ריקלין וסגל מאמינים שנתניהו הוא שליח האל

ראיון עם שמעון ריקלין ואראל סג"ל , "וואלה"

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ריקלין וסג"ל. בעיניהם, שמאלנות היא מינות
רוגל אלפר
רוגל אלפר

בשבוע שעבר העניקו שמעון ריקלין ואראל סג"ל ראיון מצולם לדוד ורטהיים באולפן "וואלה", לקראת עליית תוכניתם היומית החדשה בערוץ 20. "אני אגיד לך בצורה בוטה", הכריז ריקלין, "... נתניהו הוא שליח השם... הנה אני אומר את זה ככה. הוא שליח השם בעולם". סג"ל החרה החזיק אחריו. "גם אני חושב ככה", הוסיף. המשיך ריקלין: "הוא (נתניהו) מוביל את עם ישראל ומדינת ישראל לשגשוג ולביטחון ולהצלחה, וכפיות הטובה פה... היא כפיות טובה בלתי תיאמן". מה שלא ייאמן הוא חומרת הדברים. נתניהו הוא שליח השם: ארבע מלים רדיקליות, שטומנות בחובן מהפכה גדולה. הבה נבין במה דברים אמורים. כדי להאמין שנתניהו הוא שליח השם צריך להאמין בדברים הבאים:

א. יש אלוהים שברא את העולם ומנהל אותו, להלן "השם", כל דבר שקורה בעולם קורה רק כי השם רצה בכך, ולהשם יש תוכנית בשביל היהודים (ריקלין וסג"ל שכחו את חוק הלאום, אין "עם ישראל", יש רק העם היהודי), שעליהם הוא משגיח כעם וכפרטים. ב. השם מינה את נתניהו להיות שליחו, לא רק בישראל, אלא "בעולם", כדי להוציא לפועל את תוכניתו. לפיכך, ג. כשנתניהו נבחר לראש ממשלה, הבחירות הן רק לכאורה דמוקרטיות ומביעות את הרצון החופשי של אזרחי ישראל, כי תוצאותיהן נקבעות מראש למעשה על ידי השם, שהרי אחרת כיצד יכול נתניהו להיות שליח השם? ומאחר שהוא אקסיומטית שליח השם, הרי שנובע מכך כי תוצאות הבחירות נקבעות בישראל רק על ידי השם, ולפיכך ד. ישראל היא תיאוקרטיה שנשלטת על ידי השם באמצעות שליחו עלי אדמות, נתניהו. מי יערער על שלטון שליח השם? ה. ומכאן שהמתנגדים לנתניהו הם כופרים בהשם. שמאלנות היא מינות.

יש לראות בסעיפים א' עד ה' רצף אמיתות לוגיות שנובעות בהכרח מהנחת היסוד של ריקלין וסג"ל, שלפיה נתניהו הוא שליח השם. ריקלין וסג"ל אינם עיתונאים חרדים שוליים שפועלים בתוך גטו תקשורתי של קהילה המסתגרת מפני המרחב הישראלי. שניהם — בתחנות רדיו כגל"צ ו–103FM, בטוויטר, בברנז'ה התל אביבית ובפמליית ראש הממשלה במסעות לחו"ל — בשר מבשרו של המיינסטרים הישראלי, שניים מהעיתונאים שהכי משפיעים על עיצוב השיח העכשווי על זהות החברה הישראלית. ובהשקפת עולמם המטאפיזית הבסיסית, במטאפיזיקה של הפוליטיקה שלהם, הם דאע"ש ואיראן: יש אלוהים והמנהיג שלנו הוא שליחו עלי אדמות. נתניהו הוא אל־בגדאדי וחומייני שלהם. יש להבהיר: אי אפשר להאמין שנתניהו הוא שליח השם ובו בזמן להאמין שלגיטימי למתוח עליו ביקורת או לזמן אותו לחקירה משטרתית. ואכן, ריקלין מאמין ש"כל החקירות הבל הבלים, עלילת דם, קשקוש, פעולת הסחה". ריקלין וסג"ל הם שליחי השם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ