לאחר השלמת חקיקת האפרטהייד, צולם הסלפי הפשיסטי של ישראל

הדיווח על אישור חוק הלאום, מבזקי החדשות

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חברי הקואליציה בתום ההצבעה על חוק הלאום
חברי הקואליציה בתום ההצבעה על חוק הלאוםצילום: אוליבייה פיטוסי

תמונת השבוע צולמה בסביבות שלוש בלילה, מיד לאחר אישור חוק הלאום, כמה שעות לפני ששוטרים דפקו עם שחר על דלתו של הרב הקונסרבטיבי דב חיון ועיכבו אותו לחקירה כי ערך חופות מחוץ למוסד הרבנות, ובכך צמצמו עוד קצת את המרחב הדמוקרטי בישראל. המרחב שמתכלה בעקביות ובהדרגה תחת שלטון נתניהו, מתכרסם ונאכל מדי יום, עקב בצד אגודל, בנחישות ובשיטתיות, על-ידי גזענות, רשעות, לאומנות קיצונית וחשכה דתית.

התמונה היא פריים מתוך צילומי ערוץ הכנסת במליאה, ששודרו בכל מבזקי החדשות הבוקר, על רקע קריינות הכתבים והמבזקנים. בצילומים נראית קבוצה של חברי כנסת מהליכוד מתקהלת ומתגודדת סביב ראש הממשלה הסמכותני, האנטי-ליברלי ואויב הנאורות, עם המבטא האמריקאי המסוגנן. השר תומך האפרטהייד אורי אריאל, בעל העמדות הפשיסטיות המוצהרות, ניגש אליו מחוייך והשניים לוחצים ידיים בלבביות. הם חוגגים עוד נקודת ציון חשובה בחקיקת אפרטהייד שהופכת את הערבים אזרחי ישראל, שכל הח"כים המייצגים אותם כבר סולקו בשעה זו מהמליאה, לאזרחים סוג ב' באופן רשמי, בעיוות היסטורי של הציונות, שאכן נהפכה לגזענות.

נתניהו בהצבעה על חוק הלאום, הלילה במליאת הכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

ואז ניגש אל נתניהו ח"כ אורן חזן - שרבים סברו לפני שלוש שנים, בעקבות התחקיר של עמית סגל בערוץ 2 שלפיו ניהל חזן קזינו בבורגוס, כי הקריירה הפוליטית שלו גמורה, אך היא מאז רק מתעצמת ומתגברת - והניח יד מצ'פחת על שכמו של ראש הממשלה. חזן איננו פרסונה נון-גרטה בפרלמנט של ישראל הגזענית, המרושעת, הלאומנית הקיצונית והקלריקלית. נהפכוהו. מדובר בח"כ פופולרי עם פרופיל תקשורתי גבוה במיוחד, מרואיין מבוקש בטלוויזיה. בעקבות חילופי דברים קצרים, התלווה נתניהו אל חזן והתייצב בינו לבין דוד ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר, כוכב טלוויזיה ושבתרבות, שהוציא לפועל הרבה מהחקיקה האנטי-דמוקרטית של נתניהו ונאלץ לפרוש מתפקידו בגלל חשד לקבלת שוחד בעת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון וכח"כ. בשולי הפריים, משני צדדיו, התייצבו חבר הכנסת הפשיסט מיקי זוהר (ולידו היס-מן האולטימטיבי, השר איוב קרא), וראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר, עוד זאב אנטי-דמוקרטי בעור של כבש ממלכתי.

חזן הניף את זרוע ימין, כיוון את הסמארטפון וצילם את הסלפי, כשמאחורי כתף נתניהו משתרבבות פניה של ח"כ ענת ברקו, שמצאה הוכחה דקדוקית שהעם הפלסטיני לא קיים.

זה הסלפי הפשיסטי של ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ