מספידי איתמר בן גל הפכו את הלוויתו לפוליטית, אסור להחריש מולם

לוויות מתנחלים שנרצחים בפיגועים משמשת כלי יעיל להפצת אידאולוגיה מטורפת. יש להתנגד למשיחיות השקר הזו בכל תוקף. הורים, למדו את ילדיכם: אל תקריבו עצמכם למען כלום

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הלוויית בן גל. נרצח בפיגוע, לא כחלק מתוכנית אלוהית
רוגל אלפר
רוגל אלפר

סיקור לוויית איתמר בן גל, משדרי החדשות

סיקור לוויות מתנחלים שנרצחים בפיגועים משמש כלי יעיל ונוח להפצת אידאולוגיה משיחית מטורפת. התקשורת משדרת את המסרים כפשוטם, ללא שום תיווך, פרשנות או ביקורת. שהרי הרעיונות המשיחיים מקופלים בהספד, שעוטף אותם במטריית הגנה של חסינות דיפלומטית. משל בעיתוי כה טרגי, ורווי נהי, על רקע בכיים המר של האלמנות והיתומים, אין לאיש זכות לבוא חשבון עם סדר היום המתנחלי. כאילו האווירה אפופת האבל מכתיבה אחווה ויהי מה. אבל לכל ישראלי זכות להתעמת עם הרכיב האידאלוגי בהספד, וזו אף חובתם המוסרית של מתנגדי הכיבוש, האפרטהייד והפשיזציה המתודלקת במשיחיות יהודית קלריקלית. האחריות לפוליטיזציה של הלוויית איתמר בן גל, מתנחל מהר ברכה שנרצח באריאל, היא על מספידיו. הם שהפכו את מותו לאירוע לאומני, ולפלטפורמה לקידום אג'נדה שפשוט אסור לאדם החרד לגורל המדינה להחריש מולה.

"קשה להאמין", סיפר הרב אליעזר מלמד, רב הר ברכה, התנחלות הרסנית ובלתי מוסרית בעליל ששוכנת בגב ההר מדרום לשכם, "אולם בתקופה האחרונה הרב איתמר ומרים דיברו על האפשרות שאחד מהם ייהרג על קידוש השם, והסכימו שהם מוכנים לעמוד בניסיון זה בגבורה". נתחיל ממושכלות יסוד: אין שום קשר בין השם לבין מדינת ישראל. בן גל נרצח בפיגוע. לא מדובר בניסיון שבו העמידו אלוהים. מותו אינו חלק מתוכנית גדולה שטווה אלוהים לעם ישראל. מאז ומתמיד היתה היהדות תנועה משיחית. שהרי לא הצליחה להסביר מדוע העם הנבחר כה מבוזה ומושפל, למה צדיק ורע לו. ולכן המציאה את האופק המשיחי, להצדקת כל הסבל הזה. אבל זו משיחיות שקרית. חיוני לזכור זאת, לבל יתפתו הבריות להאמין שחייהם אינם חד פעמיים ושלמותם שמור תפקיד באיזו קונספציה אלוהית נשגבת מבינתנו. זו אמונה מסוכנת שמחרבת את מדינת ישראל, פשוטו כמשמעו.

"לא כקנאים שמואסים בחיים דיברו כך", הנהיר הרב מלמד, "אלא כיהודים שאוהבים כל כך את החיים, עד שמוכנים להקריב הכל למען החזון שהועיד ה' לעמו ישראל". גם בעת שמשפחתו וחבריו של בן גל יושבים עליו שבעה, אי אפשר לשתוק על דברי הבלע האלה, שהסתיימו במלים הנוראיות מכל, "בכל העולם אנשים מתים מכל מיני סיבות - אשרי מי שזוכה למות על מצוות יישוב הארץ". מלמד מתייחס כאן לסוגיות הקיומיות הקריטיות ביותר בחיי אדם. והוא למעשה מפציר בכל ישראלי להקריב עצמו למען החזון המתנחלי המשיחי, בגלל שזו הדרך העילאית למות, וזו בעצם הדרך העילאית לחיות, במוות שמתחזה למחוות אהבה לחיים. יש להתנגד למשיחיות השקר המיסיונרית הזו בכל תוקף. הורים, למדו את ילדיכם: אשרי רק מי שחי, אל תקריבו עצמכם למען כלום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ