מה אומר הקול הקטן בראשו של טראמפ במסיבת עיתונאים בבריטניה

מסיבת עיתונאים של טראמפ ברשת BBC

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוגל אלפר
רוגל אלפר

אם במקרה שואלים אתכם אם ידוע לכם מה המסר של טראמפ לבריטים בעניין ברקזיט, למרבה המזל הוא השיב בדיוק על השאלה הזו במסיבת עיתונאים ששודרה ב-BBC והופצה בטוויטר. להלן הנקודות העיקריות של עמדתו בנושא:

"ברקזיט... זה... אה...". מה? אין לו מושג. לא נורא, כי האמת שגם "אין לי מסר. זה לא מתפקידי לומר". העובדה שאין לו משהו, מעלה אצל טראמפ אוטומטית צורך עז ודוחק להתרברב מה כן יש לו: "יש לי הרבה רכוש בבריטניה... יש לי את טרנברי, בסקוטלנד. מקום קסום. אחד האהובים עליי". זה הכל? שואל קול זדוני בראשו. זה כל מה שיש לך? "יש לי חברויות נהדרות שם". באמת? שואל הקול הזדוני הפנימי. מי, למשל? זרוק שם. "יש לנו בבריטניה שגריר נהדר, וודי ג'ונסון. דרך אגב, הוא עושה עבודה נהדרת, וודי". "וודי", מיליארדר ובעלים של קבוצת פוטבול, הוא לפי ה"גרדיאן" אכן חברו של הנשיא.

"אני רוצה שהם יפתרו את זה. מה שהם ירצו". סאבטקסט: אני אדם נהדר, לא כופה את דעותיי על אחרים, תאהבו אותי או שאפיל עליכם פצצת אטום וארצח את כולכם. "האם זה שובר לב? הייתי אומר שברקזיט זה ברקזיט. זה לא...". אפשר להרגיש את המוח שלו, כעכבר מתרוצץ במחילה, מגיע למבוי סתום ומיד מחפש נתיב אחר. "אני פשוט רוצה שהאנשים יהיו מאושרים, הם אנשים נהדרים...". זה גם מה שמיס עולם רוצה.

 "ברור שיהיו מחאות, תמיד יש מחאות", הוא מודיע לפתע, כמסביר לעצמו למה לא כולם אוהבים אותו. וההסבר מעורר בו צורך להתנחם בזיכרון מתוק. "היו מחאות בליל הבחירות. לשני הכיוונים. אבל בסוף, אתם יודעים, היו לנו 206, לא, 306 אלקטורים". אהבת האלקטורים לא מספיקה למלא את החור השחור שנקרא הביטחון העצמי שלו. "וזה מעניין שבאחת המדינות שניצחנו, ויסקונסין... זו היתה המדינה שבה לא זכה רונלד רייגן בניצחון הסוחף שלו בפעם השנייה... אז אפשר לומר שהיה לנו לילה נהדר". ברם, ספק טורדני ממשיך לכרסם. "מחאות?", מדבר אל עצמו טראמפ, "אולי יהיו מחאות. אבל אני מאמין שאנשים בבריטניה, בסקוטלנד, באירלנד (אולי טראמפ לא יודע שרק צפון אירלנד היא חלק מבריטניה ואילו אירלנד מדינה עצמאית מאז 1921)... כידוע לכם, יש לי רכוש באירלנד. יש לי רכוש בכל מקום". אז תסתמו את הפה שלכם.

אבל הקול הזדוני בתוכו לא סותם: מה אם הבריטים אוהבים אותו פחות מהאמריקאים? "אני חושב שהאנשים האלה מחבבים אותי מאוד ומסכימים איתי על הגירה". רגע, על מה דיברנו? "ולכן מלכתחילה יש את ברקזיט, בגלל הגירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ