אין מה לבוא בטענות לאלירז שדה, הוא רק התוכי של ביבי

בחדשות 12 הקדישו כתבה שלמה למי שהיה הפרזנטור של הליכוד TV, ולא היו רחוקים מלהגדיר את שדה כמנצח האמיתי בבחירות האחרונות. אז מה אם הוא כלל לא נשאל שום שאלה קשה באמת

אריאנה מלמד
אריאנה מלמד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיפק את הסחורה יותר מכל מעריץ אחר. מתוך הכתבה
אריאנה מלמד
אריאנה מלמד

ברגעי הניצחון הגדולים, כשראש הממשלה ורעייתו הוזמנו אל הבמה לחגוג עם אלפי תומכים נלהבים את הישג הליכוד בבחירות, עמד הכרוז אלירז שדה, ומעומק לבו נולדה מחווה גופנית פשוטה, אוניברסלית ועתיקת יומין: הוא השתחווה. בשוט הזה, שנבלע בכתבה שהוקדשה בחדשות סוף השבוע ל"ניצחון של אלירז", מצויים כל ההסברים (מעבר לתמורה הכספית שלא עלתה כלל לדיון) - בגופו וברוחו מגלם שדה את מה שהנתניהוז שואפים לו כל כך. לא "בחירה דמוקרטית" שכפופה תמיד לשאלות קשות שמופנות אל הנבחר, באולפני טלוויזיה או בהופעות בציבור, אלא הערצה מזוככת, ברורה מאליה, ל"מלך ישראל" או לקיסר החדש-ישן מקיסריה. צריך להודות: שדה סיפק את הסחורה טוב יותר מכל מעריץ אחר.

לירון זייד וחדשות 12 טעו בו. אין לייחס לו אפילו החלטה אחת על ניהול הקמפיין התקשורתי של ראש הממשלה, או על מה שהתרחש בפארסה המבוימת של "הליכוד TV". אין טעם להפנות אליו שאלות קשות או רכות על התוכן, כולל הגחכתו העלובה, רווית השנאה, של אמנון אברמוביץ'. אם המזגן שלכם התקלקל, תבקשו תשובות מרותם סלע? האינטרנט איטי - תשלחו מייל לתוכי של בזק?

התוכי של ביבי הוצג כאן, בצדק, כאיש אהוב מאוד על צופי טלוויזיה. הם שבחרו בו כאנדרדוג המנצח ב"האח הגדול" והם שנחשפו לראשונה לכישוריו ללהג באופן משכנע, שהובילו לקריירה בשולי הטלוויזיה, בעיקר בערוצים 24 ו-20. מתוכה, קיווה לקטוף פירות כמעין ירקן-יזם, אבל מצא עצמו מסובך בתביעות של זכיינים זועמים. כשהגיעה ההצעה להנחות שידורי תעמולה בפייסבוק, מצא שההערצה משתלמת.

הוא סימן לצופים בדיוק מה צריך להרגיש כשראש הממשלה מתיישב באולפני הליכוד TV. כל נימת קול בראיונות המבוימים עם ראש הממשלה, שהדיר את רגליו מאולפני חדשות לגיטימיים, תוכננה בקפידה. התוכי תוסרט היטב בידי יונתן אוריך וטופז לוק, הדור הבא של המקיאווליסטים התקשורתיים, שגם נכחו בשולי הכתבה: מה עשו שם? שמרו על שדה שלא יפלוט שטויות? צנזרו? לעולם לא נדע. האם הם הורו לשדה כיצד להתנצל בפני אמנון אברמוביץ' בהודעה אישית בווטסאפ? לא נבין, כי לא נשאלו, וגם התוכי לא נשאל כיצד ספג עבור אדוניו את הביקורת והזעם שהדברים עוררו.

אבל כששדה מרמז שהעוינות לתקשורת מוצדקת איכשהו, לראשונה כדאי להקשיב לו. גם אם מקורה של העוינות באש שליבה הליכוד לפני הבחירות הקודמות ואלה האחרונות, גם אם היא פרי איבתו ההולכת ונמשכת של ראש הממשלה, היא מהדהדת סנטימנט ציבורי רחב. התקשורת לא משתחווה לנתניהו, וזאת הבעיה. מי שמשתחווה מקווה שההתרפסות מוצדקת, אבל אולפני החדשות עדיין מטילים בה ספק. שימשיכו כך, כל עוד לא כולנו תוכים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ