הקיץ של אביה ספיבק

משדר מיוחד ממסיבת העיתונאים של ועדת טרכטנברג, כל הערוצים, "ספיישל: לתת", ערוץ 2, 21:00

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

ביקום הטלוויזיוני השם מנואל הוא קודם כל שמו של המלצר הספרדי מ"המלון של פולטי". מנואל הוא שלומיאל מקצועי, כזה שמצליח לשפוך על סועדת מרק גם אם היא הזמינה רק סלט. כוונותיו של מנואל טובות אבל התוצאה היא תמיד שרשרת של כישלונות קומיים על חשבון הלקוח. אתמול, בתום מסיבת העיתונאים של פרופ' מנואל טרכטנברג, נראו שלושת הערוצים המרכזיים כקליינטים לא מרוצים שהמלצר מנואל הפיל להם חביתה על הראש. בערוץ 10 אירחו לונדון וקירשנבאום את פרופ' אביה ספיבק, בערוץ 2 הופיע פרופ' יוסי יונה, ולאולפן הערוץ הראשון הגיעה ד"ר אמילי סילברמן. כל אחד מהם הוצג בערוץ שבו התארח כראש צוות המומחים המייעצים למנהיגי המחאה. השאלות, כמו גם התשובות, נוסחו עוד לפני שטרכטנברג נשא את דבריו. זו היתה הצגה ידועה מראש. גם אם טרכטנברג היה ממליץ לממשלת נתניהו לפלוש לפולין, היה אומר פרופ' ספיבק בתגובה שההמלצות חיוביות אבל לא מספקות.

שלושת הערוצים שידרו חמיצות רבה ביום שאמור להיות חגיגי. במהדורה המרכזית, אחרי שענן החומצה כבר העכיר את האולפן, אירחה יונית לוי את טרכטנברג עצמו לראיון חג מפוכח. הפרופסור הטוב נראה נבוך ומדוכדך כמו ילד שהביא מתנה גדולה להוריו וגילה בתגובה שהם שונאים אותו. לסיכום היום הגדול, שודרה כתבה של רוני דניאל על אפשרויות הקיצוץ בתקציב הביטחון. הכתבה היתה מרוסנת באופן לא אופייני ודניאל הסביר באיפוק למה אי אפשר לקצץ אגורה מתקציב הביטחון היקר ללבו.

אם מעמד הביניים קיבל אתמול מתנות מהפרופסור הנחמד מארגנטינה (פטור ממכס על יבוא דרך האינטרנט בסכום של עד 300 דולרים. רשמתי לפני ומחכה ליישום), עניי הארץ קיבלו מתנה מ"רשת". משדר ההתרמה "לתת" העניק לאביוני ישראל בידור עממי ונחות כמו שהם אמורים לאהוב וגם כספי צדקה. לא ברור מה יותר מעליב. הפרומואים ל"לתת" ניסו לרכוב על גל המחאה החברתית והשתמשו בתמונות מהפגנות הענק של הקיץ האחרון. זו אולי טקטיקה נכונה למשוך צופים, אבל היא מחמיצה את הרעיון שעומד מאחורי המהפכה החברתית. גל הזעם והאהבה ששטף את הארץ דרש לנער את המערכת הנוכחית שבה עניים יכולים להתפרנס רק מתרומות או גניבות. אם השיטה תעבוד כמו שצריך, לא יהיה צורך בנדבות. משדר "לתת", גם אם כוונותיו טובות, הוא פלטפורמת פרסום לחברות מסחריות שמעמידות פני פילנתרופיות בערב, ובבוקר עושקות את הלקוחות שלהן. אני, שלא זקוק לכספי "לתת" ולא זקוק להומור הצדקה של חברי "צחוק מעבודה", זפזפתי וגיליתי שליטל שוורץ הופיעה בשני הערוצים המסחריים במקביל. משונה שטרכטנברג לא המליץ נגד זה.

כתבות מומלצות

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה

כריך "אומלט אנד צ'יז" של "סלין פרייטאג בייגל"

קשה להבחין בדוכן הזה, שמצליח להוסיף רוח כל כך נדרשת לשינקין

בראד פיט למגזין הגברים GQ. מה השתבש?

גופה? בובת שעווה? הרשת תוהה מה עולל מגזין GQ לבראד פיט

יאיר לפיד בלשכתו בתל-אביב. צעירים וימנים מתונים במרכז הקמפיין

מול מכונת הרעל של נתניהו, זה מה שלפיד צריך לעשות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ