הייתי סוכנו של הכלום הגדול בעולם

"ערב טוב עם גיא פינס", ערוץ 10, 19:00, "הדור הבא 24/7 - הגמר", ערוץ 10, 21:00

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

גיא פינס הוא פובליציסט בתחום הבידור. הוותק שצבר, יחד עם המעמד היחידאי שלו בגזרה מקנים לו יוקרה בזירת סיקור שבה כל ממזר מכתיר עצמו מלך. מדי פעם, אחרי שהמבזקנית לירון ויצמן מקריאה ידיעה, פינס נותן פרשנות לאייטם. זוהי דעתו האישית והאימפקט שלה נובע מהסמכות שלו. לעתים הוא מנצל את ההזדמנות כדי לחשוף את המציאות העגומה שמאחורי קומוניקטים יחצ"ניים ולא פעם הוא מגלה לצופים את האינטרסים הציניים שמניעים את שלולית השואוביז הישראלית. בדיוק אינטרס כזה אפשר למצוא בקידום שפינס עצמו עשה אתמול לגמר "הדור הבא 24/7". גם "ערב טוב עם גיא פינס" וגם "24/7" משודרות בערוץ 10 וטבעי שפינס ייתן כתף לקולגות או לכל הפחות לבוסים שלו. קוראים לזה לויאליות למערכת, לאו דווקא תכונה רעה. הבעיה מתעוררת כשלויאליות למערכת באה על חשבון לויאליות לצופים. אני לא נאיבי, אין לי ציפייה שפינס יפתח במונולוג שמזהיר את הצופים מהספין הכושל של ערוץ 10 לפרויקט הריאליטי הגמלוני שלהם. מצד שני, קיוויתי שפינס עצמו לא ייקח חלק בספין הזה. את ההסתייגויות שלו השאיר פינס ברמת התת-סאב-טקסט, ולא חרג מלעג עדין שרק חיישנים תוצרת נאס"א יכלו לקלוט. כך היה כשהכריז על ראיון עם שתיים מהמתמודדות כ"תחקיר עיתונאי". פינס דחף למשפט הזה כמויות סרקאזם שיכלו להמם סוס.

אפשר להגיד ש"ערב טוב" היא בסך הכל תוכנית בידור צהובה שמסקרת תוכנית ריאליטי טראשית, ולכן לא צריך לצפות מפינס לאתיקה עיתונאית מחמירה. העניין הוא שפינס עצמו עושה כבר שנים מאמץ כדי שניקח את תחום הסיקור שלו ברצינות הראויה. המעמד והכוח שלו מעניקים לו מרחב יפה של אינטגריטי שאמור להיות משוחרר מהשפעת מעסיקיו. רגעים כמו אתמול גורמים לתוכנית שלו להצטייר שוב כקרקס יחצ"ני. אם פינס לא ייקח את התפקיד שלו ברצינות, אף אחד לא יעשה את זה בשבילו.

הגמר של "24/7" בהמשך הערב היה מרתק כמו שרק גמר בכיכובו של איתן אורבך יכול להיות. העונה כולה, שלעתים נראתה כמו תשדיר אזהרה מההשפעות המסוכנות של כלור על המוח האנושי, עוד תילמד במסגרת החוג ללימודי טלוויזיה גרועה. היא היתה מופת לדלות הפקתית (למרות התקציב האסטרונומי שלה) ולטעויות בשיקול דעת. כל השגיאות האפשריות נעשו בה עוד לפני שהזרקור הראשון נדלק מול הצופים בבית, והתיקונים שהתבצעו במהלך העונה כבר היו מאוחרים ועקרים. עצוב לראות ספינת דגל שוקעת אבל ערוץ 10 יכול להאשים רק את עצמו. נכון, קשת השתמשו בטריקים מלוכלכים כדי לקדם את "מאסטר שף" על חשבון "24/7", אבל בסופו של דבר הרייטינג המשוגע שקיבל שלשום גמר "מאסטר שף" נבע מכך שהיא תוכנית מצוינת. "24/7" היתה, מתחילתה ועד סופה, אנדרטה לשיעמום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ