יואב גלנט ממציא קונספירציה ברוח הזמן ונתניהו. הוא שקרן

שש עם סיון רהב־מאיר, 18:00, אפיקים 12 ו–13

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלנט. לא מביא הוכחות להאשמותיו החמורות
רוגל אלפר

יואב גלנט הוא שקרן. ונדמה לו שהציבור מטומטם. "כשבאה הרמטכ"לות", אמר לפני כמה ימים בחוג בית (שלדבריו התקיים כנראה בהתנחלות שילה), "היועץ המשפטי לממשלה (וינשטיין) ומבקר המדינה (לינדנשטראוס) נסחטו על ידי גורמים מסוימים. אני לא רוצה להיכנס לעניינים הנוגעים לצנעת הפרט אבל הם נסחטו. כתוצאה מהדבר הזה, הם עשו את מה שהם עשו ובסופו של דבר לא מוניתי. שמתי את הדבר הזה מאחורי, הלכתי קדימה".

זו האשמה שאין חמורה ממנה בכל הנוגע להתנהלות תקינה של מדינה. גלנט מתאר מאפיה שמנהלת את המדינה מאחורי הקלעים באמצעים עברייניים. מאפיה שאין הוא אומר מי החברים בה ומה מניעיהם. ואין הוא מציג בדל ראיה לביסוס האשמותיו כלפיה. האם מדובר באותם עשרות קושרי קשר בפרקליטות ובמשטרה, שרקחו קנוניה להפללת נתניהו בשלושה תיקי שוחד?

מה עוד עולל ארגון הסתרים הזה? מזהות קורבנותיו הבכירים — גלנט ונתניהו — האם נכון יהיה להסיק כי הוא שמאלני? האם הם גם סחטו את אלשיך כדי שיהפוך עורו ויבגוד בנתניהו, הקריסטוס של הימין, כיהודה איש קריות? האם הם סוחטים בימים אלה את מנדלבליט? ושמא סחטו גם את איזנקוט כדי שיקשיח לבו כלפי אלאור אזריה?

היועץ המשפטי לממשלה הקודם יהודה וינשטיין בטקס כניסתו לתפקיד של מחליפו אביחי מנדלבליט, בפברואר 2016. גלנט מתאר מאפיה מבלי לנקוב בשמות החברים בהצילום: חיים צח / לע"מ

עננת הפרנויה הקונספירטיבית הזו שהפריח גלנט בוודאי נעמה לאוזני שומעיו בהתנחלות שילה, שגם כך סבורים ששלטון החוק והדמוקרטיה מתנכלים להם בשיטתיות. גלנט מטיל דופי בלגיטימיות של כל מערכת המשפט. לציבור מגיעה האמת. אבל בראיון הוא סירב בעיקשות ובהתמדה להביא סימוכין לדבריו. נימוקו: "אני מציע להסתכל קדימה.... בואו נצעד קדימה... אני שמתי את הנושא הזה מאחוריי. אני רתום לאתגרים של המדינה... אני מסתכל קדימה. אני חלק ממאמץ לאומי... אני כאן, חייל של המדינה... יואב גלנט הוא לא העניין". בלתי סביר בעליל. נשמע כמו תירוץ מקושקש.

שר בכיר בממשלה, שרואה עצמו מועמד לשר ביטחון, לא מוכן להילחם בגורמים מושחתים שסחטו יועץ משפטי ומבקר מדינה? לא להאמין. הוא לא מוכן להביא הוכחות להאשמותיו החמורות, בתואנה כי שם את הפרשה מאחוריו? מעשהו מפריך את הטענה הזו. הוא דיבר על הפרשה בחוג בית לפני כמה ימים. משמע, היא לא מאחוריו. הוא באמת חושב שהציבור קונה את ההסבר הזה למיאונו להיכנס לעובי הקורה?

הגיוני הרבה יותר שהוא פשוט משקר. ממציא קונספירציה ברוח הזמן ונתניהו, בדבר אליטה שמאלנית בוגדנית שמפילה אנשי ציבור ימניים בכירים באמצעות תפירת תיקים, ומוציא דיבה על וינשטיין ולינדנשטראוס. לפי הנורמות שגלנט מכתיב, אין שום מניעה להכריז שהוא שקרן, גם ללא ראיות. אם אישאל על כך, פשוט אומר שזה מאחוריי ושאני חייל של המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ