לידיעת הצופה יאיר נתניהו: מה שקרה באולפן של אופירה וברקוביץ לא היה הסתה

אופירה וברקוביץ, קשת 12, שישי, 18:30

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפר והאחיות פרץ. לא הסתה ולא הכפשה
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

לידיעת הצופה יאיר נתניהו: לא היתה כל "הסתה" נגד ראש הממשלה או משפחתו באולפן של אופירה וברקוביץ. לא במובנה בבתי המשפט, גם לא במשמעותה בלשון בני אדם. "הסתה" היא ניסיון להניע אנשים לבצע פעולות בלתי חוקיות. גם "הכפשה" לא היתה שם. אורנה פרץ, האישה ששעממה את ראש הממשלה כששאלה מדוע אין חדר מיון קדמי בקרית שמונה, לא שיקרה, לא העלילה עליו ואף הודתה שהיא אוהבת אותו.

הדבר לא הפריע לברקוביץ לתקוף. "את לא יכולה לבוא לפה להכפיש את ביבי", הורה, קבע ש"אסור להפריע לנאום של ראש ממשלה" וייעץ, "תדעי לקבל ביקורת", אחרי שהותקפה ברשתות חברתיות על ידי ליכודניקים. אחר כך פלט שקר כלשהו: "המיון משפר את התנאים" לתושבי קרית שמונה. אבל אין שם חדר מיון. זו מרפאה פרטית בתשלום, השירותים מצומצמים ומבישים, תושבי העיר נאבקו שנים רבות כדי שייפתח חדר מיון ובעצם נכשלו. פרץ ואחותה הושתקו שוב ושוב על ידי ברקוביץ ואינטלקטואל המחמד בני ציפר, שהטיל את האשמה בסגירת חדר המיון על ה"שמאל הסוציאליסטי" ושכח מי היה ראש הממשלה בעת שנסגר. "אתם לא מבינים שראש הממשלה הוא אדם רגיש", המה. אופירה אסייג אמרה כמה מלים לא מחייבות על הפריפריה, וביקשה מציפר, "אתה יכול בעזרת הקשרים שלך... לסגור את הסיפור? שייפסק השיימינג?". הוא הבטיח לנסות.

בתגובה להסתה שלא היתה, צייץ יאיר נתניהו ש"אופירה אסייג היא בהמה גסה שהגיעה לאן שהגיעה בזכות רומן עם גבר נשוי", ושכח כיצד נתניהו הנשוי כבש את מרכז הליכוד מיד אחרי שהתוודה על קיומה של קלטת לוהטת שמעולם לא נמצאה, ובה תיעוד לרומן שלו עם אשה נשואה. "בהמה גסה" היא קללה משונה מאוד מפיו של אדם שמצהיר על עצמו כטבעוני. טענות מיזוגניות על מוסריות, מן המקלדת של אדם שהתרברב ביכולתו לסרסר בחברתו לשעבר אחרי בילוי במועדון חשפנות, משונות עוד יותר. אבל העיקר מופיע בהמשך הפוסט שנתניהו ג'וניור, לוחם אמיץ למען משפחתו, כבר הסיר: "הסיבה היחידה ש'קשת' משדרים את התת רמה הזאת היא בגלל ההסתה שלה נגד אבא שלי ומשפחתנו ונגד ציבור הימין". האמנם?

"מה ששלו, שלו, נואם מס. 1", קבעה אסייג על נתניהו לאחר נאום הקלסרים. מני נפתלי הושפל קשות באולפן של אופירה וברקוביץ', וגם בחנופה למשה כחלון ואחרים באותו אולפן לא היה ולו קורטוב של הסתה, במובנה ההגיוני. אסייג ענתה לנתניהו בוולגריות נשכנית והזכירה (בצדק) שהוא חי על חשבוננו וקבעה (בטעות) שאינו עובד. הוא איים בתביעת דיבה. יהיה וולגרי, ויהיה מעניין. בקרית שמונה אין חדר מיון. משעמם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ