העם אמר את דברו – אבל מהו הדבר הזה?

פרשנויות על תוצאות הבחירות, מהדורות החדשות

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו. בכל שעה הוא תמיד ימסור מיד הצהרה חיה
רוגל אלפר
רוגל אלפר

מבול הספקולציות באולפנים עושה סחרחורת. להלן מורה נבוכים בהיר: העם הביע את רצונו באופן נהיר — הוא רוצה עוד. לכן נמנע מהלעניק ניצחון מובהק למי המועמדים. במיומנות רבה, מעוררת השתאות, חילק העם הן לנתניהו והן לגנץ בדיוק מספיק מנדטים כדי ליצור אצלם את האשליה שבמערכת בחירות נוספת, שלישית, יוכלו לקושש גוש חוסם. מיד: הצהרת נתניהו בשידור חי. מה השעה? השעה היא תמיד שמיד ימסור נתניהו הצהרה בשידור חי. לעולם אינכם במרחק של יותר מכמה דקות מהצהרה כזו. אבל בחזרה לדבר העם: מדובר במעשה אמנות של ממש מצד העם, שחייב תיאום מתוזמר בין כל מגזריו, מן הסוג שהעם הפיני, למשל, לא מסוגל לו. טעות קטנה לכאן או לכאן, תולדת איזה אובדן רסן פתאומי בפריפריה, איזו התעוררות בלתי מתוכננת במעוזי כחול לבן בשיכון על שם רבין בחולון, וכל הקונסטרוקציה העדינה הזו היתה קורסת במפולת אימתנית. ביצוע מושלם של העם.

העם אמר את דברו. מה אמר העם? רוצים עוד בחירות. ולכן אמר לנתניהו "לא", מבלי לרפות את ידיו. העם הפגין איפוק עילאי ולא השפיל את נתניהו עם תנובת מנדטים עלובה של 12, או משהו כזה. המסר הוא "לא, אבל", או "לא, אבל תנסה שוב", "לא אבל אולי בפעם הבאה", "לא, תודה", ובכל זאת — תודה. העם לא רוצה את נתניהו כראש ממשלה עם חסינות אבל רוצה אותו חזק. הוא לא אמר לנתניהו ללכת הביתה, אלא לחכות מחוץ לדלת. ואילו בני גנץ יכול להיות מרוצה. הוא רשם תוצאה נאה למדי. קשה להאמין שרק לפני חמישה חודשים הקים מפלגה מאבק, והנה כבר הוא ניצב בנקודה שבה אינו יכול להקים ממשלה. הוא בהחלט יכול לנסות להקים ממשלה ולהיכשל, וזה הישג מרשים. מיד: הצהרת נתניהו בשידור חי. ליברמן נהפך לממליך המלכים בפוליטיקה הישראלית: כי הוא לא מסוגל להמליך אף אחד.

המצב, אם כן, פשוט בתכלית: העם אמר לברק לשבת בשקט, ברק צועק שנתניהו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה, וזהבה גלאון הכינה ציוץ קורע שרק מחכה להזדמנות המתאימה. גנץ והחרדים שונאים את לפיד ויקימו ממשלת מיעוט בלעדיו. ריבלין בוכה לבד בחושך. בכל מקרה, איך שלא מסתכלים על זה, נתניהו, שיהיו לו הכי הרבה ממליצים אצל הנשיא, הפסיד. נגמרו לו השפנים. איפה השפנים? שקד רצחה אותם עם מגנט המנדטים החלוד והשבור שלה, והקיבוצים אכלו אותם. עכשיו השפנים אצל הקוסמים הערבים. העם אמר את דברו. מה הוא הדבר שהעם אמר? העם אמר שהוא אוהב שפנים. מיד: הקסם יפוג בשידור חי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ