קוראי "הארץ", ברצוני להתנצל בפניכם ובפני כל עם ישראל

סיקור המחאה ברחבי הארץ, מהדורות החדשות, ערוצי השידור

רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערוץ 13. אל תשכחו: פוליטיקה הורגת
ערוץ 13. אל תשכחו: פוליטיקה הורגתצילום: צילום מסך מתוך ער

קוראי "הארץ", שלום רב. זוהי פנייה אישית ממני אליכם. מצפייתי בטלוויזיה אני למד כי תופעה חמורה ומסוכנת מאין כמותה מתפשטת ברחבי המדינה: אנשים מביעים דעות פוליטיות. הבעת דעות פוליטיות היא תמיד תופעה הרת אסון אבל כעת, ביתר שאת, יותר מאי־פעם, עלינו לזכור: זה לא הזמן! זה אף פעם לא הזמן, קל וחומר ועל אחת כמה וכמה כאשר לדעות האלה עלולה להיות השפעה של ממש על המציאות. שערו בנפשיכם שהמציאות במדינת ישראל תשתנה רק בגלל שאנשים מחזיקים בדעות פוליטיות. זהו טירוף מערכות. כך נוצרת אנרכיה. שומה על כולנו, כחברה, כעם, לשמור מכל משמר על המציאות בדיוק כפי שהיא, לבל תיתלש שיערה אחת משיערות ראשה המקריח. זו האחריות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו לשמור את דעותינו הפוליטיות לעצמנו. קוראים לזה ערבות הדדית.

כמובן שבמדינה דמוקרטית כמו ישראל מותר למחות. אבל מי שמנצל את זכות המחאה כדי להשמיע דעות פוליטיות עושה בה שימוש לרעה. זהו אונס של המחאה! לא פחות. כולנו רוצים להבריא את הכלכלה שלנו. כולנו מבקשים לשטח את עקומת הקורונה. אבל תסבירו לי בבקשה: מה לעזאזל הקשר לפוליטיקה? מדוע לערבב מין בשאינו מינו? תשאירו את מלאכת הניהול לפוליטיקאים. תנו להם לעבוד בשקט. להלביש פוליטיקה באופן שרירותי על מחאה זה כמו לעטוף את מלכת היופי החדשה (מזל טוב! בשם כל קוראי "הארץ") בשק. (הערה לעורך: נא להוריד את המשפט האחרון בעריכה, הוא עלול להתפרש כביקורת סרקסטית על מוסד מלכת היופי - וזה לא הזמן! לא לסרקזם ולא לביקורת).

קוראי "הארץ". ברצוני להתנצל בפניכם ובפני כל עם ישראל. בשנים האחרונות חטאתי כאן מעת לעת בהבעת דעה פוליטית. העיתוי לא היה נכון ואני מצר על כך. אנשים, אל תשכחו: פוליטיקה הורגת. מגפת הקורונה הורגת והמגפה הכלכלית הורגת — אבל יותר מכל, המגפה הפוליטית הורגת! והמגפה הפוליטית משתוללת כעת ברחבי המדינה. שרשראות ההדבקה שלה יצאו מכלל שליטה. אין מנוס מסגר: לסגור את פייסבוק, לסגור את טוויטר, לסגור הכל. הכל! עכשיו. מיד. המגפה הפוליטית משתוללת בבתי הקפה ובמקומות העבודה ובאוטובוסים. בכל מקום שבו אנשים מתקהלים בקבוצות של יותר משני בני אדם. אפילו בחדרי הכושר, בין פלאנק להליכון. זכרו את אשר אירע לבגין. הפוליטיקה הרגה אותו! הוא התפטר מתפקידו כראש ממשלה, הסתגר בביתו וסיים את חייו מדוכא וערירי. זה מה שאתם רוצים שיקרה לנתניהו? משתתפי המחאה בבלפור רוצחים את רה"מ עם פוליטיקה. זהו זמן לאחדות! לערבות הדדית! על כל אזרחי המדינה להיות ערבים למנהיג. יש לנו רק אחד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ