נוני אוהב את שמולי, וזה לא סימן לפוליטיקה חדשה

החדשות עם יעקב אילון, רשת 13, 17:00

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוכה לכותרות מפרגנות חריגות
רוגל אלפר

לאיציק שמולי, מקום ראשון בפריימריז של העבודה, הנסיך החדש, יש קופת שרצים בשם "ידיעות אחרונות". כפי שציין רביב דרוקר, אמנם שמולי "חבר כנסת נהדר", אבל "נתמך מאוד ב'ידיעות אחרונות', באיזושהי עסקה שעשה עם 'ידיעות אחרונות', שמזכירה לנו מאוד דברים שעשו בעבר חברי כנסת עם העיתון הזה: הם מקדמים כמעט כל יוזמה שלו, והוא תומך בכמעט כל יוזמה שלהם. לא בטוח שזה הסמל לפוליטיקה חדשה שהיינו רוצים לראות".

עסקה בין שמולי ל"ידיעות" היא עניין חמור, שמסייע לאינטרסים שלו ושל העיתון יותר מאשר לאינטרסים של הציבור ששמולי והעיתון מתיימרים לייצג. אם יש לדרוקר ראיות ממשיות לעסקה מסריחה שכזו, הוא טרם חשף אותן. גם לאתר ביקורת התקשורת "העין השביעית" אין ראיות מפלילות לדיל בין שמולי לעיתון, אך באתר נכתב לא פעם כי "ידיעות" מסקר את שמולי "באהדה גלויה באופן עקבי" ותומך בו באופן מובהק. "ידיעות" גם היה הבמה התקשורתית שבה בחר שמולי לצאת מהארון ב–2015, בידיעה שמוקמה במקום בולט בשער "ידיעות".

היחסים החריגים בין שמולי ל"ידיעות" גם עוררו את חשדו של מבקר התקשורת אביב הורביץ ב"מאקו", והוא מצא כי שמולי תמך בהצעת החוק שנועדה למנוע את חלוקת "ישראל היום" בחינם; הוא פנה עוד ב–2013 לנציב שירות המדינה וביקש ממנו הבהרות בנוגע לניסיון ההעסקה של בועז ביסמוט מ"ישראל היום" כפרויקטור להרחקת מסתננים (ולמחרת זכה לאייטם פלוס תמונה ב"ידיעות"); והוא פעל לבלימת הצעת חוק לאיסור פרסום מוצרי עישון. כשעבד במשותף עם נחמן שי להבטחת ביטוח סיעודי לגמלאים, זכה שמולי לתמונה ואילו שי אוזכר באגביות באותיות הקטנות. לפי הורביץ, מאז 1 בינואר 2014 ועד 28 באוקטובר, לאורך 43 שבועות, קיבל שמולי לא פחות מ–52 אזכורים ב"ידיעות", כולל 24 צילומים. כל האזכורים היו חיובים או ניטרליים. או שזו אם כל צירופי המקרים, או שנוני מוזס מפנק אותו. הצעות חוק שלו זוכות ב"ידיעות" לכותרות מפרגנות חריגות. התחושה היא שלא מדובר בסיקור עיתונאי ענייני, אלא ביחסי תן וקח. על כך אמר שמולי לאתר "ארץ הצבי": "שטויות". כשהורביץ שאל אותו אם הוא חבר במועדון המיוחסים של "ידיעות" (יחד עם איילת שקד, נפתלי בנט ועוד), השיב שמולי "אני לא מבין את השאלה".

52 אזכורים, אף לא אחד מהם שלילי, לאורך 43 שבועות, כולל 24 צילומים, לח"כ מהאופוזיציה? ההקלטות בתיק 2000 מבהירות שאצל מוזס אין צירופי מקרים. "ידיעות" מריץ את שמולי ומתגמל אותו. זה נקרא הון־שלטון־עיתון. זו נורמה ציבורית פסולה ומשחיתה. ודי בכך כדי להפוך את מנהיג העתיד של העבודה לפוליטיקאי מוכתם, שאות נוני מוטבע על מצחו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ