קולונל מורד הוא הנציג העכשווי האותנטי של החברה הישראלית

"מי זו אמריקה", יס וי.או.די, יוטיוב

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קולונל מורד. תוצר מובהק של 51 שנות כיבוש
רוגל אלפר
רוגל אלפר

הסאטירה הישראלית הכי אפקטיבית זה שנים היא דמותו של קולונל ערררררן מוררררד, בגילומו המבריק של סשה ברון כהן, בתוכניתו החדשה "מי זו אמריקה". ה"טררררררוררררר טררררמינאטוררר" הזה, מומחה ישראלי ללוחמה בטרור שמדבר אנגלית במבטא ישראלי כבד שמדגיש עד גיחוך את הריש הגרונית, הוא בריון פשיסט מצחיק, בגלל שהוא כה קריקטורי, ובו בזמן מקפיא דם בגלל שהוא כה מציאותי. הוא מציב מראה אמינה מול החברה הישראלית, המצויה בתהליך מואץ של פשיזציה.

ראיון עם רוי מור

אי אפשר לטעות במסר של ברון כהן — קולונל מורד הוא הנציג העכשווי האותנטי של החברה הישראלית. מדובר במיליטריסט צמא דם, בריון נטול כל מוסר וחמלה אנושית, סדיסט אדיש לסבל, מתעב ליברלים, שתחת הכסות של לוחמה בטרור רק מרבה אלימות, הרוגים וקטל בעולם. חשוב שזירת הפעולה של מורד היא אמריקה. ברון כהן מאבחן נכון מי בציר הפשיסטי החדש שנרקם בין ארה"ב של טראמפ לישראל של ביבי המורה הרוחני ומי התלמיד. מורד הגיע לארה"ב כדי ללמד את האמריקאים איך להדביר ערבים, ליברלים וטרוריסטים כמו ישראל. הנוסחה היא ישראלית. מורד משווק אותה, וגם זה מבוסס על המציאות, כי יוצאי יחידות מובחרות ושירותי הביטחון משמשים כיועצי לוחמה במדינות רבות בעולם, ומייצאים את המומחיות הישראלית בתחום.

שיעור קרב מגע עם חבר בית המחוקקים של מדינת ג'ורג'יה

המימיקה הגופנית של ברון כהן מושלמת — הישיבה פשוקת הרגליים, ההליכה הפרנקנשטיינית, הפרצוף המסותת, השרירים המנופחים, הגבות העבותות והכמו שופעות טסטסטורון, הצחוק האטום. יש בו, במתכוון, משהו קופי. קולונל מורד אמנם משמש את ברון כהן כדי לחשוף את איוולתם של אישי ימין אמריקאים, אך הוא בו בזמן חושף את איוולתה של הישראליות, כי מורד הוא מעין דמות גנרית, לא ספציפית במיוחד, שמייצגת רוח ישראלית עכשווית. הקהל של ברון כהן גלובלי והסאטירה הזו מציגה את ישראל לעולם כיצואנית מוות, אכזריות וחשיבה פשיסטית. יש לשמוח על כך. הדמות של מורד אפקטיבית כל כך ונהפכה לוויראלית במיוחד, כי ניכרים דברי אמת. ברון כהן מכיר את ישראל מבפנים ומגחיך אותה מבפנים. זו איננה סאטירה של אאוטסיידר, של מישהו שמכיר את ישראל מהחדשות.

אלה ימים טובים לאנטי־ליברליות ולאנטי־דמוקרטיות של ישראל בעידן נתניהו. היא אינה משלמת כל מחיר על הכיבוש. מעמדה הדיפלומטי איתן, היא אחת המדינות החזקות בעולם, צבאית וכלכלית. ונתניהו נהנה מיחסים מצוינים עם שני האנשים החזקים בעולם, פוטין וטראמפ, ועם חבריו הרודניים במזרח אירופה ובאמריקה הלטינית. ישראל זכתה באירוויזיון כחברה מן המניין במשפחה האירופית, לא מוקצית. ברון כהן הוא אור באפלה. הוא מציג את פרצופה האמיתי. קולונל מורד הוא תוצר מובהק של 51 שנות כיבוש.

תשדיר בנושא הגנה על גני ילדים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ