT3 ו-HOT VOD

כרטיסים להופעות והצגות

tm_tools.isArticleType(story) : true