רותם סלע מביאה "גוד וויבז" לתפקידה כמנחת טלוויזיה, וזה כל מה שצריך

סלע יכולה לשמש אבטיפוס לרובוט פריים־טיים עתידני כי היא דוגמנית יפה ורזה, ובניגוד לבר רפאלי, היא מקרינה נועם, פתיחות ונגישות. העובדה שהיא לא מעניינת הופכת אותה לטאלנט מושלם

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום: צילום מסך ערוץ 12 /

הכוכב הבא, קשת12, 21:00

יש להניח שבעתיד ייבנו רובוטים שיתפקדו כמנחי טלוויזיה מושלמים. עד שחזון המדע הבדיוני הזה יתממש, רותם סלע היא הדבר הקרוב ביותר שיש לטלוויזיה הישראלית להציע. נתחיל במראה: דוגמנית. יפה ורזה. אבל כמו בר רפאלי, יש משהו בנאלי ואפילו משעמם בשיער שלה. היא לא עושה אתו שום דבר מקורי או ראוותני. שיער בלונדיני שגרתי, גולש עד הכתפיים, נאסף בקלות. זה שיער של השכנה ממול, תסרוקת של מעמד בינוני. בניגוד לסוגת הדוגמניות עם ארשת הפנים הקפואה, לסלע מבט חם, מסביר פנים, שופע חיוביות. בקולה אין שום נימה סקסית. הוא לא מתלחשש ולא קטיפתי ומלטף.

רותם סלע אף פעם לא נראית כמי שהגיחה זה עתה מפרסומת גדושת רומזנות אירוטית לבושם. היא מהפרסומת למזגנים. מהפרסומת למרכז הקניות לאביזרים לבית המשפחתי. היא מקרינה נועם, פתיחות ונגישות. כנראה היא אמורה להיעלב קמעה מהחיקוי שלה ב"ארץ נהדרת", ששם את האצבע על העובדה שהיא לא מבריקה. כדרכן של קריקטורות, שמצמצמות דמות לתכונתן המגדירה ומקצינות אותה, ב"ארץ נהדרת" היא בלונדינית טמבלית וצחקקנית. אשר להנחיית "הכוכב הבא לאירוויזיון", נסתפק בקביעה ששכל חד איננו מהגדרות תפקידה.

סלע יכולה לשמש אבטיפוס לרובוט פריים־טיים עתידני מפני שהיא עושה הכל: משחקת תפקיד ראשי בסדרת דרמה, מנחה ריאליטי, ומככבת כפרזנטורית בקמפיינים בולטים בהפסקות הפרסומות. את שלל מטלותיה היא מבצעות באותו היעדר ברק: כמנחה היא נטולת שנינות או יכולת אלתור מילולית מרשימה; כשחקנית היא סבירה ולא יותר; ובפרסומות איננה מפגינה שום כישרון קומי יוצא דופן, ומסתפקת בלהיות כיפית. אם לסכם את רותם סלע בשתי מלים, אפשר לומר שהיא יפה וחמודה. ובעוד כמה מלים: מפגינה נוכחות טבעית ונינוחה לחלוטין מול מצלמה, תכונה חיונית לכוכבת טלוויזיה (היא כוכבת טלוויזיה גדולה יותר משבר רפאלי תהיה אי פעם); ומשדרת מה שבשפת השואו־ביז מכונה "גוד וייבז".

מאליו מובן שסלע איננה מעניינת. זו התכונה החיונית, הרכיב ההכרחי שהופך אותה ל"טאלנט" מושלם לערוץ שידור. כלבויניקית שהופעתה הזהה בתוכניות ובפרסומות מטשטשת כליל את הגבולות ביניהם, נטולת כל יומרה לאמירה תרבותית כלשהי. בשפה פשוטה, פרצוף יפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ