אין שום קשר בין לסתו השמוטה של אמנון לוי לבין המציאות

שש – אמנון לוי, 18:00, רשת13

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוי. אין קשר בין לסתו השמוטה לבין המציאות
רוגל אלפר
רוגל אלפר

אמנון לוי סובל מבעיה רפואית. יש לו לסת רופפת מאוד. אולי זה קרה לו עם הגיל, אולי זו תסמונת מולדת. אבל הלסת כל הזמן נשמטת לו. יש לו גם תחביב. הוא מרבה לתעד ולצלם את האירועים שמולם נשמטת לסתו, ולשדר אותם לציבור הרחב.

כך יצא ששידר תיעוד של טקס הוצאת דיבוק מנער בן 19 בנתניה. אמיתי לגמרי, נשבע אמנון שמוט הלסת. טקס אמיתי לגמרי של הוצאת דיבוק אמיתי למהדרין. לסתו של שמוט הלסת נשמטה מרחק רב במיוחד הפעם, ממש כמעט עד הרצפה, כי יש לו בן בגילו של הנער המודבק בדיבוק. הלה ישב על כסא, מסביבו רב וחגורת מתפללים, והם הורו לדיבוק לצאת מגופו. צא, צא, צא! הם שאגו.

"לא תאונה אליך רעה ונגע לא יקרב באוהלך", הם התפללו שוב ושוב, בקצב מהפנט. הנער התפתל ופרכס, התעוות ונהם, ונפל לרצפה. הוא בקלות יכול היה ללמוד לבצע את התנועות הללו מצפייה בסרטי גירוש שדים, כי תנועותיו דמו להפליא למה שנראה בסרטים כאלה.

אין פלא שאמנון שמוט הלסת נמשך אל הסיפור, כי לא ייאמן כי יסופר. הישות הדמונית הזו, הדיבוק, שאי אפשר לראות ואי אפשר למשש, למדוד או להריח — שכלל אי אפשר להבחין בעובדת קיומה בעזרת החושים — ובכן הישות הפלאית הזו, הבלתי גשמית בעליל, השתלטה איכשהו על נשמתו על הנער. לא על מוחו.

לו השתלט הדיבוק על מוחו אפשר היה לאתרו בבדיקת MRI ולהסירו בניתוח, כמו גידול. לא. הדיבוק השתלט על נשמתו. ונשמתו היא עוד ישות בלתי פיזית בעליל, שאיכשהו מקיימת אינטראקציה מורכבת עד אין קץ עם גופו ומוחו של הנער. מוזר ששמוט הלסת לא הרים גם גבה. מתברר שהישות המסתורית הזו, הדיבוק, שהשתלטה על הישות המסתורית השנייה, נשמת הנער, נענתה לקריאת כוח עליון וחזק יותר ללכת למקום אחר.

לאן הלכה? יש לקוות שהשתלטה על לוי עצמו. הרב הסביר לשמוט הלסת שדיבוק הוא נשמה תועה ומיוסרת של אדם מת. אה, זה מסביר הכל. ברור. אולי הנער שחקן מחונן שמגלם תפקיד שמצופה ממנו. או שהוא צמא להיות במרכז תשומת הלב ולקבל הכשר להתנהג בצורה חריגה בציבור. אפשר שאיננו מודע לחלוטין למניעיו ולמעשיו, או סובל מהפרעה פסיכיאטרית קשה — למשל, סכיזופרניה.

חוקרת תרבות צדיקים גרסה שהבעיה שלו תלוית תרבות, ושהוא זקוק לסמכות רוחנית ולא לכדור. אולי. כשיפענח המדע מקרים כאלה, התשובה לא תהיה שקיימים דיבוקים. אין דיבוקים. פשוט אין דברים כאלה. וזו לא פעם ראשונה שאין שום קשר בין לסתו השמוטה של אמנון לוי לבין המציאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ