רוגל אלפר
רוגל אלפר

הבאבא סאלי היה מאחז עיניים נכלולי. הוא עבד על אנשים. בנוסף, הוא סבל משיגעון גדלות וכנראה מסוג של פסיכוזה שבאה לידי ביטוי בבוחן מציאות לקוי. הדברים עולים בבירור מהתוכנית שהוקדשה לדמותו בהנחיית אברי גלעד. סופר כי לבאבא סאלי נאמר בחלום כי ייעודו בעולם לברך את עם ישראל. זה היה רק חלום. חלום מגלומני. אנשים שפויים ובריאים בנפשם מבחינים בין חלום למציאות. לא כך הבאבא סאלי. בתוכנית נאמר כי הוא אכן "התפלל על כלל ישראל" וכי "כל כולו היה לעם ישראל". כמה יומרני מצדו.

יומרנות אין קץ, לא מציאותית. אחד הדוברים סיפר על נערה שנפלה מקומה רביעית והיתה לצמח. הרופאים פסקו כי נחרץ דינה למות וזימנו את משפתה להיפרד מעליה על ערש דווי. אביה הלך אל הבאבא סאלי - שהרכין ראשו, התפלל למענה, פקח עיניו, והכריז בפסקנות כי "התפילה התקבלה". ואכן באותו הרגע התעוררה הנערה לחיים וכעת היא סבתא. זו כמובן מעשייה בדויה. אני מוכן לאכול ח"י תיקנים חיים בשידור חי באתר "הארץ" אם יוצגו בפניי ראיות חותכות כי תפילת הבאבא סאלי ריפאה את הנערה הגוססת.

אם אלוהים קיים, כבר הבהיר ישעיהו ליבוביץ', אין האדם מסוגל לדעת מאום אודותיו ובוודאי שלא לבקש ממנו רפואה או פרנסה. ונוסיף: אלוהים לא קיים אבל אם הוא קיים הוא בוודאי איננו משרת הממלא משאלות של בני אדם במצוקה. רק הרפואה המדעית מרפאת חולים, לא נסים. אין ספק שהבאבא סאלי היה נכשל בכל ניסוי מדעי שנועד לבחון את טענתו כי ביכולתו לרפא חולים באמצעות תפילה לאלוהים. בתור מרפא חולים, האיש היה שרלטן. סופר גם כי כאשר פגש הבאבא סאלי את הרבי מלעלוב הביטו השניים זה בזה ללא אומר. לאחר מכן סיפר הרבי מלעלוב כי שוחחו בטלפתיה וסיכמו ביניהם כי רעות יתרחשו לאויבי ישראל. ואכן, כמה חודשים לאחר מכן פרצה מלחמת איראן-עיראק. המלחמה נמשכה שמונה שנים, כי כך סיכמו ביניהם באלם שני רבנים קשישים.

אחיזת עיניים, נכלוליות, שיגעון גדלות - כל אלה מגרעותיו של הבאבא סאלי. הפסיכוזה שייכת גם למאמיניו השוטים. אנשים שמבינים כך את העולם מבינים אותו בכלים הקוגניטיביים של דאעש, ואם ינהיגו את ישראל - ידרדרו אותה במהרה לחשכת ימי הביניים, כשאנשים לא יכלו לנוע מהר יותר מסוס דוהר, מתו מדלקת חניכיים ונמנעו מלאהוב את ילדיהם לפני שמלאו להם שש, כי רוב הסיכויים היו שייאלצו להיפרד מהם הרבה לפני כן. זה המצב הקיומי ששווה השקפת העולם של הבאבא סאלי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ