אשכנזי אומר שהוא עם הרגל על הברקס, אבל האזרחים שבבגאז' לא הרגישו שינוי

שש עם עודד בן עמי, 18:00, קשת 12

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשכנזי. שותף מלא לאחריות על מחדל הטיפול בקריסה הכלכלית
אשכנזי. שותף מלא לאחריות על מחדל הטיפול בקריסה הכלכליתצילום: צילום מסך ערוץ 12 /

שלום גבי אשכנזי. בזה הרגע סיימתי לצפות בך מתראיין. אין ספק שאתה אנרגטי ומלא עזוז. ההפך מבני גנץ. פעם שונאי ביבי אהבו את גנץ דווקא בזכות הרוגע שלו, השקט, הגמגום, הנימה המהורהרת בואכה מלנכולית. הוא הזכיר להם את רבין. למרבה הצער התברר שיש לו אנרגיות בערך כמו שיש לרבין היום, במצבו הנוכחי. אז עכשיו הם נושאים עיניים אליך. אפילו אני, שמעולם לא האמנתי בך, מצאתי עצמי יושב מול הטלוויזיה ונושא אליך עיניים. לצערי, חוץ מאנרגיות לא הראית לנו שום דבר. אף כותרת לא נתת. בלון אוויר חם. יפה דיברת על מצב החירום הכלכלי. בשצף קצף. אפילו סיסמה קליטה הפרחת, על האנשים עם הבטן המלאה והארנק הריק. אבל רבאק, אתה מותח ביקורת מוצדקת על תפקוד הממשלה שראש מפלגתך הוא ראש הממשלה החליפי שלה. אתה מתפאר שיש לך יד על ההגה ורגל על הברקס. אתה מכריז בגאווה שאתה משפיע, שבכל ישיבת קבינט אתה חש את השפעתך. אתה יורד על צייצני הטוויטר שלא מסוגלים לשנות את המציאות.

תגיד לי, אתה מבין כמה פתטי והזוי אתה נשמע? סלח לי, יא חבר בכיר בממשלת חירום שהוקמה, לדבריך — ואתה מתעקש על כך — בעיקר כדי להילחם בנזקי מגפת הקורונה: על מי אתה מלין? אתה לא מבין שאתה שותף מלא לחרפה? שותף מלא לאחריות על מחדל הטיפול בקריסה הכלכלית? אתה מדבר בטון פיקודי סמכותי לעילא ולעילא על הצורך להזרים כסף לציבור שטובע בים העוני, ועל ההכרח לייעל את הטיפול במצב החירום הזה. אבל אתה נושא באשמה. מה, אתה לא מבין את זה? אתה לא מבין שאתה אשם בישיבה בממשלה שמתעסקת בקדחתנות בסיפוח, בהכפשת מנדלבליט, ברדיפת מערכת המשפט, ובהחזרי המס של נתניהו — בזמן שמיליון ישראלים לא יודעים איך ישימו אוכל על השולחן? על איזה ברקס הרגל שלך נמצאת, אגב? באיזה הגה אוחזת בדיוק ידך? אני שואל פשוט כי אני יושב איתך באוטו — אתה לא רואה אותי, אני עם רוב אזרחי ישראל, בבגאז' — ומהמקום שבו אנחנו יושבים, לא חשנו בשום בלימה, לא הבחנו בשום שינוי כיוון.

כולך מלות סרק. הבטחות שמעמדתך כשר החוץ — להבדיל משר הבריאות או האוצר — אין לך יכולת לקיים. שום הסבר מתקבל על הדעת לחוסר התפקוד המשווע של הממשלה הכושלת והבזבזנית הזו, בנושא שלשמו הוקמה, לא נתת. אם זה יום כיפור שני, אתה לא גולדה או דדו, אבל אתה יגאל אלון, מבין? אתה אולי מדבר כמו מוטי אשכנזי, אבל אתה הבעיה עצמה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ