אשה תפסה גבר צעיר? מבחינת אמנון לוי זה אייטם

שש עם אמנון לוי, ערוץ 13, 18:00

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הראיון אצל אמנון לוי. המהפכה הפמיניסטית הגיעה!
שני ליטמן

כותרת מרעישה רדפה כותרת מרעישה במחצית השנייה של תוכניתו של אמנון לוי. "בהמשך: בשורה מהפכנית לנשים — ניתוח להאטת הזדקנות", נכתב בתחתית המסך, בעוד נדב איל מונה את ההרוגים בשתי תקריות ירי המוני בארה"ב. "בהמשך: לחיות עם בן זוג שצעיר ממך ב–16 שנה", ומיד אחר כך, "בהמשך: המהפכה הפמיניסטית מגיעה לסעודיה". ניתוח להאטת הזדקנות? המהפכה הפמיניסטית הגיעה לסעודיה? והמדהים מכל — אפשר לחיות עם בן זוג שצעיר ממך ב–16 שנה? נראה לי שמישהו לא ערך נכון את התוכנית. למי אכפת ממעשי הטבח הגזעניים בארצות הברית, כשיש ידיעה חשובה כל כך בקנה? כל תוכנית אקטואליה שמכבדת את עצמה היתה פותחת עם האייטם החשוב הזה.

אבל הראיון המבטיח בושש לבוא. לפניו, כמעין הרמה להנחתה, הסתבר שיש ניתוח די פשוט שפותח בבריטניה, ויכול לעכב את גיל המנופאוזה, המכונה בעברית בשם המכוער גיל הבלות, ב–20 שנה. "אז מה, טיפולי הבוטוקס בסכנת הכחדה?" שאל לוי את פרופ' שוקי דור, "יותר לא יצטרכו טיפולים קוסמטיים, יותר לא יצטרכו למתוח את העור, כי השחלה תעשה את העבודה?" ואחר כך גם העלה טרוניה: "תראה מה אתה עושה לנו, פרופסור, הנשים יהיו צעירות ויפות, ואנחנו הגברים נזדקן. אין לך שום בשורה לנו, הגברים?" דור, שכונה על ידי לוי "פרופסור", ענה בחיוך: "נשים מבוגרות אולי תעשנה סיבוב שני עם בחורים צעירים".

אז זהו, שבדיוק על זה רצו לדבר בתוכנית של לוי. אחרי האייטם הרפואי הגיע השוס האמיתי: אשה, תקלטו, בת 40, ואנחנו מדברים על העידן שלפני ניתוחי דחיית גיל המנופאוזה לכולן, גרושה פלוס שתי בנות, כלומר מה שנקרא, תיק־תיק, פגשה בחור בן 24, ולא ייאמן, הוא הציע לה נישואים. אחרי שבועיים! לא לפני שהלכו יחד לרב מקובל, והרב נתן את ברכתו, או משהו. מאז הם נשואים כבר שבע שנים. חישוב מהיר מראה שהיום הקשישה בת 47, ואילו הגבר הבלתי סביר הזה כבר בן 31. האזנתי לאייטם עד תומו, מצפה ומחכה לבואה של הפואנטה. אבל היא לא הגיעה. זה היה האייטם. אשה תפסה צעיר, או צעיר תפס מבוגרת. תלוי אם אתם בצד של המטפלים או המטופלות. אפשר לדמיין את ישיבת המערכת שבה הוחלט על האייטם הזה. "גברים מבוגרים שמתחתנים עם צעירות, זה כלב נשך אדם", אמר איזשהו עורך בביטחון עצמי מופרז, "אבל אשה מבוגרת עם גבר צעיר? זה כבר אדם נשך כלב".

האייטם הבא, לא פחות פמיניסטי — בסעודיה הוחלט לאפשר לנשים לטוס לחו"ל מבלי שיזדקקו לאישור מבעליהן. כלומר, הן יכולות לגשת למשרד הפנים לבד ולבקש להנפיק לעצמן דרכון. "נשמע לכם מעט? תראו כמה הן שמחות!" העיר לוי. איזה כיף לסעודיות, שהמהפכה הפמיניסטית כבר הגיעה אליהן. אולי יום אחד היא תגיע גם אלינו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ