ביקורת |

אנשים: סדרה תיעודית? אולי ביקום אחר

תוכנית הראיונות עם דרור גלוברמן ואפרת אברמוב מתחזה לתוכנית רצינית, אבל לא מציעה יותר מזו של גיא פינס, שמולה היא משודרת

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

ככה זה "אנשים", בשעה שבע הם כבר רוצים לנוח. הם רוצים רקע רך, לצפות במשהו מבעד לביצה המקושקשת והסלט. "אנשים" אמורה להיות כזאת - קלה, רכה, מקושקשת.

התוכנית משודרת באותה שעה שבה משדר גיא פינס בערוץ 10. מדובר בתחרות קשה משום שפינס עושה הכי טוב את קשקושי היפים והאמיצים לשעת ערב. בגלגול הקודם שלה, היו ל"אנשים" שני מנחים, אפרת אברמוב ודרור גלוברמן, והם לא היו מוצלחים במיוחד. משהו בפינג פונג ביניהם לא עבד. היה נראה שאברמוב לא מצחיקה את גלוברמן, ואם הוא לא היה משועשע, אז למה שאנחנו נהיה. כעת נותר גלוברמן לבדו וטוב שכך, הוא כבר לא צריך להכריח את עצמו לחייך.

"אנשים" היא בפורמט שבוודאי נחשב באיזשהו יקום לתיעודי. באיזשהו יקום מישהו בוודאי מזדכה על התוכנית הזאת בסוף שנת המס. בתוכנית, שלוש כתבות יחסית ארוכות על שלושה אנשים שכנראה מעניינים את הציבור. גלוברמן מבהיר כי בכוונתם להציע לצופים "דברים שלא ידעתם על אנשים שכולנו מדברים עליהם". הראיונות עם המעניינים האלה הם במשקל קל, כפי שמתאים לשעת ערב. האנשים שאומרים "היי גיא" מכבדים בנוכחותם גם את "היי דרור". האחד לא מתבייש להיות בידור, השני מתחזה לרציני.

הכתבה המרכזית אתמול הוקדשה לארקדי גאידמק - אדם שבהחלט דובר בו רבות ועכשיו הוא חוזר. מה שמעניין בגאידמק היא האקסצנטריות האנטי-ישראלית שלו. הוא אדם שאומר את מה שלא אומרים, הוא יותר יהודי מישראלי. אין בו צניעות מזויפת וגם לו היו את אפיזודות הסופרטאנקר שלו, אבל הוא לא היה זקוק לדן כנר כדי שיהלל את שמו, מעיד גאידמק על עצמו. הוא עדיין מדבר על כך שאנשים מעריצים אותו. הוא אוכל רק פעם ביום, ומתאמן באומנויות לחימה. הוא לא רוצה לדבר על בית"ר ירושלים, אומר שכדורגל הוא ביטוי מודרני למלחמה, ומסביר שקנה את בית"ר ירושלים כי לא הבין את ההבדל בין מדינת ישראל למדינה יהודית. הוא חשב שהוא בא למדינה יהודית, משהסתבר לו שישראל היא מדינה ככל המדינות, הוא לא רואה צורך לתמוך בה.

הכתבה מציגה אדם שחזינו בו כשהיה בשיא ההיבריס. עכשיו הוא אומר שאינו חושב על עסקים חדשים, הוא קונה לבד במכולת ומבשל לעצמו. הוא עדיין זקוף, עדיין גר בהרצליה פיתוח, אבל עכשיו הוא "כבר יודע משהו על העולם הזה". גאידמק כבר מבין משהו בחטא ועונשו. מכיוון שהוא כבר לא חי בקיסריה, הוא כנראה לא יוכל לספר על כך לראש הממשלה. בינתיים גם נראה שנתניהו לא רוצה לדעת. בשביל מה לו? רביב דרוקר הציג בחדשות 10 אתמול סקר שקבע כי 45% מהציבור מרוצה מראש הממשלה. רוב הציבור גם תומך בחוק המסגדים. מדינה בהיבריס.

"אנשים", ערוץ 2, 18:50

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ