תהיה עדין במהפכה, יהודה עציון. תהרוג אותנו ברכות

"המחתרת היהודית", יס VOD

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מדינת האפרטהייד תשאף לבנות את בית המקדש השלישי במקום כיפת הסלע
רוגל אלפר

להלן מסקנותיי מצפייה בפרק השלישי והמצוין בסדרת התעודה "המחתרת היהודית" של שי גל, שעליה אני ממליץ כצפיית חובה לכל מי שמתנגד לעליית הלאומנות הקיצונית היהודית המשיחית.

חברי המחתרת, טרוריסטים לכל דבר, מחוברים כיום לשלטון הישראלי והם בעלי מעמד משפיע הן במפלגת הבית היהודי והן אצל שרי ליכוד בכירים כגלעד ארדן וזאב אלקין, יו"ר הכנסת אדלשטיין וכמובן נתניהו. הם אינם מתחרטים על מעשיהם ולא שינו אידיאולוגיה. פעם ישבו בכלא, כיום האידיאולוגיה שלהם שלטת במדינה, והם מתהלכים בבטחה ובסמכותיות במסדרונות הכנסת. הם והממשלה בעלי ברית. הם ניצחו. חזונם ודרכי פעולתם התקבלו.

גל איננו אומר זאת, אבל קו ישיר מחבר בין החנינה לחברי המתחרת והקריצה שבה התייחס הממסד הישראלי למעשיהם, לבין רצח רבין. יום אחד גם יגאל עמיר יקבל חנינה. הוא פעל מאהבת ארץ ישראל ומכורח ציווי עליון של הקדוש ברוך הוא, באישור ובעידוד רבנים. לא תקום מדינה פלסטינית, פתרון שתי המדינות מת. הציבור היהודי בישראל לא יאפשר פינוי מאות אלפי מתנחלים, ולא יסתכן במלחמת האחים שבה יהיה פינוים כרוך. פירוש הדבר — סיפוח, החלת ריבונות על יהודה ושומרון, מדינה דו־לאומית. אבל הציבור היהודי בישראל גם לא יאפשר מתן זכויות פוליטיות בסיסיות לפלסטינים המסופחים. הם לא יקבלו זכות בחירה, ולכן זו תהיה מדינת אפרטהייד לא דמוקרטית. זה העתיד, הנתיב שמוליך אליו דטרמיניסטי, ויש לדעת אותו.

מדינת האפרטהייד תשאף לאפשר ליהודים להתפלל על הר הבית, ואולי אף להרוס את כיפת הסלע ולבנות את בית המקדש השלישי. אם זה נשמע לכם הזוי — דעו לכם שזהו נייר הלקמוס שמוכיח שאתם הזויים, ולא מבינים איפה אתם חיים. אתם מתעסקים בזוטות, בפתיחת בתי קפה בתשעה באב, בזמן שיוצאי המחתרת מעשיים ונחושים יותר. אם אתם מתנגדים לתוכניותיהם, יש לכם שלוש אפשרויות: להתקרנף (פופולארי למדי כיום), להגר, או להילחם.

הלחימה תחייב התמסרות אידיאולוגית מוחלטת. יעקב פרי חוזה אפשרות למלחמת אחים, שפיכות דמים. אתם מבינים דם של מי. יהודה עציון מהמחתרת, שתכנן לפוצץ את כיפת הסלע, מסביר שישמח שהמהפכה שלו תהיה "עדינה" אבל הוא חושש שזה בלתי אפשרי. בואו נודה, סביר להניח שאתם לא בנויים לזה. להרוג ולהיהרג, זה לא הקטע שלכם. תהיה עדין איתנו, יהודה. תהרוג אותנו ברכות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ