הטיל במשמרת הוא רק שריטה קלה, אבל ההיסטריה משתוללת. אין ברירה, מלחמה

לקראת תקיפה בעזה, כל ערוצי השידור

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שידורי חדשות 13, היום
רוגל אלפר
רוגל אלפר

אלה לא תמונות קשות. אף אחד לא נהרג שם, במושב משמרת. איש אפילו לא נפצע קשה. בית משפחת וולף נהרס. לא נעים, לא נורא. ישופץ. התגובות בישראל לטיל היסטריות ונעדרות כל חוש מידה. טיל אחד. נכון, לא נורה בטעות אלא במזיד. וכן, היתה כוונה להרוג אזרחים ישראלים. היה ניסיון. ובכל זאת, טיל אחד. רק אחד. וכולם בסדר. התקשורת ביצעה את הפולחן הטקסי, הסמלי, האוטומטי שלה: עניין כפייתי, מוגזם להתמיה, בכל פגימה, זערורית ככל שתהיה, שנגרמה לכל יהודי ויהודי. היא מיפתה כל שריטה וכל פצעון, כל רסיס וכל חבלה. סרקה ובחנה בזכוכית מגדלת את עורם המושלם של בני המשפחה, בניסיון לאתר כל פגיעה, ולו הלכאורה קטנה וחסרת משמעות ביותר. אין דבר כזה פגיעה חסרת משמעות ביהודי!

האמת היא שנחיתת הטיל בבית משפחת וולף היא שריטה, קלה ושטחית ביותר, בגוף העם היהודי היושב בציון. אבל העם הזה, בעקבות השריטה, צווח כפעוט מבוהל, מביט כלא מאמין בשריטה הבלתי מאיימת בעליל, וממתין לכוח חילוץ, לישועה שתבוא. והתקשורת באה, ועם מצלמותיה וכתביה ודיווחיה מנשקת כל שריטה וכל חבלה, ומתייחסת אליהן בכובד ראש ובחומרה, חובשת ביסודיות מופגנת ונמלצת, מזמזמת שיר מרגיע, מנחמת ומלטפת ומבטיחה שיהיה בסדר. ומובן שמדובר במשפחה נהדרת. מלח הארץ. ציונים דגולים. אנשים נהדרים, אחד אחד. ומובן שכל אנשי המושב, גם הם אנשים נהדרים. בכלל, מושב נהדר. הערבות ההדדית שם! מדהימה. כל השכנים נחלצו מיד לעזור. זו משפחה שלגמרי במקרה מייצגת את כל מה שיפה בעם היהודי. וזה מושב שלגמרי במקרה מממש את כל הערכים שהופכים את היהודים לאיכותיים יותר מאויביהם. חבל שלא הייתם שם, לפנות בוקר, כדי להיווכח במו עיניכם כמה נהדרת המשפחה הזאת, שמתגוררת במושב הנהדר, שכל תושביו אנשים חמים ונהדרים. כי אם הייתם רואים, הייתם גם אתם אומרים: אין ברירה. הגענו שוב למלחמת אין ברירה. יש פה כמה יהודים שנשרטו (!) וחטפו כמה רסיסים. ועכשיו אין ברירה.

בעת כתיבת שורות אלה, זה נראה טוב. עם ישראל יגיע לקלפי ב–9 באפריל מאוחד. רמטכ"לי עבר ואופוזיציונרים מזרחים יבכו על כתף אשכנזי החשוד בפלילים. הם ידחפו אותו לנקום את הפוגרום במושב משמרת. זעקת שריטת תינוק יהודי לא תישאר ללא מענה. אחר כך הישיבה המשותפת בקואליציה, שהכל נשבעו שלא תקום, תהיה קלה יותר. מלחמת האין ברירה בעזה תאחה את השסע. כל שר בקבינט יקבל צוללת. מזל שיש חמאס. בנט יודע למה הוא קורא לחיסול ראשיו. הם בעלי בריתו של אויבו המושבע נתניהו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ