מבול של דבש פרץ מכל טלוויזיה בישראל, ועמו יולי אדלשטיין

טקס השבעת הכנסת ה–22, ערוצי החדשות

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדלשטיין וריבלין בהשבעת הכנסת, אתמול
רוגל אלפר
רוגל אלפר

אלוהים, אתה שם? זה אני, רוגל. אינני מסוגל לשמוע יותר את נאומיו של יולי אדלשטיין במעמדים ממלכתיים. האם אני נורמלי? כשפתח את פיו בטקס השבעת הכנסת ה–22, חשתי דבר מה צמיגי ונוזלי מזדחל מתחת לעורי. בלוטות הדמע שלי נגדשו. מחנק אחז בגרוני. התגרדתי, פרכסתי וכחכחתי, אך ללא הועיל. טיפות זעירות של דבש החלו מפכות מנקבוביותיי. דמעות דבש כבדות וסמיכות ניגרו מעיניי וטפטפו על שפתיי. ליקקתי אותן בלשוני. דבש פרץ מפי, וניתז לאוויר. נהרות דבש זרמו מהטלוויזיה. דבש גלש מהמסך, דבש הציף את הרצפה, ליחך את קרסוליי. דבש זלג על הכתלים. כיביתי את הטלוויזיה, אך קולו של אדלשטיין המשיך לרעום.

פתחתי חלון, והרוח לחשה בקולו, "אחדות". סגרתי את החלון. הרוח בחוץ כעסה והתגברה, ניפצה את הזכוכית, והסתחררה בסלון כטורנדו דבש. "אחדות אמיתית, כנה ושלמה", היא צווחה. אכן, "הרצון באחדות נשמע בשיחת הסלון בישראל". אדלשטיין צדק. "מי שמאזין לרחשים בשווקים שומע אותו היטב", הוכיח ודרש. ומחלוני ראיתי חשרת עבים בגון הדבש מתנשאת מעל שוק הכרמל, ועושה דרכה אליי, מלווה במקהלת מלאכים, שלכולם היו הפנים של אדלשטיין. והם שרו בקולו: "אין אחדות לחצאין". אכן, השווקים רוחשים כמיהה לאחדות. דבש בקע ממחנה יהודה וזרם בכביש מספר 1. ובדרכו סחף עמו את אלה אשר עשו את הרע בעיני אדלשטיין, משיחי השקר ש"רוממות האחדות בגרונם". ענני הדבש המטירו גשמי דבש מחניקים על הארץ.

ומן הרקיע בקע קולו של אדלשטיין: "אזרחי ישראל רוצים אחדות!" ומן האופק עלה קול בכיו המר של הנשיא ריבלין, "ברוח ימי הפיוס האלו שבין כסה ועשור". הוא התייפח על הפסילות של מגזרים שלמים ומיאן להינחם, גם כשאדלשטיין הצמיד אותו לחזהו והבטיח לו "לכונן בארץ אבותינו מדינת מופת". מבול של דבש פרץ מכל מכשיר טלוויזיה בישראל והטביע את המדינה המשוסעת. רק משכן הכנסת צף כמו תיבה על נחשולי הדבש. ועל סיפונה ניצב אדלשטיין, ענוד פרח וסרטי כחול־לבן על דש מקטרונו. חברי הכנסת צעדו מולו בסך, זוגות־זוגות. ליברמן עם ליצמן, לפיד עם דרעי, גנץ עם נתניהו. אלוהים, אתה שם? זה אני, רוגל. אין לי מכנה משותף עם הפשיסטים והחרדים. אני לא רוצה להתאחד איתם. תעזור לי להיות נורמלי, אלוהים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ