המסיבה של נתניהו לא נגמרת, וזה לא מרגיש טוב במעיים

נאום נתניהו, מהדורת החדשות של חברת החדשות, 20:00

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו נואם בכפר המכביה, אתמול. את הניסוחים שיהדפו את החשדות נגדו הוא כבר רוקם מתוך שינה
שני ליטמן

ועדת גולדברג העזה לטעון שצ'יקו אדרי אינו ראוי להיות מפכ"ל המשטרה. המשטרה, שאותה צ'יקו אדרי אמור היה למפכ"ל, פרסמה אתמול המלצות נגד ראש הממשלה, לפיהן צריך להעמיד אותו לדין על קבלת שוחד בתמורה לסיקור אוהד בוואלה. ומאז שפורסמה ההחלטה של הוועדה נגד מינויו של אדרי, השר לביטחון הפנים והממשלה בכלל רוצים לפרק את הוועדה ומאשימים את גולדברג עצמו בשמאלנות. תכל'ס, צודקים. אדם לא ראוי להיות מפכ"ל בגלל פגישה שמעוררת חשד לבעיה אתית? מצחיק מאוד. מה זה לעומת ראש ממשלה שחשוד בקבלת שוחד. וגם עליו הם הרי מגנים בחירוף נפש. העיניים לא מוצאות כבר לאן להתגלגל מרוב שזה אבסורד, ועיוות, ואין לתאר.

בכל פעם שמתפרסמות המלצות נגד נתניהו, הוא נראה כאילו שוב הגיע יום ההולדת שלו. זה מתחיל בבילד־אפ יפה באולפנים, שבו חוזרות הדמויות הקבועות עם החוכמות הרגילות — מימין בני ציפר עם תיאוריות הרדיפה הבלתי פוסקת, משמאל אלדד יניב עם חיזוקים מבעוד מועד ליועץ המשפטי שאמור להחליט על הגשת כתב אישום. ראשי מפלגות האופוזיציה שולחים ברכות חגיגיות שאומרות שהגיעה העת שיתפטר, המגישים סופרים את הדקות לאחור. באיזשהו רגע חמקמק, עולה נתניהו לבמה, חיוכו רחב, הוא באלמנט שלו. את הניסוחים שיהדפו את החשדות שעולים נגדו הוא כבר רוקם מתוך שינה.

אתמול זה באמת היה קל במיוחד, כי עוד לפני שנתניהו פתח את הפה, גם הפרשנים והכתבים תהו לגבי עיתוי הפרסום המוזר — יומו האחרון בתפקיד של המפכ"ל אלשיך. נתניהו ריחף על גבי התהייה הזו אל עבר השקיעה, עם מעריציו באירוע הדלקת הנרות של מרכז הליכוד בכפר המכבייה. האם היתה זו טעות בשיקול דעת, שגרמה לאלשיך לשחק כך לידי נתניהו, או כמו שגיא פלג מערוץ 2 כינה זאת — "מתנה עצומה"? ואולי — אם תותר לי תיאוריית קונספירציה קטנטנה — אולי אפילו טעות מכוונת שנועדה באיזה טוויסט עקום ואפל מאוד של אינטרסים לשחק לידי נתניהו? או שאולי פשוט אלשיך החליט שלא להשאיר את הפרסום הקריטי הזה לחסדיו של מי שיחליף אותו, שאין לדעת באיזה סל יופקדו הביצים שלו?

"הגיע הזמן לומר דברים אמיתיים, דברים שכל אחד מרגיש במעיים שלו. שמשהו לא בסדר", אמר נתניהו בנאום בר המצווה הבלתי נגמר שלו. כן ראש הממשלה, אנחנו מזמן כבר מרגישים במעיים שמשהו לא בסדר. ולא, לא מדובר בסופגניה אחת יותר מדי. המלצות להעמדה לדין בגין שוחד, וואו, זה ממש לא מרגיש טוב במעיים. וכל הכאוס הזה, משטרה שמואשמת ברדיפה, ועדת שמונתה על ידי ממשלה שבוחלת בה ברגע שהיא מפגינה חופש מחשבה, וראש ממשלה שחיוכו רק מתרחב ועיניו נוצצות כשהוא אומר "מסע הציד נגדי נמשך", לא טוב בכלל במעיים. יש מצב שעוד מעט נקיא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ