מגפת הקורונה חשפה את נתניהו במלוא עליבותו

סיקור משבר הקורונה במהדורות החדשות, ערוצי השידור

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה בבלפור, אמש. הציבור חווה את הנהגתו של נתניהו כטירוף
רוגל אלפר
רוגל אלפר

השלכות מגפת הקורונה על תולדות מדינת ישראל עומדות להיות דרמטיות. הישראלי הישוב בסלונו, צופה במהדורות החדשות וממתין לעוד מסיבת עיתונאים של המנהיג, עשוי בהחלט להתרשם כי זה סופו של בנימין נתניהו. יכול להיות שיחלפו עוד חודשים רבים, אפילו שנים (כי המערכת הפוליטית בישראל משותקת וחולה), עד שזה יוכרז רשמית — אבל בפועל, במציאות, נתניהו כבר נפל. בשעת כתיבת שורות אלה הוא שוקד בוודאי על הניסיון למנות את גבי ברבש לפרויקטור הקורונה. אפילו זה קשה לו. ובשעת כתיבת שורות אלה, אותו נתניהו, שבתום הגל הראשון נראה בדרכו לעוד עשור בשלטון, ללא כל מתחרה משמעותי באופק, לא שולט בישראל. בסוף, נגיף מיקרוסקופי חשף אותו במערומיו. הקורונה חיסלה את נתניהו חיסול ממוקד. היא הוכיחה שהוא פשוט לא יודע לנהל מדינה.

מגפת הקורונה סיפקה לאזרחי ישראל מדד אובייקטיבי חד פעמי ממש, כזה שמגיע פעם במאה שנה, לשיערוך שוויו של נתניהו כמנהיג: אותו אירוע מתחולל בכל מדינות העולם. פתאום התברר לישראלים שמנהיג המדינה שלהם הרבה פחות מוצלח מרוב הקולגות שלו. זו עובדה. אובייקטיבית. אזרחי הולנד, גרמניה, ניו זילנד, דרום קוריאה, שוודיה, דנמרק, אוסטרליה וטייוואן זוכים לחיים עם הרבה יותר ודאות, ביטחון, תמיכה וגם בריאות מאשר אזרחי ישראל. הם מקבלים הסברים שפויים, רציונליים, הגיוניים. מוצגים בפניהם נתונים והנמקות. ממשלותיהם מתנהלות מולם בשקיפות. הם לא חיים תחת התעללות נפשית שבאה לידי ביטוי בטרור של הפחדות ואיומים, הבטחות סרק שמייצרות ציפיות ואינן מתממשות, החלטות שמתקבלות תחת לחץ באישון ליל ומשתנות חדשות לבקרים. אצלם, האירוע מוכל ומנוהל. שוררת נורמליות יחסית. לפתע מתברר, שנתניהו הרבה פחות מקצועי ממנהיגי מדינות אלה ועוד מדינות רבות. שהוא אפילו לא בליגה שלהם. שהוא פשוט גרוע. שזה גדול עליו. זהו, זה נגמר. הוא נחשף במלוא עליבותו כמנהיג מדינה.

זה במהדורות החדשות כל ערב, וברחובות כל הזמן: מדינה כמרקחה, שביתות, הפגנות מחאה זועמות, ברוטאליות משטרתית, אזרחים מתרוצצים מבוהלים, חייהם טובעים בכאוס. אפשר להרגיש את זה באוויר, את הנתק הזה בין הממשלה לעם. את השבר הזה, את אי האמון המוחלט. פולחן האישיות סביב נתניהו מת. השרלטן כבר לא יקום מזה. לא בגלל השחיתות האישית והמשפט, לא בגלל מתקפותיו על שלטון החוק, לא בגלל גילויי הפשיזם נגד ערבים ושמאלנים. ישראל תמשיך להיות ימנית, אבל נתניהו לא ימשיך להנהיג אותה, ורק בגלל שהציבור חווה כעת את הנהגתו כטירוף, כהתעללות נפשית ופיזית (עוני זה עניין פיזי), וכניסיון לגרום לו לאבד את שפיותו נוכח מציאות שאין בה מינימום ודאות ויציבות. נתניהו מת מקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ