המאצ'ואיזם המיזוגני של הרב לייטמן, בהילה של איש דת, חודר לליכוד

מנהיג תנועת "קבלה לעם" הוא אחד האנשים המשפיעים ביותר על מרכז הליכוד, ושרים, מרגב ועד כ"ץ, מלקקים לו. לכן מפחיד לגלות כיצד הוא רואה את העולם: גבר הוא קוף גדול, שמגיעות לו "קופיקות קטנות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

שטח הפקר, 21:00, כאן

הרב מיכאל לייטמן, מנהיג תנועת "קבלה לעם", הוא כיום אחד האנשים הכי משפיעים על מרכז הליכוד. אלפי מתפקדים מקבלה לעם, שסרים למרותו, התפקדו לתנועת הליכוד. ומנהיגי הליכוד מלקקים לו. מרעיפים עליו שבחים ודברי קילוסין. למשל, צחי הנגבי, גלעד ארדן ומירי רגב. וגם שר התחבורה ישראל כץ.

כץ חפץ ביקרו של לייטמן. "אני רוצה להודות לך כבוד הרב", הוא אמר, "על כל מה שאתה עושה". הוא מתפעל מהרב וחברי תנועתו, "מיליונים ברחבי העולם... שמאוחדים כולם בחיבור של אהבה ונתינה". לפי תחקיר "שטח הפקר", אין הרבה אהבה ונתינה ב"קבלה לעם". אבל האמת שאין צורך לצטט מהתחקיר כדי להתרשם מי הוא האופרייטור הפוליטי המסוכן הזה. די לצטט מדברים שאמר בערוץ הטלוויזיה שלו, ושנכללו בתחקיר.

"גבר", הסביר לייטמן, "שהוא שולט - ושליטה זה באמת שייך לגברים - אז גם כן הוא צריך להראות את עצמו כגבר. כגדול בפוטנציאל לסיפוק מיני. ומגיע לו הרבה נשים. הוא צריך להראות לכולם שהוא לא חזק בשליטה בלבד, אלא גם כן כאיזה קוף גדול. ושיש לו ממש כוח גברא גם כן. ועשרות קופיקות קטנות לידו. זהו". זו השקפתו של אדם ששרי מפלגת השלטון בישראל, הפוליטיקאים הבכירים במדינה, מתחנפים אליו, מבקשים את קרבתו ומפארים אותו.

איך אמר כץ? "אני רוצה להודות לך כבוד הרב, על כל מה שאתה עושה". מה לייטמן עושה? צובר כוח פוליטי כאמצעי להפצת השקפת עולמו הפרימיטיבית. למשל, במערכת החינוך. גבר הוא קוף שולט עם כוח גברא מרשים ו"מגיע לו", ממש כך, "עשרות קופיקות קטנות לידו".

יתרה מזאת, ללייטמן יש גם הסבר מאלף מדוע יש לאשה "סימן מיוחד שהיא בתולה" ומדוע גבר שרוצה לדעת בוודאות שילדיו הם רק שלו "חייב בתולה". ובכן, "כל גבר שהיה נמצא באשה, הוא משאיר בה רישום משלו, ואפילו שיש לה עשר גברים, יש בילד שהיא מולידה, בתינוק, רשימות מכל העשרה גברים הקודמים. יש בתינוק נתונים — פסיכולוגיים, פיזיולוגיים, רוחניים — מכל הגברים הקודמים שהיא היתה אתם. זה עניין של גנים. זה עניין של הורמונים. זה עניין של התרשמות פנימית בתוך הבשר שלה".

וזה — החושך הזה, הטירוף הזה, השטויות הנבערות האלה, הקשקושים הדתיים האלה, השובניזם הגס הזה — זה גם עניין של תנועת הליכוד. הליכוד בגלגולו הפשיסטי גם נגוע בקלריקליות, והמאצ'ואיזם המיזוגני של לייטמן, עטוף בהילת אור של איש דת טהור עם קשר ישיר לאלוהים, משמן את גלגלי הפשיזם. נראה אם לרגב יש אומץ להכריז שהיא לא תהיה אחת מ"עשרות קופיקות קטנות". או שתחריש כקופיקה קטנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ